Na wieżowcu Skyliner zawisła wiecha. Skyliner będzie gotowy w 2020 roku. Film

2020-06-10 10:33 Marzena Sarniewicz
Skyliner
Autor: materiały prasowe Skyliner powstaje w sąsiedztwie inwestycji Warsaw HUB

Skyliner to 195-metrowy wieżowiec, który wyrósł w centrum Woli, przy rondzie Daszyńskiego. Będzie to jeden z najwyższych wieżowców w Warszawie. Inwestorem jest firma Karimpol, a projekt architektoniczny powstał w pracowni APA Wojciechowski. Zobacz film oraz najnowsze zdjęcia z budowy wieżowca Skyliner.

Skyliner to kolejny biurowiec, który powstaje na Woli. To w ostatnich latach najdynamiczniej zmieniająca się dzielnica stolicy. Tu właśnie w 2016 roku, jako jeden z pierwszych, został oddany do użytku Warsaw Spire – wciąż najwyższy biurowiec w Warszawie. Nieopodal powstaje 310-metrowy Varso Tower projektu Normana Fostera. Z końcem 2018 roku ruszyła też budowa ostatniego etapu Generation Park. Tuż obok powstaje inwestycja Ghelamco Poland wieżowiec Warsaw UNIT. Wśród największych planowanych inwestycji w tym rejonie jest projekt Towarowa 22. Skyliner natomiast jest oddalony od jednego z wieżowców The Warsaw Hub jedynie o 14 m.

Aktualnie (9 czerwca 2020) wieżowiec Skyliner osiągnął docelową wysokość 195 m. Na szczycie budynku zawisła wiecha. Wewnątrz budynku kontynuowane są prace wykończeniowe i instalacyjne.

Skyliner - 195-metrowy wieżowiec w centrum Woli

W 195-metrowym wieżowcu Skyliner powstanie prawie 44 tys. m² powierzchni biurowej oraz 3 tys. handlowej. Zaprojektowano w nim aż 21 wind, z czego 8 wjedzie na najwyższe piętra. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Warbud.

Z kondygnacji biurowych, które powstaną na 30 poziomach wieżowca, będzie można podziwiać panoramę Warszawy. Projektant zadbał o to stosując np. bezszprosowe połączenia okien we wszystkich narożnikach budynku. Dzięki temu wnętrza wieżowca będą odpowiednie doświetlenie.

Skyliner
Autor: materiały prasowe Skylaner - na wysokości 165 m powstanie ogólnodostępny SkyBar

Skyliner dostępny dla wszystkich

Jednym z założeń projektantów było, aby budynek został otwarty dla osób z zewnątrz, dlatego na czterech najniższych kondygnacjach znajdą się ogólnodostępne punkty usługowe, detaliczne oraz sale konferencyjne. Będą tu również kawiarnie, miejsca spotkań i wypoczynku. W tą usługowo-handlową część budynku wkomponowano również szerokie schody, które pną się z poziomu lobby aż do trzeciego piętra. Mają one pełnić funkcję deptaka dostępnego zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz budynku. Dodatkowo nad częścią usługową, która jest lekko wysunięta w stosunku do wieży, zaprojektowano zielony dach.

SkyBar w wieżowcu Skyliner

Na poziomie 165 m znajdzie się ogólnodostępny Skybar, w którym przy dobrej kawie i ciastku będzie można podziwiać panoramę Warszawy. Do SkyBaru będzie można wjechać jedną z 21 wind.

Skyliner
Autor: materiały prasowe Budowa Skylanera zakończy się w 2020 roku

Skyliner będzie miał  5 kondygnacji podziemnych

W podziemiach wieżowca ma powstać 5 kondygnacji garażowych. Łącznie w biurowcu będzie 428 miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz 500 dla rowerów. Wjazd na parkingi zaprojektowano od ul. Prostej i Towarowej.

Skyliner
Autor: materiały prasowe Wieżowiec Skyliner będzie miał 45 kondygnacji naziemnych

Skyliner - budynek proekologiczny

Budynek uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Fasady wykonano z materiałów redukujących nadmierne przegrzanie oraz utratę ciepła. Wody deszczowe zostaną wykorzystane do podlewania roślin w budynku. Zaprojektowano również wentylację z systemem odzyskiwania ciepła, technologię chłodzenia neutralną dla powłoki ozonowej, energooszczędne oświetlenie, kontrolę źródeł zanieczyszczenia powietrza. Na dachu budynku zostaną zainstalowane panele solarne.

Kiedy Skyliner zostanie oddany do użytku?

Oddanie inwestycji do użytkowania planowane jest do końca 2020 roku.

Gdzie powstaje wieżowiec Skyliner?

Nazwa inwestycji: Skyliner
Lokalizacja: Warszawa, rondo Daszyńskiego
Funkcja: komercyjna
Inwestor: Karimpol
Projektant: APA Wojciechowski
Liczba kondygnacji: 45 (30 biurowych, 4 handlowo-usługowe, 5 garażowych, 2 Skybar’u, 4 techniczne)
Powierzchnia całkowita: 44 000 m²
Powierzchnia biurowa: 40 870 m²
Powierzchnia handlowo-usługowa: 3130 m²
Liczba miejsc postojowych: 428 dla samochodów osobowych oraz 500 dla rowerów
Rozpoczęcie budowy: I kwartał 2016
Zakończenie budowy: 2020 rok

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej