Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

 • Centrum Przewrotu Kopernikańskiego – widok od strony bulwarów wiślanych.

  Przy Centrum Nauki Kopernik stanie Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego

  Będzie to siedziba Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego (PPK). Właśnie został rozstrzygnięty konkurs na projekt obiektu. Zwyciężyła wrocławska pracownia Wischer Und Partner Architekci. Budowa na działce sąsiadującej z warszawskim Centrum Nauki Kopernik ma ruszyć już w drugiej połowie 2018 roku. Zobaczcie wizualizacje.

 • Władysławowo. Powstanie nowoczesna przystań żeglarska

  O pomyśle wybudowania ośrodka żeglarskiego we Władysławowie mówi się już od dłuższego czasu. Teraz inwestycja ma realne szanse na realizację, gdyż gminie Władysławowo udało się pozyskać kolejne grunty pod budowę „Przystani Żeglarskiej” nad Zatoką Pucką. Budowa ma ruszyć w 2018 roku, a koszt inwestycji to 5 mln zł.

 • Stację Gdańsk Główny czeka modernizacja

  Jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja stacji Gdańsk Główny. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na wykonanie modernizacji z Przedsiębiorstwem Usług Technicznych Intercor. Inwestycja pochłonie 62 mln złotych.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Łochów – widok z lotu ptaka

  Łochów będzie miał park z prawdziwego zdarzenia

  Amfiteatr z kinem letnim, plac zabaw, fontanna, górka saneczkowa, teren piknikowy, siłownia na powietrzu, kącik szachowy, strefa gier, boisko – to wszystko ma powstać  w nowym łochowskim parku „Dębinka” do końca 2019 roku. Aż 4,8 mln zł na zagospodarowanie terenów zielonych miasta przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

 • UE dołoży 317 mln zł do ochrony przeciwpowodziowej Kotliny Kłodzkiej

  Taką ochronę przeciwpowodziową mają zapewnić cztery suche zbiorniki: Boboszów, Roztoki Bystrzyckie, Szalejów Górny i Krosnowice. Projekt Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, w sprawie którego podpisano 28 czerwca 2017 r. umowę w NFOŚiGW, będzie kosztował ponad pół miliarda zł, a jego realizacja zakończy się w 2021 r.

 • quiz

  Obiekty budowlane - fakty i liczby

  Obiekty kubaturowe i inżynieryjne, które są obecnie realizowane w Polsce, imponują rozwiązaniami technologicznymi. Takie budowle stają się dzięki temu również wizytówkami miast, a nawet regionów. Co wiesz o takich obiektach?

 • quiz

  Architektura współczesna w Polsce. Czy wiesz kto zaprojektował te budynki?

  Piękne budynki i ich autorzy, czy znamy nazwiska projektantów najbardziej podziwianych obiektów architektury współczesnej w Polsce? Odpowiedz na 10 pytań i rozwiąż nasz quiz.

 • Prestiżowe inwestycje i ich generalni wykonawcy

  Gdy powstaje spektakularny obiekt, czy to ze względu na architekturę czy nowatorskie rozwiązania, dużo mówi się o projektancie czy inwestorze. Natomiast wykonawcy takich inwestycji często pozostają w cieniu. Dlatego w naszym kolejnym quizie chcemy przywrócić firmom budowlanym należne im miejsce...

   

   

  Jaka firma (konsorcjum) była (lub jest) generalnym wykonawcą tego obiektu?

 • Kładka pieszo-rowerowa pod mostem Łazienkowskim w Warszawie ma być przejezdna z początkiem sierpnia 2017

  Kładka pod mostem Łazienkowskim prawie gotowa

  Most Łazienkowski dotychczas był omijany szerokim łukiem przez pieszych i rowerzystów. Niebawem się to zmieni. Już za miesiąc, na początku sierpnia, zaplanowano otwarcie kładki pieszo-rowerowej, która powstała pod pod przeprawą.

 • Bulwary wiślane w Warszawie. Spacer po nowym nabrzeżu. Fotorelacja

  Nowe bulwary wiślane w Warszawie tentnią życiem. Wraz z rozpoczęciem wkacji na lewym brzegu Wisły zrobiło się tłoczno. Zresztą to nie dziwi - widoki przepiękne, bulwary szerokie i wygodne dla spacerowiczów, dużo punktów gastronomicznych, przy brzegu rzeki zacumowały barki z restauracjami. Lada chwila Skanska odda do użytku kolejny odcinek bulwarów – pomiędzy ul. Karową, a mostem Śląsko-Dąbrowskim.

 • Zintegrowany Komisariat Policji Gdańsk Śródmieście

  Komisariat w Gdańsku. Policja też może mieć ładnie i nowocześnie. ZDJĘCIA

  Większość polskich komisariatów znajduje się w budynkach, które niewiele mają wspólnego z dobrą i nowoczesną architekturą. Nowy Zintegrowany Komisariat Policji Gdańsk Śródmieście jest zaprzeczeniem takiej opinii. Autorem koncepcji architektonicznej komisariatu jest gdańska pracownia AKO Architekci, zaś wykonawcą Mostostal Warszawa.

W dziale Inwestycje publiczne dowiesz się wszystkiego na temat wszelkich przedsięwzięć dotyczących obiektów i terenów publicznych. Jeśli zastanawiasz się nad tym, który z wykonawców wygrał dany przetarg lub na jakim etapie jest konkretna inwestycja, koniecznie zajrzyj do naszego działu. Zamieszczone są w nim wiadomości na temat prac związanych z budową autostrad, dróg szybkiego ruchu czy stadionów. Nie zwlekaj, dowiedz się jak najwięcej!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: