Inwestycje publiczne

 • fotogaleria Projekt sali koncertowej Sinfonia Varsovia

  SINFONIA VARSOVIA - nigdy nie było tak blisko rozpoczęcia budowy

  W końcu, po wielu latach oczekiwań, przyjęto ostateczny projekt koncepcyjny sali koncertowej dla orkiestry Sinfonia Varsovia. Jego autorem jest austriacki architekt Thomas Pucher. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na przełom 2018/2019. Inwestycja dobiegnie końca wiosną 2022 roku.

 • Bulwary nad Wisłą. KONKURS na kolejny fragment. Do 23 stycznia 2017 można skladać wnioski na udział w konkursie

  Warszawa ogłosiła konkurs na koncepcję zagospodarowania kolejnego odcinka bulwarów wiślanych. Tym razem chodzi o fragment od mostu Świętokrzyskiego do Cypla Czerniakowskiego ze szczególnym uwzględnieniem terenu Skweru Kahla. Chętni do wzięcia udziału w konkursie muszą do 23 stycznia 2017 do godziny 15:00 złożyć wniosek w siedzibie SARP, ul. Foksal 2.

 • Praska kamienica w której swoją siedzibę ma Teatr Baj będzie wyremontowana.

  Przetarg na rewitalizację warszawskiego Teatru Baj

  Praska kamienica przy ul. Jagiellońskiej 28 w końcu doczeka się gruntownego remontu. Właśnie zostały otwarte wstępne oferty generalnych wykonawców. Niebawem dowiemy się która firma wygrała przetarg. Inwestycja realizowana będzie w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji prawobrzeżnej Warszawy.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Kolor elewacji został wiernie odtworzony. Wybrano go na podstawie badań stratygraficznych, czyli odkrywkowych wielu warstw i analiz konserwatorskich.

  Z wizytą na budowie Muzeum Warszawy przy Rynku Starego Miasta w Warszawie. Ogromna inwestycja dobiega końca…

  Muzeum Warszawy mieści się w samym sercu warszawskiej Starówki. Realizacja inwestycji była niezwykle trudnym wyzwaniem. Zarówno ze względu na lokalizację, jak i ogrom zadań do wykonania. O przebiegu modernizacji opowiadają Joanna Dudelewicz – kierownik projektu z ramienia Muzeum Warszawy oraz Robert Wanat, kierownik budowy – firma Castellum.

 • fotogaleria Muzeum warszawy – widok z punktu widokowego tzw. latarni na warszawską Starówkę

  Muzeum Warszawy z punktem widokowym na warszawską Starówkę – fotorelacja

  Wielkie otwarcie muzeum, które przeszło pierwszy gruntowny remont od czasów powojennej odbudowy, odbędzie się 26-28 maja 2017. Wraz z nim, oprócz bogatej kolekcji eksponatów, czeka na nas jeszcze jedna atrakcja. Otóż na najwyższym piętrze budynku znajduje sie tzw. latarnia. Jest to ogólnodostępny punkt widokowy, z którego można podziwiać przepiękny i wyjątkowy widok na warszawską Starówkę. My już tam byliśmy. Z tej prspektywy warszawska Starówka wygląda niesamowicie. Sami zobaczcie ...

 • quiz

  Obiekty budowlane - fakty i liczby

  Obiekty kubaturowe i inżynieryjne, które są obecnie realizowane w Polsce, imponują rozwiązaniami technologicznymi. Takie budowle stają się dzięki temu również wizytówkami miast, a nawet regionów. Co wiesz o takich obiektach?

 • quiz

  Architektura współczesna w Polsce. Czy wiesz kto zaprojektował te budynki?

  Piękne budynki i ich autorzy, czy znamy nazwiska projektantów najbardziej podziwianych obiektów architektury współczesnej w Polsce? Odpowiedz na 10 pytań i rozwiąż nasz quiz.

 • Prestiżowe inwestycje i ich generalni wykonawcy

  Gdy powstaje spektakularny obiekt, czy to ze względu na architekturę czy nowatorskie rozwiązania, dużo mówi się o projektancie czy inwestorze. Natomiast wykonawcy takich inwestycji często pozostają w cieniu. Dlatego w naszym kolejnym quizie chcemy przywrócić firmom budowlanym należne im miejsce...

   

   

  Jaka firma (konsorcjum) była (lub jest) generalnym wykonawcą tego obiektu?

 • Imponująca przemiana Muzeum na warszawskiej Starówce

  Już 26-28 maja 2017 w kamienicach Muzeum Warszawy, które mieści się przy Rynku Starego Miasta w Warszawie, zrobi się gwarno. Będziemy mogli zwiedzić wystawę – Rzeczy warszawskie. Przypomnijmy, że budynek przeszedł gruntowny remont, pierwszy od czasów powojennej odbudowy. Najcięższe prace zostały zakończone. Gotowe są wnętrza i elewacje, odrestaurowano zabytkowe detale – stropy, malowidła. Odbiory techniczne odbędą się na przełomie lutego i marca 2017.

 • Park w Powsinie, Górka Szczęśliwicka, tor Stegny, Moczydło i trzy inne stołeczne ośrodki sportu zostaną wyremontowane

  Warszawa zainwestuje ponad 130 mln złotych na rewitalizację i modernizację siedmiu stołecznych ośrodków sportowych popularnych wśród warszawiaków. Remonty mają się zacząć już w tym roku i potrwają przez trzy lata. Choć w ostatnich latach w stolicy powstały nowe obiekty sportowe, miasto chce wskrzesić potencjał ośrodków starych, wybudowanych w większości w latach 60. i 70. tych ubiegłego wieku.

 • Są pieniądze na rozbudowę warszawskiego metra

  Prawie 2 mld zł przeznaczyła Komisja Europejska na dofinansowanie rozbudowy II linii metra. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę trzech stacji w kierunku zachodnim i trzech w kierunku północno-wschodnim.  Dodatkowo za pieniądze z unijnej kasy zakupimy 13 fabrycznie nowych pociągów,  rozbudujemy infrastrukturę oraz zaprojektujemy kolejne stacje II linii metra.

W dziale Inwestycje publiczne dowiesz się wszystkiego na temat wszelkich przedsięwzięć dotyczących obiektów i terenów publicznych. Jeśli zastanawiasz się nad tym, który z wykonawców wygrał dany przetarg lub na jakim etapie jest konkretna inwestycja, koniecznie zajrzyj do naszego działu. Zamieszczone są w nim wiadomości na temat prac związanych z budową autostrad, dróg szybkiego ruchu czy stadionów. Nie zwlekaj, dowiedz się jak najwięcej!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: