Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

 • Centralny Port Komunikacyjny w Baranowie?

  Najprawdopodobniej w okolicach miejscowości Baranów koło Grodziska Mazowieckiego, 40 kilometrów na zachód od Warszawy, powstanie Centralny Port Komunikacyjny. W planach rządowych jest budowa nie tylko jednego z największych przesiadkowych lotnisk w Europie, ale także dworca kolejowego.

 • Teren wokół pomnika Syrenki na bulwarach wiślanych zmieni się nie do poznania

  Bulwary wiślane. Metamorfoza placu wokół pomnika Syrenki

  Bulwary wiślane wydłużą się o kolejnych dwieście metrów. Skanska właśnie rozpoczęła budowę nawego odcinka na nadwiślańskiej promenadzie na odcinku od wysokości ul. Tamka do mostu Świętokrzyskiego. Wartość kontraktu to 15 mln zł netto.

 • Tak będą wyglądały nowe bulwary wiślane od Cypla Czerniakowskiego do pomnika Syrenki

  Jest projekt na kolejny odcinek bulwarów wiślanych w Warszawie. WIZUALIZACJE

  Autorem zwycięskiego projektu jest warszawska pracownia WXCA. Zobacz jak będą wyglądały nowe bulwary wiślane od Cypla Czerniakowskiego do pomnika Syrenki wraz ze skwerem Tadeusza Kahla. Kiedy bedą gotowe?

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Wizualizacja kładki pieszo-rowerowej, która powstanie w Warszawie na wysokości ulic Karowej na Powiślu i Okrzei na Pradze

  Tak będzie wyglądała kładka pieszo-rowerowa przez Wisłę

  Konkurs na projekt kładki pieszo-rowerowej, która połączy prawą i lewą stronę Warszawy rozstrzygnięty. Przeprawa powstanie na wysokości ulic Karowej na Powślu i Okrzei na Pradze. Będzie to pierwsza przeprawa w stolicy tylko dla pieszych i rowerzystów. Która pracownia wygrała konkurs?

 • Projekt domu wielorodzinnego – Mateusz Herbst

  Mieszkanie Plus. Zobacz zwycięskie projekty domu modelowego. WIZUALIZACJE

  W konkursie architektonicznym na dom modelowy Mieszkanie Plus, który został  zorganizowany przez spółkę BGK Nieruchomości, przyznano cztery równorzędne nagrody po 35 tysięcy złotych. Zwyciężyły warszawskie pracownie: S.A.M.I. Architekci, Kuryłowicz & Associates, EMA Studio i Mateusz Herbst. Prezentujemy wizualizacje zwycięskich projektów.

 • quiz

  Obiekty budowlane - fakty i liczby

  Obiekty kubaturowe i inżynieryjne, które są obecnie realizowane w Polsce, imponują rozwiązaniami technologicznymi. Takie budowle stają się dzięki temu również wizytówkami miast, a nawet regionów. Co wiesz o takich obiektach?

 • quiz

  Architektura współczesna w Polsce. Czy wiesz kto zaprojektował te budynki?

  Piękne budynki i ich autorzy, czy znamy nazwiska projektantów najbardziej podziwianych obiektów architektury współczesnej w Polsce? Odpowiedz na 10 pytań i rozwiąż nasz quiz.

 • Prestiżowe inwestycje i ich generalni wykonawcy

  Gdy powstaje spektakularny obiekt, czy to ze względu na architekturę czy nowatorskie rozwiązania, dużo mówi się o projektancie czy inwestorze. Natomiast wykonawcy takich inwestycji często pozostają w cieniu. Dlatego w naszym kolejnym quizie chcemy przywrócić firmom budowlanym należne im miejsce...

   

   

  Jaka firma (konsorcjum) była (lub jest) generalnym wykonawcą tego obiektu?

 • Parkowanie w Warszawie będzie łatwiejsze?

  Brak miejsc parkingowych w Warszawie to duży problem. Miasto postanowiło zainwestować w parkingi podziemne, aby ułatwić parkowanie w stolicy. W ciągu 10 lat ma powstać przynajmniej 10 takich obiektów, będzie w nich ponad 2 tysiące miejsc postojowych. Zarząd Transportu Miejskiego właśnie ogłosił przetarg na opracowanie pilotażowej koncepcji architektoniczno-budowlanej pierwszego parkingu. Gdzie powstanie?

 • Mieszkanie Plus – konkurs na projekt domu modelowego rozstrzygnięty

  Zakończył się drugi i ostatni etap konkursu architektonicznego na koncepcje modelowego domu wielorodzinnego w ramach programu Mieszkanie Plus, organizowanego przez BGK Nieruchomości. Znamy zwycięzców konkursu.

 • Zamek Królewski w Warszawie odzyska zabytkowe ogrody

  Inwestycja warta ponad 23 mln zł właśnie wystartowała. Przed Arkadami Kubickiego ma powstać niezwykle atrakcyjna przestrzeń dla spacerowiczów. Za niespełna dwa lata będziemy mogli podziwiać nowe Ogrody Dolne Zamku Królewskiego. 

W dziale Inwestycje publiczne dowiesz się wszystkiego na temat wszelkich przedsięwzięć dotyczących obiektów i terenów publicznych. Jeśli zastanawiasz się nad tym, który z wykonawców wygrał dany przetarg lub na jakim etapie jest konkretna inwestycja, koniecznie zajrzyj do naszego działu. Zamieszczone są w nim wiadomości na temat prac związanych z budową autostrad, dróg szybkiego ruchu czy stadionów. Nie zwlekaj, dowiedz się jak najwięcej!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: