Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

Bielany Business Point z pozwoleniem na użytkowanie

Tagi:
Bielany Wrocławskie
,
biurowiec
,
nowe inwestycje Wrocław

Biurowiec powstał przy ul. Irysowej 1 na Bielanach Wrocławskich. Całkowita powierzchnia budynku wyniesie 12 tys. m². Inwestorem jest grupa Megapolis.

Fot.: materiał prasowy

Pięciokondygnacyjny biurowiec klasy A Bielany Business Point uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Budynek został wybudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.Zaprojektowano go tak, by spełniał wymogi dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Europy 2010/31/UE z 19 maja 2010 w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Zgodnie z tym unijnym dokumentem przewidziane standardy zaczną obowiązywać dopiero w 2021 roku.  Tymczasem wprowadzone w nowym biurowcu rozwiązania maja sprawic, że izolacyjność termiczna budynku będzie wyższa o 30% w stosunku do obiektów budowanych zgodnie z normami obowiązującymi w minionym roku. 

Na każdej kondygnacji budynku można zaaranżować powierzchnię biurową od 150 do 2,5 tys. m². Wysokość pomieszczeń wynosi 3 m. Obiekt będzie jest wykończony „pod klucz”. Deweloper wykonał systemy podłóg podniesionych z wykładziną, podwieszanych sufitów, oświetlenia oraz urządzeń pomiarowych do kontroli zużycia poszczególnych mediów. Miejsc parkingowych jest 272, z czego 141 znajdzie się w garażu podziemnym. Do dyspozycji najemców zaplanowano również postoje dla rowerów oraz platformę car sharingową.

Za komercjalizację obiektu odpowiedzialna jest firma Jot-Be Nieruchomości. Projekt architektoniczny budynku wykonała pracownia Projekt Grupa z Piekar Śląskich. Generalnym wykonawcą jest Montis Megapolis Sp. z o.o. 


Biurowiec  Bielany Business Point na Wrocławskich Bielanach
Biurowiec Bielany Business Point na Wrocławskich Bielanach
Fot.: Projekt Grupa

Nazwa inwestycji: Bielany Business Point
Lokalizacja: ul. Irysowa 1, Wrocław
Funkcja: biurowa
Inwestor: Megapolis
Generalny wykonawca: Montis Megapolis
Projektant: Projekt Grupa
Komercjalizacja: Jot-Be Nieruchomości
Liczba kondygnacji: 5
Powierzchnia całkowita: 12 tys. m²
Liczba miejsc parkingowych: 272
Zakończenie budowy: I kwartał 2017

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: