Aquapark Zakrzów we Wrocławiu ma opóźnienie. Kiedy otwarcie basenu? Na pewno nie w majówkę

2024-04-26 8:42

Aquapark Zakrzów we Wrocławiu nie zostanie otwarty na majówkę, jak planowano. "Budowa zakończona, złożyliśmy wnioski o odbiory. Liczymy, że będziemy mogli udostępnić obiekt na majówkę" - mówili niedawno urzędnicy. Niestety! Już wiadomo, że nie uda się go otworzyć w najbliższych tygodniach. Aktualny termin to połowa maja 2024. Jakie atrakcje i strefy tu są?

Spis treści

 1. Aquapark Zakrzów. Kiedy otwarcie?
 2. Jakie strefy będą w aquaparku przy Wilanowskiej?
 3. Saunarium w aquaparku Zakrzów
 4. Parkingi przy basenie na Psim Polu
 5. Czy taki obiekt może być rentowny?

Aquapark Zakrzów gotowy i czeka na otwarcie. Tym samym wrocławski aquapark ma już dwoje dzieci i będzie mieć kolejne. Są, rzecz jasna, mniejsze od najstarszego i największego aquaparku przy Borowskiej. Najnowszy obiekt powstał w dzielnicy Psie Pole na osiedlu Zakrzów przy ul. Wilanowskiej 31. To kopia mini-aquaparku, który miasto wybudowało na Brochowie. Tymczasem urzędnicy już zapowiadają budowę czwartego i piątego aquaparku w mieście. A co się obecnie dzieje na basenie na Psim Polu? Obiekt jest już gotowy, obecnie trwają sprawy związane z odbiorami technicznymi.

Międzyzdroje. Największy aquapark na wybrzeżu

Aquapark Zakrzów. Kiedy otwarcie?

- Złożyliśmy wnioski o odbiory do instytucji państwowych i liczymy, że niezbędne formalności zostaną załatwione jeszcze w kwietniu i będziemy mogli udostępnić obiekt dla mieszkańców na majówkę – mówił nam w połowie kwietnia Grzegorz Kaliszczak, prezes Aquapark Wrocław. Pod koniec kwietnia było jednak wiadomo, że to się nie uda.

- Odbiory się przedłużają, w związku z tym data otwarcia została przeniesiona na połowę maja - poinformowała nas Adrianna Pawlicka, rzeczniczka obiektu, 24 kwietnia 2024.

Jeśli zaś to się nie uda, otwarcie będzie najpóźniej w czerwcu 2024.

Jakie strefy będą w aquaparku przy Wilanowskiej?

Jest tu basen sportowy, do nauki pływania, basen z hydromasażem oraz sezonowy basen zewnętrzny. Są sale fitness oraz saunarium, parking z miejscami dla 59 aut i 88 rowerów. Nowy obiekt to cały kompleks sportowo-rekreacyjny, podobny do Aquaparku na Brochowie.

Ma kilka stref:

 • strefę basenową
 • część sportowo–wypoczynkową, czyli sale fitness i saunarium

W strefie rekreacyjnej znajdują się:

 • basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m i głębokości od 1,3 – 1,8 m,
 • basen do nauki pływania
 • basen z hydromasażem dla 12 osób
 • sezonowy basen zewnętrzny.

Basen zewnętrzny będzie posiadał część brodzikową przeznaczoną dla najmłodszych.

Saunarium w aquaparku Zakrzów

Na pierwszym piętrze budynku jest część sportowo–wypoczynkowa, czyli sale fitness oraz strefa saunarium. W strefie sportowej zlokalizowane są 2 sale fitness. W strefie saunarium są w sumie trzy sauny. To dwie sauny fińskie, jedna sauna parowa oraz pomieszczenie do wypoczynku.

Fabryka Wody w Szczecinie

Saunarium we Wrocławiu
Autor: Mat. prasowe
Wrocław. Basen ul. Wilanowska Aquapark
Autor: Mat. prasowe Strefa dla dzieci

Parkingi przy basenie na Psim Polu

Inwestycja obejmuje teren o powierzchni 9 tys. mkw. Z tego aż 3 tys. mkw. to zieleń. Rośnie tu 57 drzew i ok. 280 mkw. krzewów i traw. Przed Aquaparkiem znajduje się parking z miejscami dla 59 samochodów. Przewidziano też 88 miejsc postojowych dla rowerów.

Czy taki obiekt może być rentowny?

Urzędnicy zapewniają, że tak i właśnie dlatego właśnie powstaną kolejne, nowe baseny we Wrocławiu - na północy i północnym zachodzie miasta. Obiekt przy ulicy Wilanowskiej kosztował niemal 40 mln zł i ma go odwiedzać 300 tys. osób.

Aquapark Zakrzów jest unikatem ze względu na swoje ekologiczne funkcje. Nawet połowa energii koniecznej do działania obiektu ma pochodzić ze źródeł odnawialnych. Dlatego został wyposażony w zespół urządzeń generujących ciepło i prąd z naturalnych źródeł. Na dachu budynku powstała farma fotowoltaiczna. Obiekt jest wyposażony również w zespół generatorów gazowych produkujących energię elektryczną oraz pompę ciepła, która będzie wytwarzała ciepło w nieckach basenowych wraz z generatorami. Dodatkowo basen jest wyposażony w zbiorniki wody retencyjnej, do której trafiać będzie woda z basenu oraz terenów przyległych. Woda będzie wykorzystywana do powtórnego obiegu w miskach ustępowych sanitariatów, ale również wtórnie do podlewania zieleni.

Wykonawca inwestycji to Konsorcjum Mosty Łódź- Magnitudo sp.z.o.o, projekt przygotowało biuro projektowe AP Szczepaniak.

Największa sauna na świecie jest w Polsce. Oto ona

Jak zmieni się basen "Akwawit" po remoncie?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej