Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

 • Black Pearl. Wieżowiec mieszkalno-usługowy w Szczecinie

  Centrum Szczecina wzbogaci się o kolejny wysokościowiec ze szklaną elewacją. Łączna powierzchnia obiektu wyniesie 11 000 m². Inwestorem jest firma Idea-Inwest.

 • Biurowiec Atrium 1 w Warszawie firma Skanska oddała do użytkowania w styczniu 2014 r.

  Czy w tzw. zielonych biurowcach rzeczywiście oszczędza się energię?

  Co łączy biurowce Green Corner, Green Horizon, Green Towers, Malta House czy Atrium 1? Wszystkie wybudowała firma Skanska, która zapewnia, że są energooszczędne. Jak w rzeczywistości wygląda oszczędzanie energii w tych budynkach sprawdzili po kilku latach ich eksploatacji inżynierowie z firmy Go4Energy.

 • Osiedle Hobbitów w Szklarskiej Porębie, w Białej Dolinie, na południowym stoku Gór Izerskich

  Czy domy w ziemi to domy przyszłości? Pierwsze w Polsce podziemne osiedle

  Technologia wznoszenia domów podziemnych w naszym kraju znana jest niewielu architektom i konstruktorom. Tymczasem, architekt Marcin Jan Grzegorzek twierdzi, że dom w ziemi pozwala zaoszczędzić nawet do 44% kosztów energii na ogrzewanie, w stosunku do tradycyjnego budynku. Zaprojektował osiedle, które ma być dowodem na to, że domy przyszłości to właśnie ekologiczne budynki podziemne. Zobaczcie jak będzie wyglądało pilotażowe osiedle Hobbitów, które powstanie w Szklarskiej Porębie, w Białej Dolinie, na południowym stoku Gór Izerskich. Kiedy ...

  • komentarze (1)
   Domy Hobbitów
   Domy Hobbitów, sądząc z opisu w książce, wyglądały nieco inaczej: Może więc nauczyli się budownictwa od elfów, a może od ludzi, w każdym razie stosowali tę sztukę na swój własny sposób. Nie wznosili wież. Domy hobbitów bywały zazwyczaj długie, niskie i wygodne. Najdawniejsze stanowiły właściwie tylko pewną nadziemną odmianę „smajalów”, kryto je strzechą z siana lub słomy, albo darniną, a ścianom nadawano kształt nieco wypukły. Ten typ budownictwa należy jednak do wczesnego okresu Shire’u; od dawna już hobbici zmienili je i udoskonalili dzięki sposobom, których nauczyli się od krasnoludów lub które sami wynaleźli. Najbardziej charakterystyczna cechą hobbickiej architektury pozostało upodobanie do okrągłych okien, a nawet drzwi.

   Miranda, Wtorek, 05 Grudzień 2017 13:40:25, Odpowiedz

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Rewitalizacja Domu Towarowego Braci Jabłkowskich

  Nie ustają prace budowlane przy Placu Pięciu Rogów w Warszawie. Co prawda na ukończeniu jest rewitalizacja Smyka, ale niebawem mają ruszyć prace w budynku Domu Towarowego Braci Jabłkowskich. Studio Broadway Malyan zaprezentowało ambitne plany rewitalizacji przy Brackiej 25.

 • Wodny Park Handlowy powstaje w sąsiedztwie centrum handlowego Marywilska 44

  Wodny Park Handlowy Marywilska 44 z pozwoleniem na użytkowanie

  Centrum powstaje na warszawskiej Białołęce, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego Marywilska 44. Jeżeli jednak ktoś sądzi, że znajdzie tam jakieś wodne atrakcje, to się myli. Będzie to kolejne miejsce w Warszawie, gdzie zrobimy zakupy do domu i ogrodu. Otwarcie pierwszej części handlowej nastąpi już w listopadzie 2017.

 • fotogaleria

  Politechnika Warszawska rozpoczyna budowę największego w Europie living labu

  Kompleks tzw. żywych laboratoriów (living lab) czyli Kampus Nowych Technologii ma być gotowy już za dwa lata. Na ponad 300 tys. m² powstanie kawałek prawdziwego miasta, gdzie mieszkańcy, naukowcy i przedsiębiorcy będą wspólnie tworzyć, testować i udoskonalać technologie związane z życiem mieszkańca i pracownika nowoczesnego miasta tzw. smart living.

 • fotogaleria

  Fabryka Norblina przed i po rewitalizacji. Zdjęcia i wizualizacje

  Patrząc na aktualne zdjęcia Fabryki Norblina na rogu Żelaznej i Prostej w Warszawie oraz na wizualizacje po rewitalizacji kompleksu (ArtN), aż trudno uwierzyć w nadchodzace zmiany. Inwestor, Capital Park, zapowiada, że po metamorfozie będzie to nowe centrum Stolicy. Powstaną tu m.in. biura, sklepy, targ z ekologiczną żywnością, teatr...

 • Browary Warszawskie to inwestycja Echo Investment, a projekt powstał w pracowni JEMS Architekci.

  Browary Warszawskie. Gigantyczna inwestycja w centrum Woli

  Między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną − to teren dawnych fabryk i Browarów Warszawskich − dzielnica Wola zmieni się nie do poznania. Powstaną tu współczesne budynki mieszkalne i biurowe, nowe życie zyskają istniejące, zabytkowe obiekty z przełomu XIX i XX wieku. Kompleks Browary Warszawskie to inwestycja Echo Investment, a projekt powstał w pracowni JEMS Architekci. Generalnym wykonawcą została firma Eiffage Polska Budownictwo.

Wszystkich zainteresowanych budowalnymi przedsięwzięciami publicznymi zapraszamy do naszego działu Inwestycje komercyjne. Znajdują się tu informacje związane z wszelkimi planowanymi oraz realizowanymi działaniami budowlanymi. W dziale tym odszukasz wiadomości dotyczące konkretnych inwestorów, a takze rozwiązań przez nich proponowanych. Jeśli interesujesz się powyższymi kwestiami, nasz dział okaże się dla Ciebie idealny. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: