Mieszkanie z przetargu od PKP w Warszawie. Małe, do remontu, i już nie tanie. Aktualne oferty

2024-04-26 12:15

Mieszkanie z przetargu od PKP. Czy warto? To mieszkania do remontu. Ceny nie są już tak niskie, jak jeszcze kilka lat temu, ale wciąż korzystne, a chętnych nie brakuje. Cena ostateczna bywa zaś wyższa o 100 tys. od wywoławczej. Oto aktualne w 2024 roku oferty sprzedaży w Warszawie. Są i klitki o powierzchni 13 metrów i większe mieszkania. Polskie Koleje Państwowe SA to jeden z największych właścicieli nieruchomości w Polsce.

Spis treści

 1. Odolany. Dawne mieszkania pracowników kolei na sprzedaż od PKP
 2. Warszawa, Praga, Starzyńskiego za 770 tys. zł
 3. Mieszkanie przy Wileńskiej. 4. piętro bez windy
 4. 25 metrów na Pradze Południe
Murator Remontuje: Wymiana zlewu i baterii kuchennej

Odolany. Dawne mieszkania pracowników kolei na sprzedaż od PKP

Mieszkanie na przetargu od PKP. Na 163 tys. zł wyceniono klitkę o powierzchni 13 metrów kwadratowych przy ulicy Armatniej w Warszawie. To cena wywoławcza, rzecz jasna. To oferta PKP - Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie.  Oferty można składać do 9 maja 2024. Mieszkanko ma dokładnie 13,83 mkw, wraz z pomieszczeniem przynależnym o powierzchni 0,54 mkw oraz udziałem w nieruchomości wspólnej w wymiarze 1437/27681.

Budynek, w którym mieści się lokal, jest budynkiem wielolokalowym, 2-kondygnacyjnym, częściowo podpiwniczonym. Dach drewniany, wielospadowy, podłogi drewniane, malowane farbą, łazienka - terakota. Instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna, instalacja centralnego ogrzewania - indywidualnie w lokalach. Lokal złożony jest z pokoju z aneksem kuchennym. WC jako pomieszczenie przynależne zlokalizowane w korytarzu budynku.

Dom stoi na zabytkowym osiedlu z przełomu XIX i XX wieku. To zespół dawnej zabudowy kolejowej. Ceglane domy powstały dla pracowników Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Jest tu też dawny budynek dla pasażerów Kolei Warszawsko-Kaliskiej. Zobaczcie zdjęcia mieszkania z przetargu przy Armatniej.

Warszawa, Praga, Starzyńskiego za 770 tys. zł

Pod koniec kwietnia PKP rozstrzygnęła kilka przetargów na sprzedaż mieszkań na Pradze Północ przy ulicy Starzyńskiego. Niecałe 55 metrów przy Starzyńskiego 10 sprzedali za 770 tys. zł, choć cena wywoławcza wynosiła ponad 100 tys. mniej - 653000.00 PLN.

W piątek 26 kwietnia rozstrzygnięty zostanie przetarg na sprzedaż kolejnego -  29-metrowego, w tym samym budynku. Cena wywoławcza to 368 tys. zł, co daje niemal 13 tys. zł za metr kwadratowy. W kwietniu takie samo mieszkanie sprzedali za 430 tys. zł. Dodatkowe pomieszczenie przynależne: piwnica o pow. 3,00 mkw. Uważacie, że to mieszkanie jest tyle warte? Zobaczcie zdjęcia.

Mieszkanie przy Wileńskiej. 4. piętro bez windy

W przygotowaniu jest przetarg na sprzedaż 36 metrów na Pradze - Północ, przy ul. Wileńskiej 12. To lokal o pow. 36,42 mkw na czwartym piętrze w budynku bez windy. Cena proponowana: 509 tys. zł. Czyli 14 tys. za metr.

Do lokalu przynależy piwnica o powierzchni 4,10 mkw. Mieszkanie składa się z:

 • • pokoju o powierzchniach 20,60 mkw, który obecnie połączony jest z aneksem kuchennym,
 • • osobnej kuchni, która obecnie pełni funkcję małego pokoju,
 • • łazienki z WC ,
 • • przedpokoju

Oto treść ogłoszenia: PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie przedstawia propozycję kupna lokalu mieszkalnego o powierzchni 36,42 mkw mieszczącego się na czwartym piętrze (ostatnim). Lokal znajduje się w budynku nr 12 przy ul. Wileńskiej w Warszawie w dzielnicy Praga Północ. Ekspozycja okien w mieszkaniu jest jednostronna.Doskonała lokalizacja. Sąsiedztwo budynku stanowią liczne sklepy oraz punkty handlowo – usługowe, Galeria Wileńska. Rewelacyjny punkt komunikacyjny. Blisko metro Wileńska i metro Szwedzka, liczne autobusy i tramwaje.

25 metrów na Pradze Południe

W przygotowaniu jest też przetarg na sprzedaż mieszkania przez PKP przy Alei Stanów Zjednoczonych 35 / 2. Ma powierzchnię 25,92 m kw, a cena orientacyjna 380 000,00 zł. Będzie to przetarg ustny nieograniczony.

Oto ogłoszenie sprzedaży mieszkania przy Alei Stanów Zjednoczonych: Przedmiotem sprzedaży jest lokal mieszkalny nr 2 (parter) przy ulicy Aleja Stanów Zjednoczonych 35 w Warszawie, gmina Praga Południe, województwo mazowieckie.

Całkowita powierzchnia lokalu wynosi: 25,92 mkw

W opisywanym lokalu znajdują się:

 • Pokój o powierzchni 17,41 mkw
 • Kuchnia o powierzchni 2,65 mkw
 • Łazienka o powierzchni 3,49 mkw
 • Przedpokój o powierzchni 2,37 mkw

Dodatkowe pomieszczenie przynależne:- Piwnica (komórka nr 2) o powierzchni 1,95 mkw.

PKP nie pokazuje jeszcze zdjęć tego mieszkania. 

Do sprzedaży przygotowywane jest też mieszkanie na Woli przy Prądzyńskiego 23B / 11. Cena orientacyjna 281 000,00 zł Powierzchnia 40,88 mkw. Piwnica o powierzchni 8,50 mkw. Instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna.

Czytaj też:

AKTUALNE CENY MIESZKAŃ W POLSCE

Ile kosztują mieszkania w najwyższym budynku mieszkalnym w Polsce?

Czytaj więcej