Największe w regionie wybrzeża Morza Czarnego

2008-04-03 12:13
Polus Center Constanta
Autor: brak danych

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod Polus Center Constanta - największego wielofunkcyjnego centrum w regionie wybrzeża Morza Czarnego - odbyła się 18 marca 2008 roku. Ta kompleksowa inwestycja TriGranit Development Corporation ma duże znaczenie dla społecznego i ekonomicznego życia miasta - nowe centrum za 140 mln euro to 2000 nowych miejsc pracy.

Polus Center Constanta jest usytuowany przy Aurel Vlaicu Bouleverd, głównej ulicy łączącej północną i południową część Konstancji,  miasta zamieszkanego przez 350 000 mieszkańców. Inwestycja jest położona z dala od budynków przemysłowych. Dynamiczna architektura i wielofunkcyjny charakter obiektu nada nowe oblicze okolicy, przekształci ją w atrakcyjne centrum komercyjne. Centrum ma służyć nie tylko zakupom, ale także odpoczynkowi i rozrywce, w bezpiecznym i czystym otoczeniu. To odpowiedź na potrzeby nie tylko mieszkańców regionu, ale także zagranicznych turystów, przybywających nad wybrzeże.
Całkowity koszt inwestycji wynosi 140 mln euro i zapewni 2000 nowych miejsc pracy. Otwarcie wielofunkcyjnego centrum planowane jest na pierwszą połowę 2009 roku.
Znajdzie się tu pod jednym dachem 170 sklepów, supermarket o powierzchni 16 000 m2, restauracje z kuchniami świata, kino z ośmioma salami a także inne propozycje rozrywek i usług. 

TriGranit Development Corporation, działający na rynku nieruchomosci od 1997 roku, jest jednym z czołowych deweloperów w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych, wielofunkcyjnych obiektów miejskich. Łączna wartość zrealizowanych przez TriGranit projektów inwestycyjnych (m.in. w Budapeszcie, Bratysławie, Pradze i Katowicach) wynosi ponad 2 mld euro. Aktualnie firma realizuje lub przygotowuje inwestycje w 10 krajach europejskich, m.in w kilku miastach Polski, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bułgarii i na Węgrzech.
W Polsce TriGranit Development Corporation działa od 2003 roku. Pierwszą polską inwestycją jest projekt Silesia City Center w Katowicach, którego budowa została zakończona w listopadzie 2005 roku. W trakcie realizacji jest drugi etap inwestycji - budowa osiedla mieszkaniowego pod nazwą Dębowe Tarasy. W lutym 2008 roku TriGranit rozpoczął realizację Bonarka City Center w Krakowie. Trwają prace nad przygotowaniem podobnych inwestycji w największych polskich miastach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej