Browary Warszawskie. Gotowe Apartamenty przy Warzelni. Zdjęcia

Browary Warszawskie
Autor: Echo Investment Mieszkańcy Apartamentów przy Warzelni w inwestycji Browary Warszawskie będą mieli widok na trzy miejskie place Browarów Warszawskich: Rynek Warzelni, Dziedziniec Laboratorium oraz Plac Śniadaniowy.

Browary Warszawskie to kompleks z mieszkaniami, biurami i powierzchniami usługowo-rozrywkowymi. Właśnie zakończył się kolejny etap budowy. Tym razem do użytku oddano Apartamenty przy Warzelni. Zobacz zdjęcia gotowej inwestycji. Przypomnijmy, że projekt Browarów Warszawskich powstał w pracowni JEMS Architekci.

Spis treści

 1. Biurowiec Biura przy Willi w Browarach Warszawskich
 2. Apartamenty przy Warzelni gotowe
 3. Etapy mieszkaniowe Browarów Warszawskich
 4. Browary Warszawskie z atrakcyjną przestrzenią publiczną

Między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, na terenie dawnych fabryk i Browarów Warszawskich powstaje inwestycja, która połączy w sobie kilka funkcji m.in. mieszkalną, biurową, handlowo-usługową oraz rozrywkową. W sumie na działce wybudowanych zostanie pięć nowych budynków mieszkalnych i trzy biurowe, w których będzie łącznie 100 tys. m² powierzchni mieszkalno-biurowej.

Biurowiec Biura przy Willi w Browarach Warszawskich

Biura przy Willi to najwyższy budynek należący do kompleksu Browary Warszawskie. Ten 15-kondygnacyjny budynek wybudowany został w bezpośrednim sąsiedztwie odrestaurowanej Willi Schielego. Kiedyś był to dom jednego z właścicieli słynnego browaru. Przypomnijmy, że prace budowlane na terenie kompleksu ruszyły w III kwartale 2016 roku.Biura przy Willi to ponad 16 000 m² nowoczesnej powierzchni klasy A. Już wkrótce swoją siedzibę otworzy w nim WeWork. Biurowiec zaprojektowany został w pracowni JEMS Architekci. Otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie excellent. W budynku będą dwie stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Apartamenty przy Warzelni gotowe

Ekskluzywne apartamenty, powstające w sąsiedztwie zabytkowej XIX-wiecznej Warzelni oraz Laboratorium, mają już pierwszych mieszkańców. Do budynku wchodzi się od ulicy Krochmalnej, gdzie znajdują się reprezentacyjne hole oraz elegancka recepcja ze strefą wypoczynku.

Apartamenty przy Warzelni zdecydowanie wyróżniają się na tle nowoczesnej i historycznej zabudowy Browarów Warszawskich. Wznoszą się na wysokość blisko 30 m nad ulicą Krochmalną. Mieszkańcy będą mieli widok na trzy miejskie place Browarów Warszawskich: Rynek Warzelni, Dziedziniec Laboratorium oraz Plac Śniadaniowy. Renowacji poddawana została fasada budynku, a w środku Robert Lewandowski i jego wspólnicy wkrótce otworzą restaurację o powierzchni ponad 1,3 tys. m².

Aktualie Echo Investment prowadzi prace wykończeniowe w sąsiadującym z apartamentowcu budynku XIX-wiecznej Warzelni.

Etapy mieszkaniowe Browarów Warszawskich

Inwestycja Echo Investment realizowana jest w kilku etapach. I etap mieszkaniowy zakończył się w lutym 2020. Aktualnie trwa realizacja II etapu mieszkaniowego, w ramach którego powstaje łącznie 450 mieszkań z najwyższym, 18-piętrowym budynkiem w tej inwestycji. Wieżowiec powstaje w formule Resi4Rent, czyli mieszkań na wynajem długoterminowy. Będzie gotowy jesienią 2020. Przypomnijmy, że wcześniej, bo w listopadzie 2019 zakończyła się budowa drugiego i trzeciego etapu Apartamentów przy Krochmalnej (304 mieszkania).

Browary Warszawskie
Autor: JEMS Architekci Ogród Centalny – ogród na dachu Piwnic Czasu, usytuowany pomiędzy budynkami biurowymi a dawną Willą Browarów. Miejsce na pikniki, imprezy plenerowe, itp.
Browary warszawskie
Autor: JEMS Architekci Rynek Warzelni –  położony między Laboratorium a Warzelnią, wielkością porównywalny z Rynkiem Starego Miasta. Będzie to centrum rozrywki i spotkań, z restauracjami, sklepikami, itp.

Browary Warszawskie z atrakcyjną przestrzenią publiczną

Pomiędzy budynkami deweloper chce stworzyć atrakcyjną przestrzeń publiczną dlatego w ramach inwestycji na terenie Browarów Warszawskich powstanie dużo przestrzeni wspólnych – place, placyki, miejskie ogrody i dziedzińce, wokół których będą restauracje, kawiarnie, sklepy i punkty usługowe. Mają one harmonijnie łączyć w całość nową i zabytkową część inwestycji. W sumie na trenie nowych Browarów Warszawskich ma być prawie 16 tys. m² nowej przestrzeni publicznej dostępnej dla wszystkich. Powstaną też nowe ulice, w tym zupełnie nowy odcinek Krochmalnej, który ma być gotowy w III kwartale 2020.

Browary Warszawskie
Autor: JEMS Architekci Brama Browarów – reprezentacyjny plac od ulicy Grzybowskiej
Browary Warszawskie
Autor: JEMS Architekci Plac Śniadaniowy – kameralny placyk otoczony kawiarniami i sklepami.
Projekt zagospodarowania
Autor: materiał prasowy Projekt zagospodarowania nowych Browarów Warszawskich
 • Nazwa inwestycji: Browary Warszawskie
 • Lokalizacja: kwartał między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, Warszawa
 • Funkcja: kompleks mieszkalno-biurowo-usługowy
 • Inwestor: Echo Investment
 • Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo
 • Projektant: JEMS Architekci
 • Ilość budynków mieszkalnych: 5
 • Ilość budynków biurowych: 3
 • Obiekty zabytkowe: Willa Fabrykanta, warzelnia, laboratorium, piwnice
 • Całkowita powierzchnia terenu: 4,4 ha
 • Całkowita powierzchnia zabudowy: 100 000 m²
 • Powierzchnia biurowa: 50 000 m²
 • Powierzchnia czterech placów miejskich: 15 700 m²
 • Powierzchnia zabytkowych piwnic: 1 750 m²
 • Powierzchnia ogrodu centralnego: 1 500 m²
 • Koszt inwestycji: ponad 500 mln zł
 • Rozpoczęcie budowy: III kwartał 2016 (pierwszy budynek mieszkalny)
 • Zakończenie budowy: 2020
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej