Browary Warszawskie z wiechą. Gigantyczna inwestycja w centrum Woli

2019-07-29 12:16 Marzena Sarniewicz
Browary Warszawskie
Autor: JEMS Architekci Browary Warszawskie to inwestycja Echo Investment, a projekt powstał w pracowni JEMS Architekci.

Browary Warszawskie to kompleks z mieszkaniami, biurami i powierzchniami usługowo-rozrywkowymi. Właśnie zawieszono wiechę na biurowcu Biura przy Willi, który powstaje w ramach inwestycji. Pierwsi najemcy wprowadzą się do obiektu z początkiem 2020 roku.

Między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, na terenie dawnych fabryk i Browarów Warszawskich powstaje inwestycja, która połączy w sobie kilka funkcji m.in. mieszkalną, biurową, handlowo-usługową oraz rozrywkową. W sumie na działce wybudowanych zostanie pięć nowych budynków mieszkalnych i trzy biurowe, w których będzie łącznie 100 tys. m² powierzchni mieszkalno-biurowej.

Biurowiec "Biura przy Willi" w Browarach Warszawskich

Biura przy Willi to najwyższy budynek należący do kompleksu Browary Warszawskie. Budynek osiągnął właśnie docelową wysokość 55 m. Z tej okazji na budowie odbyła się uroczystość zawieszenia tradycyjnej wiechy. Ten 15-kondygnacyjny budynek wybudowany został w bezpośrednim sąsiedztwie odrestaurowanej Willi Schielego. Kiedyś był to dom jednego z właścicieli słynnego browaru. Przypomnijmy, że prace budowlane na terenie kompleksu ruszyły w III kwartale 2016 roku.

Biura przy Willi to ponad 16 000 m² nowoczesnej powierzchni klasy A. Biurowiec zaprojektowany został w pracowni JEMS Architekci. Otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie excellent. W budynku będą dwie stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Budowa Biur przy Willi zakończy się w IV kwartale 2019, a oddanie biurowca do użytku zaplanowano na przełom stycznia i lutego 2020 roku.

Browary Warszawskie
Autor: JEMS Architekci Ogród Centalny – ogród na dachu Piwnic Czasu, usytuowany pomiędzy budynkami biurowymi a dawną Willą Browarów. Miejsce na pikniki, imprezy plenerowe, itp.

Kolejny etap inwestycji Browary Warszawskie - Biura przy Warzelni i Apartamenty przy Warzelni

Kolejnym biurowcem w kompleksie Browary Warszawskie będą Biura przy Warzelni. Aktualnie konstrukcja budynku sięga pierwszego piętra. Trwają też prace wykończeniowe w dwóch kolejnych budynkach mieszkalnych przy Krochmalnej. Z kolei Apartamenty przy Warzelni osiągnęły właśnie stan zero.

Browary warszawskie
Autor: JEMS Architekci Rynek Warzelni –  położony między Laboratorium a Warzelnią, wielkością porównywalny z Rynkiem Starego Miasta. Będzie to centrum rozrywki i spotkań, z restauracjami, sklepikami, itp.

Browary Warszawskie z atrakcyjną przestrzenią publiczną


Pomiędzy budynkami deweloper chce stworzyć atrakcyjną przestrzeń publiczną dlatego w ramach inwestycji na terenie Browarów Warszawskich powstanie dużo przestrzeni wspólnych – place, placyki, miejskie ogrody i dziedzińce, wokół których będą restauracje, kawiarnie, sklepy i punkty usługowe. Mają one harmonijnie łączyć w całość nową i zabytkową część inwestycji. W sumie na trenie nowych Browarów Warszawskich ma być prawie 16 tys. m² nowej przestrzeni publicznej dostępnej dla wszystkich. Powstaną też nowe ulice, w tym zupełnie nowy odcinek Krochmalnej, który ma być gotowy w III kwartale 2020.

Browary Warszawskie
Autor: JEMS Architekci Brama Browarów – reprezentacyjny plac od ulicy Grzybowskiej
Browary Warszawskie
Autor: JEMS Architekci Plac Śniadaniowy – kameralny placyk otoczony kawiarniami i sklepami.
Projekt zagospodarowania
Autor: materiał prasowy Projekt zagospodarowania nowych Browarów Warszawskich

Nazwa inwestycji: Browary Warszawskie
Lokalizacja: kwartał między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, Warszawa
Funkcja: kompleks mieszkalno-biurowo-usługowy
Inwestor: Echo Investment
Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo
Projektant: JEMS Architekci
Ilość budynków mieszkalnych: 5
Ilość budynków biurowych: 3
Obiekty zabytkowe: Willa Fabrykanta, warzelnia, laboratorium, piwnice
Całkowita powierzchnia terenu: 4,4 ha
Całkowita powierzchnia zabudowy: 100 000 m²
Powierzchnia biurowa: 50 000 m²
Powierzchnia czterech placów miejskich: 15 700 m²
Powierzchnia zabytkowych piwnic: 1 750 m²
Powierzchnia ogrodu centralnego: 1 500 m²
Koszt inwestycji: ponad 500 mln zł
Rozpoczęcie budowy: III kwartał 2016 (pierwszy budynek mieszkalny)
Zakończenie budowy: 2020

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej