Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Warbud rozbuduje szpital w Poznaniu

Tagi:
nowe inwestycje Poznań
,
szpital
,
Warbud

Inwestycja dotyczy placówki Poznańskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych im. prof. Ludwika Bierkowskiego. Prace na budowie ruszyły z końcem listopada 2016.

W ramach projektu Warbud wybuduje nowe, 3-kondygnacyjne skrzydło szpitala. Na parterze znajdą się: Oddział Dzienny Psychiatrii, działy: żywienia, ogrodników i bielizny oraz pomieszczenia techniczne. Na I piętrze zaprojektowano: centralną sterylizatornię, poradnię zdrowia psychicznego, dział informatyków oraz pomieszczenia techniczne. Blok Operacyjny z trzema salami usytuowano na drugim piętrze.

Warbud zbuduje zewnętrzny szyb windowy, który połączy nowe skrzydło z Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii znajdujący się na drugim piętrze istniejącego budynku.Generalny wykonawca w ramach kontraktu wybuduje również drogę pożarową wraz z placem manewrowym dla ekip ratowniczych.

Powierzchnia całkowita nowego obiektu wyniesie 3692 m², a użytkowa 2705 m². Projekt powstał w pracowni MERITUM Grupa Budowlana z Chrzanowa. Budynek zostanie oddany do użytkowania w czerwcu 2018.

Nazwa inwestycji: Poznański Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych im. prof. Ludwika Bierkowskiego
Lokalizacja: Poznań
Funkcja: placówka medyczna
Inwestor: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego
Generalny wykonawca: Warbud
Projektant: MERITUM Grupa Budowlana spółka z o.o. sp.k.
Powierzchnia całkowita: 3692 m²
Powierzchnia użytkowa: 2705 m²
Powierzchnia zabudowy: 1034 m²
Kubatura: 17 374,24 m³
Liczba kondygnacji: 3
Rozpoczęcie budowy: listopad 2016
Zakończenie budowy: czerwiec 2018


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: