Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Rzeszów dostanie z UE ponad 56 mln zł

Tagi:
fundusze UE
,
inwestycje publiczne
,
oczyszczalnia ścieków

To dotacja na m.in. rozbudowę sieci kanalizacyjnej oraz modernizację oczyszczalni ścieków. Inwestycja, która ma być zakończona w 2022 r., pochłonie ok. 115 mln zł.

Oczyszczalnia ścieków w Rzeszowie
Oczyszczalnia ścieków w Rzeszowie
Fot.: MPWiK w Rzeszowie

Umowę wodno-ściekową w ramach unijnego działania 2.3. zawarły 16 lutego Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. W NFOŚiGW podkreślają, że jest to już setna tego typu umowa. Łączna wartość przyznanych na ich podstawie dotacji przekracza 2,1 mld zł. Dzięki nim zrealizowane zostaną inwestycje o wartości 4 mld zł.
Rzeszowska zakłada modernizację oczyszczalni ścieków, w tym budowę instalacji fotowoltaicznej na jej terenie, a także modernizacje 4,31 km sieci wodociągowej i zbiorników wody pitnej oraz rozbudowę o 11 km kanalizacji sanitarnej. Całkowity koszt realizacji rzeszowskiego projektu sięga 115 mln zł, z czego kwota dotacji opiewa na sumę ok. 56,8 mln zł. Inwestycję rozpoczęto w II kwartale 2014 r., a jej zakończenie zaplanowano na IV kwartał 2022 r.
NFOŚiGW poinformował, że do rozdysponowania zostało mu jeszcze ok. 4,9 mld zł. Te pieniądze umożliwią realizację projektów o wartości ok. 13 mld zł.


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: