Centrum dystrybucyjne pod Piotrkowem

2007-06-01 14:38
piotrkow
Autor: brak danych

Centrum ProLogis Park Piotrków, zostanie wybudowane na terenach przylegających do tzw. węzła bełchatowskiego - rozwidlenia dróg na Katowice - Kraków, Wrocław, Lublin, Łódź i Warszawę.

ProLogis, firma specjalizująca się w budowaniu powierzchni magazynowych, zrealizuje kolejne centrum dystrybucyjne w Polsce. Tym razem centrum zlokalizowane będzie pod Piotrkowem Trybunalskim. Centrum ProLogis Park Piotrków, zostanie wybudowane na terenach przylegających do tzw. węzła bełchatowskiego - rozwidlenia dróg na Katowice - Kraków, Wrocław, Lublin, Łódź i Warszawę. Pierwsza faza inwestycji polega na wybudowaniu 22.000 m2 powierzchni magazynowej na terenie gminy Wola Krzysztoporska dla firmy Ahold Polska (w Polsce firma posiada sieć 160 sklepów Hypernova i Albert), wraz z niezbędną infrastrukturą drogową i techniczną.
Docelowo ProLogis planuje wybudować znacznie więcej powierzchni magazynowej na sąsiednich terenach położonych w gminie Piotrków Trybunalski. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji planowane jest pod koniec III kwartału 2002 roku. Wykonawcą jest firma Goldbeck.
ProLogis jest firmą o rodowodzie amerykańskim, posiadającą ogółem około 19 mln metrów kwadratowych powierzchni magazynowej na świecie. W Polsce firma inwestuje od 1997 roku i posiada obecnie 165.000 m2 powierzchni zlokalizowanej w 4 parkach logistycznych: w Błoniu, Teresinie, Poznaniu i Warszawie.

 

 
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej