Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego i Łochowa

Tagi:
GDDKiA
,
inwestycje drogowe
,
obwodnica
,
Tomaszów Lubelski
,
Łochów

Dzieje się w inwestycjach drogowych. Szesnastu wykonawców zainteresowanych tą inwestycją Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprosiła do II etapu postępowania przetargowego. Dopiero zwycięska oferta pokaże, ile jest warte to przedsięwzięcie.

Mapa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego
Mapa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego
Fot.: GDDKiA

– Ciszę się, że kolejna ważna inwestycja, budowa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego na trasie S17, przechodzi do II etapu postępowania przetargowego. Także budowa obwodnicy Łochowa staje się coraz bliższa. Zatwierdzono zmiany umożliwiające dalsze przygotowanie przyszłej realizacji obwodnicy Łochowa w ciągu drogi krajowej nr 62. Już 27 lutego 2017 zaprosimy do składania ofert dla budowy drogi ekspresowej S19, od węzła Lasy Janowskiego do węzła Nisko Południe – zapowiada wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego

Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego po wschodniej stronie miasta będzie miała długość ok. 9,6 km. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Północ, a na włączeniu do przebiegu DK17 – węzeł Tomaszów Południe. W obrębie obu węzłów trasa będzie docelowo dwujezdniowa. Nad doliną rzeki Sołokiji droga ekspresowa pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe o łącznej długości 13,8 km.

Zaproszeni do przetargu wykonawcy będą deklarować czas realizacji tej inwestycji w przedziale 34-37 miesięcy. Oferty będą również dodatkowo premiowane za wydłużenie gwarancji z 5 do 10 lat. W ramach zadania wykonawca będzie musiał zaktualizować istniejącą dokumentację do obecnie obwiązujących przepisów. Umowę na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego GDDKiA planuje podpisać w IV kwartale 2017.

Obwodnica ŁOchowa

Z kolei obwodnica Łochowa w ciągu drogi krajowej 62– jej długość to 8,2 km, będzie realizowana w formule Projektuj i Buduj. Zadanie zostało podzielone na dwa odcinki: budowę drogi klasy GP o prędkości projektowej 100 km/godz. długości 6,2 km oraz drogi klasy GP o prędkości projektowej 70 km/godz. długości 2 km. Zbudowane zostaną również m.in. wiadukty, urządzenia oczyszczające wody opadowe i roztopowe, odwodnienia i kanalizacja teletechniczna.


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: