Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Muzeum Warszawy doczekało się modernizacji. 11 staromiejskich kamienic zostanie wyremontowanych

Tagi:
modernizacja
,
zabytki Warszawy

Muzeum Warszawy mieści się w 11 staromiejskich kamienicach, które nie były remontowane od 1944 roku. Teraz koszt modernizacji wyniesie 37 481 383 zł.

Projekt „Modernizacja, konserwacja oraz digitalizacja obiektów zabytkowych siedziby głównej Muzeum Warszawy przy Rynku Starego Miasta w Warszawie” obejmuje prace budowlane i konserwatorskie siedziby głównej Muzeum Warszawy z zewnątrz oraz wewnątrz. Prace te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić:

  • optymalny układ funkcjonalno-przestrzenny wynikający z funkcji muzealnych, edukacyjnych, usługowych, administracyjno-technicznych i merytorycznych związanych m.in. z funkcjonowaniem biblioteki, czy też pracowni naukowych,
  • pełne zachowanie i wyeksponowanie istniejących walorów historycznych zabytkowych kamienic, takich jak detale architektoniczne, rozwiązania materiałowe, pierwotny układ przestrzenny poszczególnych kamienic,
  •  minimalną ingerencję w najcenniejsze wnętrza, zachowanie wartościowych rozwiązań z okresu powojennej odbudowy, wprowadzenie nowych rozwiązań w technologii i materiałach współczesnych w sposób harmonijnie uzupełniający rozwiązania historyczne,
  • maksymalne ukrycie koniecznych urządzeń technicznych,
  • dostosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych o różnym stopniu i zakresie niepełnosprawności,
  • zapewnienie ochrony eksponatów.

Generalnym wykonawcą tej skomplikowanej inwestycji została firma Castellum Sp. z o.o. z Wrocławia, która wygrała dwuetapowy przetarg ograniczony.

Prace modernizacyjne i konserwatorskie potrwają do 2016 roku. Koszt inwestycji to 37 481 383 zlotych, z czego 10 019 203 złotych pochodzi z Funduszy Unijnych.

Niedawno rozstrzygnięty został również konkurs na projektanta wystawy głównej – jury wybrało koncepcję zaproponowaną przez PL Studio Patryk Żurawski (w zespole są również Zuzanna Bujacz i Agnieszka Łańko). Część wystawy zobaczyć można będzie po oddaniu inwestycji do użytku, calość - rok póżniej, w 2017.


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: