Inwestycje publiczne

Hala sportowa w Czyżynach

Tagi:
Czyżyny
,
hala sportowa
,
hala sportowo-widowiskowa
,
Kraków
,
obiekty sportowe

Wielofunkcyjny, odpowiadający międzynarodowym standardom obiekt ma powstać w Parku Lotników Polskich w Krakowie-Czyżynach. W przyszłości stanie się on areną zawodów sportowych i imprez masowych. Na ruchomych i stałych trybunach zasiądzie ok. 15 tys. widzów.

Władze Krakowa ogłosiły poszukiwanie inwestora, który w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego zrealizuje budowę hali oraz obiektu komercyjnego według własnego programu, zgodnie z ustaleniami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. W zamian firma, która podejmie się tego zadania uzyska prawo do zarządzania i eksploatacji hali. Jako wkład miasto przekaże teren, kompletną dokumentacją projektową oraz zrealizuje inwestycje infrastrukturalne. Obecnie trwa postępowanie przetargowe na udzielenie koncesji na budowę i eksploatację hali. Termin złożenia wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa 15 czerwca. Przewidywane koszty inwestycji to ok. 400 mln zł brutto bez wyposażenia ruchomego.

Hala widowiskowo-sportowa w Czyżynach - projekt, który ma szansę na realizację w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego
Hala widowiskowo-sportowa w Czyżynach - projekt, który ma szansę na realizację w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego
Fot.: www.krakow.pl

Hala widowiskowo-sportowa w Czyżynach zaprojektowana została przez konsorcjum firm Perbo Projekt sp. z o.o. z Krakowa  i Modern Construction Systems sp. z o.o. z Poznania. Bryła budynku ma opływowy kształt. Kopuła hali zostanie pokryta przestrzennymi ekranami video opartymi na technologii LED, służącymi do tworzenia efektów wizualnych lub wyświetlania reklam. Główne założenia przestrzenne to duża i mała hala, obie na rzucie koła.
Hala główna będzie się składała z areny sportowej o powierzchni 4882 m2 oraz areny estradowej, wyposażonej dodatkowo w demontowaną, modułową scenę. Umożliwi ona elastyczną aranżację przestrzeni scenicznej, będzie połączona z systemami oświetlenia i nagłośnienia. Obiekt ma być gotowy do 2012 r. W dalszym etapie inwestycji planowane jest wybudowanie obiektu hotelowo-usługowego.

Zaprojektowano dwie hale - małą i dużą - obydwie na rzucie koła
Zaprojektowano dwie hale - małą i dużą - obydwie na rzucie koła
Fot.: www.krakow.pl

Czytaj dalej:
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Architektura i budownictwo:
Zakupy:
Wideo:
Miesięcznik: