Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

Galerię handlową Glogovia zbuduje Mostostal Zabrze

Tagi:
Centrum handlowe
,
dolnośląskie
,
Galeria handlowa
,
Mostostal Zabrze
,
nowe inwestycje
,
park handlowy
,
Q2

Inwestor galerii handlowej Glogovia podpisał kontrakt na budowę stanu surowego nowej inwestycji w Głogowie. Generalnym wykonawcą została firma Mostostal Zabrze.

Park handlowy w Glogowie w województwie dolnośląskim

Inwestorem powstającej Galerii Glogovia jest spółka Saller Market, wchodząca w skład niemieckiej Gruppy Saller. Firma działa w sektorze nieruchomości handlowych, a jej inwestycje zlokalizowane są w 4 krajach Europy – w Niemczech, Czechach, Słowacji i w Polsce.

Umowa została zawarta pomiędzy inwestorem a konsorcjum firm Mostostal Zabrze oraz spółka uzupełniającą – Przedsiębiorstwem Instalacyjno-Montażowym KZ. Udziały każdej z firm wynoszą po 50%. Wartość kontraktu na budowę parku handlowego w Głogowie to 38,47 mln zł. Planowany termin zakończenia tego etapu nowej inwestycji to koniec września 2015.

Centrum handlowe Glogovia zlokalizowane jest przy ul. Piłsudskiego w Głogowie w województwie dolnośląskim. Po realizacji park handlowy ma zaoferować 25 tys. m2 powierzchni najmu. Parter przeznaczony będzie na 70 lokali handlowo-usługowych m. in. sklepów marek Grupy LPP takich jak Reserved, Cropp, House i Sinsay. Znaczną część nowej inwestycji zajmie również supermarket spożywczy Piotr i Paweł. Część dwupoziomowa parku handlowego będzie przeznaczona na rekreację. Znajdzie się tam m. in. rozbudowany food-court, 4-salowe kino Cinema 3D i klub fitness. Nowa inwestycja przewiduje również budowę naziemnego parkingu na ponad 800 miejsc. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Q2studio.

Roboty budowlane w galerii Glogovia bardzo szybko postępują. Dwie trzecie prac związanych z przygotowaniem stanu surowego zostało już zrealizowane, a harmonogram budowy został wyprzedzony o dwa tygodnie. Jeszcze w kwietniu roboty mają zostać zakończone. Rozpocznie się wówczas kolejny etap– budowa części 2-kondygnacyjnej.

Nazwa inwestycji: Galeria handlowa Głogovia
Adres inwestycji: ul. Piłsudskiego, Głogów, woj. dolnośląskie
Inwestor: Saller Polbau Sp. z o.o. Poland Projekt Delta Sp. k.
Autor projektu architektonicznego: Q2Studio
Generalny wykonawca: Mostostal Zabrze GPB SA, spółka Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Montażowe KZ
Początek realizacji: październik 2014
Planowane oddanie do użytku: wrzesień 2015
Powierzchnia najmu: 27 000 m2
Koszt inwestycji: 38,47 mln zł netto

Galeria
Pokaz slajdów:

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: