Brama w Gorce - atrakcja Podhala z najdłuższą galerią widokową w Polsce

2024-05-02 13:21

Brama w Gorce, z najdłuższą galerią widokową w Polsce, to imponujący kompleks w gorczańskich lasach koło Nowego Targu. Co oferuje Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce na Podhalu? Poznaj Bramę w Gorce - jest tu co robić w majówkę 2024!

Spis treści

  1. O projekcie Brama w Gorce
  2. Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze Brama w Gorce - atrakcje
  3. Brama w Gorce - cennik
  4. Brama w Gorce - mapa
  5. Brama w Gorce lokalizacja

O projekcie Brama w Gorce

W ramach inwestycji - między Długą Polaną w Nowym Targu a Waksmundem - powstał potężny kompleks, obejmujący m.in. ścieżkę w koronach drzew i centrum edukacyjne. Budowa kompleksu rozpoczęła się w 2020 roku. Inwestorem jest spółka o tej samej nazwie, czyli Brama w Gorce, którą powołało 80 mieszkańców Waksmundu. Obiekt zbudowano na gruntach leśnej wspólnoty z Waksmundu. Obiekt uruchomiono dla turystów 30 kwietnia 2023 roku.

Brama w Gorce ma umożliwić poznanie naturalnych walorów regionu, ale także ochrona obszaru o szczególnym znaczeniu przyrodniczym i krajobrazowym, które dotychczas ulegały degradacji - takie było założenie projektu.

Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze Brama w Gorce - atrakcje

Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze Brama w Gorce, bo tak brzmi pełna nazwa obiektu, przeznaczony jest przede wszystkim dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek w kontakcie z przyrodą. Inwestycja umożliwia czerpanie przyjemności z odkrywania lokalnych atrakcji przyrodniczych i krajobrazowych doliny potoku Kowaniec. Jednocześnie ma charakter edukacyjny - umożliwia poszerzenie wiedzy przyrodniczej, kulturowej i historycznej o regionie.

Największą atrakcją inwestycji jest jedyna na Podhalu ścieżka w koronach drzew, przebiegająca m.in. nad potokiem Mały Kowaniec. Można tu spotkać się z gorczańską przyrodą i przespacerować najdłuższą w Polsce galerią widokową, a także wejść na dwie wieże (na wysokości 35 i 17 m), odkryć bogactwo podziemnej przyrody Gorców w 40 metrowym tunelu. Do zobaczenia jest też interaktywna ekspozycja w pawilonie przyrodniczo-edukacyjnym.

Plac zabaw, gorczański ul, który pozwala zgłębić tajemnice życia pszczół, leśna zjeżdżalnia, bacówka czy wybieg z danielami to ciekawe uzupełnienie tego miejsca.

brama w Gorce ścieżka
Autor: materiały prasowe Osią Centrum jest łatwo dostępna i bezpieczna ścieżka spacerowa o rekordowej długości - 1300 m
brama w Gorce na Podhalu
Autor: materiały prasowe W trakcie przejścia napotkacie tablice edukacyjne, które przybliżą odwiedzającym środowisko naturalne Gorców

Brama w Gorce - cennik

Bilet normalny kosztuje 65 zł. Bilet ulgowy (dzieci od 3 - 14 lat, osoby w wieku ponad 65 lat, inwalidzi i ich opiekunowie) - 50 zł. Bilet rodzinny 2+1 (cena za rodzinne składającą się z 2 osób dorosłych oraz 1 dziecka do lat 14) - 140 zł. Bilet rodzinny 2+2 (cena za rodzinne składającą się z 2 osób dorosłych oraz 2 dzieci do lat 14) - 180 zł.

Bilet rodzinny - dopłata za 3 i kolejne dziecko w rodzinie do lat 14 (cena za 1 osobę) - 40 zł.

Dzieci do lat 3 mają wejście gratis.

Dla grup zorganizowanych (od 15 osób) - bilet kosztuje 50 zł za osobę.

Ostatnie wejście do Bramy przewidziano o 17:00. Ścieżka została zaprojektowana tak, aby była łatwo dostępna dla wózków dziecięcych i osób niepełnosprawnych.

Brama w Gorce - mapa

Brama w Gorce lokalizacja

Do Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce powstało można dojechać w 20 minut samochodem lub 30 minut rowerem od Nowego Targu.

Do nowego centrum można się dostać od strony Długiej Polany na terenie Nowego Targu, jak również od strony wsi Waksmund.

Spacer po Galerii PLATO z Robertem Koniecznym
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej