Ścieżka w koronach drzew w polskich górach - nasza fotorelacja z Krynicy Zdroju

2019-09-25 17:06 Marzena Sarniewicz
Ścieżka w koronach drzew Krynica Słotwiny
Autor: Dominika Merek Na krynickiej ścieżce w koronach drzew znajduje się 15 tablic i instalacji edukacyjnych, które w atrakcyjny, szczególnie dla dzieci, sposób opowiadają o historii, kulturze i bogactwie naturalnym regionu

Ścieżka w koronach drzew ma swój początek na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju. Powstała tu drewniana konstrukcja wieży widokowej, do której prowadzi ścieżka przebiegająca wśród koron drzew lasów Jaworzyny Krynickiej. Od 19.08 sierpnia atrakcja Krynicy otwarta dla turystów!

Ścieżka w koronach drzew w Polsce
Autor: Słotwiny Arena Wizualizacja bryły wieży i ścieżki

Ścieżka w koronach drzew - jak jest zbudowana?

Wieża na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m) ma wysokość 49,5 m. Natomiast drewniana ścieżka, podparta przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Jej łączna długość to 1030 metrów. Na całej długości przeprawy zainstalowane są tablice edukacyjne, dzięki którym zwiedzający mogą bliżej poznać okoliczną przyrodę oraz historię regionu. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, jest mierząca 60 metrów zjeżdżalnia.

Ścieżka w koronach drzew - jedyna taka atrakcja w Polsce

Wieża widokowa ze ścieżką zawieszoną na wysokości koron drzew to pierwsza tego typu inwestycja w Polsce. Wśród europejskich budowli wyróżnia ją konstrukcja w całości wykonana z drzewa akacjowego. Na wieżę można się dostać nowoczesną, 6-osobową kolejką krzesełkową Doppelmayer lub wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą.

Inwestycja zrealizowana jest w ośrodku narciarskim Słotwiny Arena przy ul. Słotwińskiej 51A w Krynicy-Zdroju. Obiekt będzie całoroczną infrastrukturą turystyczno-rekreacyjną. Jest to pierwsze tego typu dzieło polskich konstruktorów, architektów i cieśli.

Ścieżka w koronach drzew Krynica Słotwiny
Autor: Dominika Merek Na wieżę widokową można się dostać nowoczesną, 6-osobową kolejką krzesełkową ze stacji narciarskiej Słotwiny Arena lub wejść krótkim spacerem. Tak prezentuje się wieża ze szlaku

Ścieżka w koronach drzew - już gotowa

Budowa ścieżki w koronach drzew na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena trwała kilkunaście miesięcy. Atrakcja została udostępniona turystom 19 sierpnia 2019. Zakończono już ostatnie prace budowlane.  Turyści mogą z niej podziwiać pasmo Jaworzyny, Beskid Sądecki i Niski. Ścieżką w koronach drzew może spacerować każdy. Trasa jest dostosowana również do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Ścieżka w koronach drzew w Polsce
Autor: Słotwiny Arena Tak wyglądał plac budowy na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju
Ścieżka w koronach drzew w Polsce
Autor: Słotwiny Arena Widok jaki mozna podziwiać z wieży widokowej na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju
Ścieżka w koronach drzew Krynica Słotwiny
Autor: Dominika Merek Naszym zdaniem zasadne jest pytanie o wpływ na środowisko tej krynickiej atrakcji...
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej