Zamek Książ dosłownie tonął w kwiatach. Festiwal kwiatów 2024. Niesamowite zdjęcia

2024-05-06 11:33

Festiwal Kwiatów 2024 na Zamku Książ. - Jest absolutnie obłędny! - oceniła jedna z turystek. Zobaczcie zdjęcia. Zamek Książ w Wałbrzychu dosłownie tonie w kwiatach. Tak świętują 20. rocznicę wejścia Polski do UE. Aranżacje kwiatowe są w ponad 30 salach i są inspirowane różnymi krajami Europy.

Spis treści

  1. Kwiatowa aranżacja "Od korzeni"
  2. Warsztaty florystyczne
#MuratorOgroduje: Dalie – co zrobić żeby pięknie rosły?

Zamek Książ w Wałbrzychu na majówkę zmienił się iście baśniową krainą. Trwa tu XXXIV Festiwal Kwiatów i Sztuki 2024. Wyjątkowy, bo w 20. rocznicę Polski w Unii Europejskiej. Aranżacje kwiatowe były w ponad 30 salach i są inspirowane różnymi krajami.

- Ruszamy w podróż po gorącej Hiszpani, rozległych polach Prowansji, chłodnych obszarach Północy oraz miejscach, które podbijają serca turystów z całego świata - zapraszali organizatorzy.

Kwiatowa aranżacja "Od korzeni"

Za wystrój zamkowych sal odpowiadali prawdziwi profesjonaliści: floryści należący do Stowarzyszenia Florystów Polskich, Międzynarodowego Instytutu Florystów, floryści należący do Mistrzowskiej Szkoły Florystyki Macieja Krzusa oraz absolwenci i uczniowie kierunku Florysta z Dolnośląskiego Zespołu Szkół z Jawora.

- Wśród kwiatów Europy zobaczymy niezapomniane róże francuskie, hiszpańskie hibiskusy, holenderskie tulipany, włoskie irysy oraz angielskie róże w błękitnym odcieniu. Atrakcją specjalną będzie dodatkowa wystawa kwiatowa "Unia od korzeni" zaaranżowana w średniowiecznej części zamku. Projekt zainspirowany początkami tej wspólnoty z pewnością zachwyci wszystkich miłośników roślin - pisali organizatorzy Festiwalu.

Na festiwal do Zamku Książ wybrała się też profesor Małgorzata Myśliwiec z Uniwersytetu Śląskiego. - Festiwal Kwiatów absolutnie obłędny! - napisała na Facebooku. To jej piękne zdjęcia prezentujemy w naszej galerii.

Kwiatowa aranżacja "Od korzeni" nawiązuje do początków powstania Unii Europejskiej. Projekty inspirowane są wspólnotą, równością i wartościami XXI wieku.

Warsztaty florystyczne

Każdego dnia Festiwalu odbywały się warsztaty florystyczne. Dzieci tworzyły własne kompozycje kwiatowe. Po terenie festiwalu spacerowali też animatorzy, reprezentujące różne nacje - antyczni Grecy, romantyczni Francuzi czy hiszpańscy torreadorzy to tylko kilka z postaci. Nie zabrakło też spotkań historycznych dedykowanych najmłodszym - „Dawno, dawno temu w Książu” - opowieści o historii zamku.

Każdego dnia Festiwalu, na parterze Zamku, odbywały się wykłady prowadzone przez Dział Muzealno-Edukacyjny Książa, mistrzów florystyki oraz zaproszonych gości. Goście festiwalu mogli również wziąć udział w emocjonujących pokazach florystycznych, zobaczyliśmy jak Mistrzowie Florystyki tworzą zachwycające bukiety i kwiatowe kompozycje.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej