Panattoni w Gdańsku i Czechach

2008-07-30 12:11
Panttoni
Autor: brak danych

Panattoni Europe rozpoczyna inwestycję w Gdańsku. Nowe centrum dystrybucyjne będzie liczyć 43 030 m2. Jego oddanie zaplanowano na I kwartał 2009 roku.

Panattoni Europe jest obecny na Polskim rynku od 2005 roku. Centra dystrybucyjne Panattoni usytuowane są przy trasach szybkiego ruchu, w pobliżu istniejących bądź planowanych węzłów komunikacyjnych i autostrad, z dostępem do wysoko wykwalifikowanej siły roboczej. Nowe centrum Panattoni zlokalizowane będzie 4 kilometry od centrum Gdańska, 10 kilometrów od lotniska i 2 kilometry od portu gdańskiego, przy obwodnicy południowej Trójmiasta, łączącej autostradę A1 z drogą krajową numer 7.

Park będzie zapleczem logistycznym dla nowo otwartego głębokowodnego terminalu kontenerowego. Całkowita powierzchnia centrum wyniesie 43 030 m2. Minimalna powierzchnia jaką będzie można wynająć to 1 100 m2.
"Od dłuższego czasu zamierzaliśmy inwestować na północy kraju i w związku z tym poszukiwaliśmy lokalizacji spełniającej nasze wymagania. Gdańsk, wraz ze swoją rozbudowaną infrastrukturą transportową, okazał się idealnym miejscem do zlokalizowania centrum dystrybucyjnego" - mówi Robert Dobrzycki, szef Panattoni Europe na Europę Środkowowschodnią. Kolejna inwestycja Panattoni Europe to Panattoni Park Praga Lotnisko, który powstanie w pobliżu stlicy Czech, w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Praga Ruzyna.
Na 40 ha gruntu, deweloper, wybudyje centrum dystrybucyjne o powierzchni 150 000 m2. Obiekt powstanie w dwóch fazach. W pierwszej, która jest obecnie realizowana powstanie 49 800 m2 powierzchni użytkowej, natomiast w drugiej fazie 99 000 m2.
"Czechy to obok Polski, kluczowy regionw Europie Środkowej. Uprzywilejowane położenie oraz rozbudowana infrastruktura drogowa sprawiają, że - mimo niewielkich rozmiarów - kraj ten jest istotnym punktem na logistycznej mapie Europy" - komentuje Robert Dobrzycki.
Poza Panattoni Park Praga Lotnisko, Panattoni Europe posiada w swoim portfolio także D5 Logistics Park. Obiekt o powierzchni 27 600 m2 znajduje się w zachodniej części Czech, 45 km od granicy z Niemcmi. W realizowanej obecnie, drugiej fazie projektu, park rozbudowany zostanie o kolejne 112 000 m2.

lipiec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej