Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Wieści z rynku

Ranking okien. Najlepsze za jak najniższą cenę

Tagi:
konkurs
,
stolarka otworowa

Najlepsze okna i drzwi to takie, które są energooszczędne, mają bardzo dobre parametry techniczne, a równocześnie niezbyt wygórowaną cenę. Organizatorzy konkursu TOPTEN Okna 2017 wskazują, które okna i drzwi warto kupić.

Targi Budma 2017
Targi Budma 2017
Fot.: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.

- W naszym konkursie mogła wziąć udział każda firmy produkująca stolarkę dostępną na polskim rynku – zapewnia Jerzy Żurawski, prezes Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska, która jest jednym z organizatorów TOPTEN Okna 2017.

Ranking okien energooszczędnych

W czasie gali ogłoszenia wyników konkursu Żurawski wyjaśnił, że jurorzy przeanalizowali wyroby 550 producentów, wybierając takie, które charakteryzują się energooszczędnymi parametrami. Oceniający wzięli więc pod uwagę przede wszystkim współczynnik przenikania ciepła Uw,[W/m2K], współczynnik przepuszczalności energii słonecznej gG, przepuszczalność powietrzną oraz wpływ montażu na efektywność energetyczną stolarki. Ponadto – jak informują organizatorzy konkursu - wpływ na wynik końcowy miała także wartość współczynnika przepuszczalności światła Lt, wskaźnik oddawania barw szyby – Ra, klasa odporności na obciążenie wiatrem, wodoszczelność, izolacyjność akustyczna okna RW(C;Ctr) oraz efektywność ekonomiczna. To ostatnie kryterium oznacza w praktyce jak najniższą cenę.

Patrz też: czy warto zainwestować w superenergooszczędne okna?>>


W rankingu okien kolejność alfabetyczna

W konkursie oceniono trzy grupy produktów: okna pionowe (drewniane, PVC i aluminiowe), okna dachowe oraz drzwi zewnętrzne. W każdej z tych grup wyróżniono po 10 najlepszych wyrobów. Organizatorzy konkursu zapewniają, że producenci są wymieniani w kolejności alfabetycznej, co oznacza, że np. w kategorii „okna dachowe”, wyroby Veluksa nie są gorsze od wyrobów np. firmy Altaterra Polska czy Okpolu. Co ciekawe, wśród wyróżnionych w tym roku nie ma okien takich potentatów jak Drutex czy Oknoplast. Nie oznacza to jednak, że okna tych firm mają gorsze parametry. Jerzy Żurawski wyjaśnił, że okna obu tych firm są po prostu droższe od okien ich wyróżnionych konkurentów.

Patrz też: eksport okien i drzwi polską specjalnością w UE>>

Fot.: TOPTEN Okna 2017
Fot.: TOPTEN Okna 2017
Fot.: TOPTEN Okna 2017
Fot.: TOPTEN Okna 2017

Czytaj dalej:
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: