Biznes

Joanna Kluzik-Rostkowska

900 mln euro na szkolnictwo zawodowe

Lepiej późno niż wcale – Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) planuje reaktywować szkolnictwo zawodowe! Plan się powiedzie, o ile MEN wesprze działania pracodawców by ten szczebel edukacji elastycznie dostosowywał się do potrzeb rynku pracy. 

Pracy zgodnej z ukończonym kierunkiem wyższej uczelni jest dla absolwentów niewiele. Brakuje natomiast rąk do pracy w konkretnych zawodach. Chyba zaczęło to docierać do ...

Wieści z rynku

Zobacz wszystkie

Poznaj ludzi z branży

Marian i Michał Nickel

W PTB Nickel syn zastąpił ojca

W polskich firmach coraz częściej dochodzi do zmiany pokoleniowej. Na rynek wkraczają młodzi biznesmeni, którzy muszą zmierzyć się z legendą swoich ojców. Rozmowa z Michałem Nickel, prezesem firmy budowlanej PTB Nickel, który podkreśla, że w biznesie zawsze kieruje się zasadą fair play...

W 2012 roku, w okresie bardzo trudnym dla polskiej branży budowlanej, został Pan prezesem firmy PTB Nickel. W jaki sposób przygotowywał się Pan do przejęcia sterów rodzinnego biznesu, którym przez ponad 20 lat kierował Pana ojciec – Marian Nickel ...

Zobacz wszystkie

Rozmowy PLUSA

Afrykarium we Wrocławiu. Jak wyglądała realizacja Afrykarium opowiada generalny wykonawca inwestycji

Budynek wrocławskiego Afrykarium z czarną elewacją z CORIANU

Afrykarium – Oceanarium wrocławskiego ogrodu zoologicznego to pierwsza taka inwestycja w Europie. O 30 miesiącach pracy i technologiach z całego świata opowiada Andrzej Palczak, dyrektor ds. realizacji i wiceprezes firmy P.B. Inter-System, głównego wykonawcy Afrykarium.

Zgłoś temat lub rozmówcę

Prawo

Altany działkowe nie do rozbiórki – o obywatelskim projekcie zmiany Prawa budowlanego

Obywatelski projekt zmiany ustawy – Prawo budowlane, dotyczący kwestii altan działkowych wznoszonych w Rodzinnych Ogrodach Działkowych, trafił do Sejmu RP w dniu 1 grudnia 2014. Projekt został przyjęty przez Sejm RP 6 lutego 2015, co nie oznacza, że przestał być projektem. Obowiązującym prawem stanie się bowiem dopiero po zaakceptowaniu przez Senat RP, podpisaniu przez Prezydenta RP i opublikowaniu w Dzienniku Ustaw. Nieczęsto ustawodawcza inicjatywa obywatelska jest tak skuteczna.

Sejm przegłosował ustawę o OZE

Długo oczekiwana Ustawa o odnawialnych źródłach energii (ustawa o OZE) w końcu została 16 stycznia 2015 zaakceptowana przez Sejm RP. Jej generalne założenia to rozwój OZE, zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego i poprawa ochrony środowiska. Ustawa dostosowuje polskie przepisy do standardów obowiązujących w UE w zakresie  optymalnego i zrównoważonego zaopatrzenia odbiorców końcowych w energię elektryczną, ciepło lub chłód, bądź biogaz rolniczy.

Zobacz wszystkie

Wzory umów

Wideo

To nie kabaret i nie będziemy udowadniać wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkej Nocy. Zawrzało w środowisku inżynierów i techników budownictwa po wypowiedzi wicepreza Izby Architektów RP, że uprawnienia do projektowania powinny przynależeć tylko architektom, bo inżynier budownictwa to tylko techniczna strona budownictwa. Nie zgadza się z takim podejściem Andrzej Dobrucki, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. play

Inżynier budownictwa to nie tylko techniczny aspekt budowania

To nie kabaret i nie będziemy udowadniać wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami ...

Zobacz wszystkie

W naszym dziale Biznes znajdziesz mnóstwo ciekawcyh artykułów związanych z branżą. Jeśli ciekawią Cię kwestie związane z prawem budowalnym, na pewno nie zawiedziesz się, odwiedzając nasz dział. Odszukasz tu najnowsze raporty czy przetargi, a także rozmowy i wywiady z prominentami świata biznesu. W dziale Biznes odnajdziesz także najnowsze ofery pracy, które być może zmienią Twoją sytuację zawdodową. nie czekaj, odwiedź nasz dział!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Architektura i budownictwo:
Zakupy:
Wideo:
Miesięcznik: