Biznes

dom jednorodzinny stan surowy

Oddanie obiektu do użytkowania

Przedmiotem niniejszego artykułu jest najbardziej wyczekiwany przez inwestora ostatni etap realizacji inwestycji. Jest on szczególnie ważny, gdyż dzieli jedynie o krok od faktycznego korzystania z wymarzonego obiektu. Po zakończeniu budowy inwestor musi pamiętać o dopełnieniu formalności w celu umożliwienia legalnego użytkowania obiektu.

Poniżej, w szczegółowy sposób, została omówiona procedura zawiadomienia o zakończeniu budowy oraz droga prowadząca do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu ...

Wieści z rynku

Zobacz wszystkie

Poznaj ludzi z branży

Marian i Michał Nickel

W PTB Nickel syn zastąpił ojca

W polskich firmach coraz częściej dochodzi do zmiany pokoleniowej. Na rynek wkraczają młodzi biznesmeni, którzy muszą zmierzyć się z legendą swoich ojców. Rozmowa z Michałem Nickel, prezesem firmy budowlanej PTB Nickel, który podkreśla, że w biznesie zawsze kieruje się zasadą fair play...

W 2012 roku, w okresie bardzo trudnym dla polskiej branży budowlanej, został Pan prezesem firmy PTB Nickel. W jaki sposób przygotowywał się Pan do przejęcia sterów rodzinnego biznesu, którym przez ponad 20 lat kierował Pana ojciec – Marian Nickel ...

Zobacz wszystkie

Rozmowy PLUSA

Projektowanie generatywne w architekturze

Amfiteatr o konstrukcji drewnienej ma wysokość 7,1 m, długość 34 m i szerokość 11 m

Żeby myśleć o projektowaniu generatywnym, trzeba zmienić myślenie na temat standardowego procesu projektowego. Skomplikowane formy w zasadzie zmuszają nas do parametrycznego czy generatywnego projektowania. Rozmowa z architektem Rafałem Seemannem z pracowni projektowej Plus8.pl.

Zgłoś temat lub rozmówcę

Prawo

Oddanie obiektu do użytkowania

Przedmiotem niniejszego artykułu jest najbardziej wyczekiwany przez inwestora ostatni etap realizacji inwestycji. Jest on szczególnie ważny, gdyż dzieli jedynie o krok od faktycznego korzystania z wymarzonego obiektu. Po zakończeniu budowy inwestor musi pamiętać o dopełnieniu formalności w celu umożliwienia legalnego użytkowania obiektu.

Panel dyskusyjny: Budynki wielorodzinne po 2017 roku. WIDEO

Czy nowe wymagania skłaniają do wyboru konkretnych rozwiązań? Na to pytanie próbowano odpowiedzieć podczas panelu dyskusyjnego, który poprowadziła inż. arch. Justyna Biernacka. Uczestnikami dyskusji byli: Krzysztof Krzemień (Termo Organika), Wiesław Sarosiek (Politechnika Białostocka) i Konrad Witczak (Rockwool) oraz dr inż. arch. Ewa Widera (Archiplan Design), dr inż. Anna Sarama (SANMED), inż. arch. Maciej Lewandowski (Grupa5 Architekci), inż. arch. Radosław Sojka (Mąka-Sojka Architekci) i Aleksander Białas (Aluprof).

Zobacz wszystkie

Wzory umów

Wideo

Nie napawają optymizmem wyniki kontroli jakości wyrobów budowlanych, jakie przeprowadza nadzór budowlany bądź na własną rękę zainteresowani producenci. Póki co, nasuwa się smutna refleksja, że kupując materiały budowlane najlepiej kierować się ograniczonym zaufaniem do tego, co producent deklaruje na etykiecie. play

Jakość wyrobów budowlanych – prawda czy fałsz?

Nie napawają optymizmem wyniki kontroli jakości wyrobów budowlanych, jakie przeprowadza nadzór ...

Zobacz wszystkie

W naszym dziale Biznes znajdziesz mnóstwo ciekawcyh artykułów związanych z branżą. Jeśli ciekawią Cię kwestie związane z prawem budowalnym, na pewno nie zawiedziesz się, odwiedzając nasz dział. Odszukasz tu najnowsze raporty czy przetargi, a także rozmowy i wywiady z prominentami świata biznesu. W dziale Biznes odnajdziesz także najnowsze ofery pracy, które być może zmienią Twoją sytuację zawdodową. nie czekaj, odwiedź nasz dział!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: