Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Biznes

Upadłość konsumencka osób prowadzących działalność gospodarczą

Upadłość konsumencka osób prowadzących działalność gospodarczą

– Zastrzeżenia dotyczące możliwości ogłaszania upadłości konsumenckiej przez osoby fizyczne prowadzące uprzednio działalność gospodarczą były zgłaszane już na etapie prac legislacyjnych – poinformował Grzegorz Pietraszkiewicz, radca prawny Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

Wątpliwości budziła możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej przez osoby fizyczne, które prowadziły działalność gospodarczą, już w pierwszym dniu po wykreśleniu działalności z ewidencji – mówi ...

Poznaj ludzi z branży

Marian i Michał Nickel

W PTB Nickel syn zastąpił ojca

W polskich firmach coraz częściej dochodzi do zmiany pokoleniowej. Na rynek wkraczają młodzi biznesmeni, którzy muszą zmierzyć się z legendą swoich ojców. Rozmowa z Michałem Nickel, prezesem firmy budowlanej PTB Nickel, który podkreśla, że w biznesie zawsze kieruje się zasadą fair play...

W 2012 roku, w okresie bardzo trudnym dla polskiej branży budowlanej, został Pan prezesem firmy PTB Nickel. W jaki sposób przygotowywał się Pan do przejęcia sterów rodzinnego biznesu, którym przez ponad 20 lat kierował Pana ojciec – Marian Nickel ...

Zobacz wszystkie

Rozmowy PLUSA

Każda szkoła budowlana może wypromować olimpijczyka

Andrzej Oniszczuk, kierownik organizacyjny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W tym roku Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych (OWiUB) obchodzi 30-lecie. O tym, jakie korzyści ma młodzież dzięki startom w olimpiadzie, jakie powinny być szkoły budowlane - rozmawiamy z Andrzejem Oniszczukiem, od 1987 r. kierownikiem organizacyjnym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Zgłoś temat lub rozmówcę

Prawo

Prawo budowlane – pozwolenie na budowę czy zgłoszenie budowy?

Procedura zgłoszenia budowy domu jednorodzinnego miała być dla inwestorów szybsza i mniej uciążliwa od pozwolenia na budowę. Jednak praktyka pokazała, że jest inaczej. Posłowie Kukuz’15 chcą to zmienić. Właśnie wnieśli do Sejmu projekt nowelizacji ustawy Prawo budowlane.

Pośrednik w obrocie nieruchomościami ma być profesjonalistą!

Korzystanie z usług pośrednika w obrocie nieruchomościami będzie bezpieczniejsze, a to dzięki uchwalonej przez Sejm nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami.

Zobacz wszystkie

Wzory umów

Wideo

Nie napawają optymizmem wyniki kontroli jakości wyrobów budowlanych, jakie przeprowadza nadzór budowlany bądź na własną rękę zainteresowani producenci. Póki co, nasuwa się smutna refleksja, że kupując materiały budowlane najlepiej kierować się ograniczonym zaufaniem do tego, co producent deklaruje na etykiecie. play

Jakość wyrobów budowlanych – prawda czy fałsz?

Nie napawają optymizmem wyniki kontroli jakości wyrobów budowlanych, jakie przeprowadza nadzór ...

Zobacz wszystkie

W naszym dziale Biznes znajdziesz mnóstwo ciekawcyh artykułów związanych z branżą. Jeśli ciekawią Cię kwestie związane z prawem budowalnym, na pewno nie zawiedziesz się, odwiedzając nasz dział. Odszukasz tu najnowsze raporty czy przetargi, a także rozmowy i wywiady z prominentami świata biznesu. W dziale Biznes odnajdziesz także najnowsze ofery pracy, które być może zmienią Twoją sytuację zawdodową. nie czekaj, odwiedź nasz dział!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: