Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Biznes

Inżynier budownictwa

Firmy budowlane walczą o pracowników. Sprawdź, ile można zarobić w budownictwie

Jak donosi Pracuj.pl, w ostatnich miesiącach coraz więcej firm budowlanych poszukuje wykwalifikowanych pracowników. Na jakie zarobki mogą liczyć inżynierowie budownictwa, kierownicy budów i inni fachowcy z branży budowlanej? Wynagrodzenia niektórych przekraczają 10 tys. zł brutto!

Na Pracuj.pl w pierwszym półroczu 2017 roku opublikowano w dziale budownictwo blisko 18 400 ofert pracy. To w porównaniu z analogicznym okresem ...

Wieści z rynku

Zobacz wszystkie

Poznaj ludzi z branży

Marian i Michał Nickel

W PTB Nickel syn zastąpił ojca

W polskich firmach coraz częściej dochodzi do zmiany pokoleniowej. Na rynek wkraczają młodzi biznesmeni, którzy muszą zmierzyć się z legendą swoich ojców. Rozmowa z Michałem Nickel, prezesem firmy budowlanej PTB Nickel, który podkreśla, że w biznesie zawsze kieruje się zasadą fair play...

W 2012 roku, w okresie bardzo trudnym dla polskiej branży budowlanej, został Pan prezesem firmy PTB Nickel. W jaki sposób przygotowywał się Pan do przejęcia sterów rodzinnego biznesu, którym przez ponad 20 lat kierował Pana ojciec – Marian Nickel ...

Zobacz wszystkie

Rozmowy PLUSA

Każda szkoła budowlana może wypromować olimpijczyka

Andrzej Oniszczuk, kierownik organizacyjny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W tym roku Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych (OWiUB) obchodzi 30-lecie. O tym, jakie korzyści ma młodzież dzięki startom w olimpiadzie, jakie powinny być szkoły budowlane - rozmawiamy z Andrzejem Oniszczukiem, od 1987 r. kierownikiem organizacyjnym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Zgłoś temat lub rozmówcę

Prawo

Nie wszystkie przepisy nowych warunków technicznych ważne od 1 stycznia 2018

Zapewne każda zmiana warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie wzbudza pewien niepokój, szczególnie w odniesieniu do projektów i budów „w trakcie”. Nowe warunki techniczne mają wejść w życie 1 stycznia 2018, ale po spełnieniu określonych warunków, w kilku przypadkach stare przepisy będą ważne jeszcze przez 2, a nawet 3 lata.

Anna Mucha sprowokowała zmianę w warunkach technicznych

W 2012 r. znana aktorka i celebrytka Anna Mucha poinformowała na blogu, że przewinęła córkę na stacji benzynowej na stole, na którym podróżni jedzą posiłki. Rozgorzał spór, czy w takich miejscach powinny być pomieszczenia do karmienia i przewijania dzieci. Właśnie rozstrzygnął go... minister infrastruktury i budownictwa w nowych warunkach technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Zobacz wszystkie

Wzory umów

Wideo

Nie napawają optymizmem wyniki kontroli jakości wyrobów budowlanych, jakie przeprowadza nadzór budowlany bądź na własną rękę zainteresowani producenci. Póki co, nasuwa się smutna refleksja, że kupując materiały budowlane najlepiej kierować się ograniczonym zaufaniem do tego, co producent deklaruje na etykiecie. play

Jakość wyrobów budowlanych – prawda czy fałsz?

Nie napawają optymizmem wyniki kontroli jakości wyrobów budowlanych, jakie przeprowadza nadzór ...

Zobacz wszystkie

W naszym dziale Biznes znajdziesz mnóstwo ciekawcyh artykułów związanych z branżą. Jeśli ciekawią Cię kwestie związane z prawem budowalnym, na pewno nie zawiedziesz się, odwiedzając nasz dział. Odszukasz tu najnowsze raporty czy przetargi, a także rozmowy i wywiady z prominentami świata biznesu. W dziale Biznes odnajdziesz także najnowsze ofery pracy, które być może zmienią Twoją sytuację zawdodową. nie czekaj, odwiedź nasz dział!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: