Biznes

Most w Brzegu Dolnym

Koniunktura w budownictwie spowolniła wzrost

Nie sprawdziły się nasze oczekiwania, co do dynamiki wzrostu koniunktury w budownictwie. Gdyby się utrzymała na poziomie poprzednich miesięcy, w końcu odnotowalibyśmy spektakularne pokonanie zera po kilku latach. Ale nie udało się, bo jak widać osłabł optymizm w firmach budowlanych.

W lutym GUS obliczył koniunkturę w budownictwie na poziomie minus 9,1, w marcu minus 6,9, w kwietniu minus 2,4. Stąd nasze oczekiwania ...

Wieści z rynku

Zobacz wszystkie

Firmy i ludzie

Zobacz wszystkie

Poznaj ludzi z branży

Marian i Michał Nickel

W PTB Nickel syn zastąpił ojca

W polskich firmach coraz częściej dochodzi do zmiany pokoleniowej. Na rynek wkraczają młodzi biznesmeni, którzy muszą zmierzyć się z legendą swoich ojców. Rozmowa z Michałem Nickel, prezesem firmy budowlanej PTB Nickel, który podkreśla, że w biznesie zawsze kieruje się zasadą fair play...

W 2012 roku, w okresie bardzo trudnym dla polskiej branży budowlanej, został Pan prezesem firmy PTB Nickel. W jaki sposób przygotowywał się Pan do przejęcia sterów rodzinnego biznesu, którym przez ponad 20 lat kierował Pana ojciec – Marian Nickel ...

Zobacz wszystkie

Rozmowy PLUSA

Wnętrza Narodowego Forum Muzyki. Najważniejsza akustyka

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu – Główna Sala koncertowa w kształcie pudła rezonansowego

Narodowe Forum Muzyki powstało przy Placu Wolności wśród historycznej zabudowy Wrocławia. Ten nowoczesny kompleks sal koncertowych zaprojektowali architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates, a wnętrza Towarzystwo Projektowe. Budynek został oddany do użytku we wrześniu 2015.

Zgłoś temat lub rozmówcę

Prawo

WIDEO. Prezentacja: "Akustyka wnętrz w budynkach użyteczności publicznej"

Norma PN-B-02151-4:2015-06 jest pierwszą normą w Polsce traktującą o zagadnieniach związanych z akustyką wnętrz. Wymagania normy PN-B-02151-4:2015-06, zwanej potocznie normą pogłosową, wyjaśnia Mikołaj Jarosz, ekspert firmy Ecophon, która oferuje rozwiązania służące do kształtowania akustyki wnętrz.

WIDEO. Prezentacja: "Akustyka budynków. Jak wykonać projekt zgodnie z prawem?"

Autorem prezentacji jest dr inż. Elżbieta Nowicka, pracownik Zakładu Fizyki Cieplnej, Akustyki i Środowiska w Instytucie Techniki Budowlanej. Autorytet w branży, ekspert w zakresie akustyki architektonicznej oraz budowlanej.

Zobacz wszystkie

Wzory umów

Wideo

Ustawa deregulacyjna zmieniła warunki uzyskiwania uprawnień budowlanych. Długo trwały negocjacje co do przepisów tej ustawy w zakresie zawodu inżyniera budownictwa oraz przynależności inżynierów budownictwa lub architekta do jednej z izb samorządu zawodowego. Ustawa już obowiązuje, ale nadal widać zgrzyty na linii inżynier architekt i inżynier budownictwa. Tym razem o specyfice (wyższości?) zawodu architekta wypowiada się Piotr Gadomski, wiceprezes Izby Architektów RP. Co Ty na to inżynierze budownictwa?    play

Architekci przeciwni uprawnieniom projektowym inżynierów budownictwa

Ustawa deregulacyjna zmieniła warunki uzyskiwania uprawnień budowlanych. Długo trwały negocjacje co do przepisów ...

Zobacz wszystkie

W naszym dziale Biznes znajdziesz mnóstwo ciekawcyh artykułów związanych z branżą. Jeśli ciekawią Cię kwestie związane z prawem budowalnym, na pewno nie zawiedziesz się, odwiedzając nasz dział. Odszukasz tu najnowsze raporty czy przetargi, a także rozmowy i wywiady z prominentami świata biznesu. W dziale Biznes odnajdziesz także najnowsze ofery pracy, które być może zmienią Twoją sytuację zawdodową. nie czekaj, odwiedź nasz dział!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: