Biznes

Warszawskie osiedle mieszkaniowe Miasto Wola. Wiecha na budynku I etapu nowej inwestycji

Kwietniowa koniunktura w budownictwie. Brawo ty!

O ile firmy budowlane nie stracą nagle dynamiki obecnego optymizmu, to jest szansa, że w maju 2016 – wówczas to byłaby niemal historyczna data! – koniunktura w budownictwie wejdzie na dodatnie obszary, czego nie udało się od drugiej połowy roku 2011.

GUS podał, że w kwietniu koniunktura w budownictwie osiągnęła poziom minus 2,4. To oznacza, że od marca nastąpił wzrost o 4,5 punktu, gdy ...

Wieści z rynku

Zobacz wszystkie

Poznaj ludzi z branży

Marian i Michał Nickel

W PTB Nickel syn zastąpił ojca

W polskich firmach coraz częściej dochodzi do zmiany pokoleniowej. Na rynek wkraczają młodzi biznesmeni, którzy muszą zmierzyć się z legendą swoich ojców. Rozmowa z Michałem Nickel, prezesem firmy budowlanej PTB Nickel, który podkreśla, że w biznesie zawsze kieruje się zasadą fair play...

W 2012 roku, w okresie bardzo trudnym dla polskiej branży budowlanej, został Pan prezesem firmy PTB Nickel. W jaki sposób przygotowywał się Pan do przejęcia sterów rodzinnego biznesu, którym przez ponad 20 lat kierował Pana ojciec – Marian Nickel ...

Zobacz wszystkie

Rozmowy PLUSA

Wnętrza Narodowego Forum Muzyki. Najważniejsza akustyka

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu – Główna Sala koncertowa w kształcie pudła rezonansowego

Narodowe Forum Muzyki powstało przy Placu Wolności wśród historycznej zabudowy Wrocławia. Ten nowoczesny kompleks sal koncertowych zaprojektowali architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates, a wnętrza Towarzystwo Projektowe. Budynek został oddany do użytku we wrześniu 2015.

Zgłoś temat lub rozmówcę

Prawo

Solidarna odpowiedzialność generalnego wykonawcy i inwestora

Pomysłem ustawodawcy na przeciwdziałanie opisanym zjawiskom, które mają miejsce na rynku usług budowlanych od wielu lat, było wprowadzenie procedury tzw. solidarnej odpowiedzialności inwestora oraz generalnego wykonawcy za zapłatę wynagrodzenia należnego podwykonawcy. Jest to solidarność powstająca z mocy prawa po spełnieniu przewidzianych ustawą warunków, a tym samym nie można jej ani wyłączyć, ani ograniczyć.

Zmiany w ustawie o wyrobach budowlanych wchodzące w życie w roku 2016 i 2017

Ustawa o wyrobach budowlanych reguluje zasady ich znakowania, wprowadzania do obrotu oraz kontroli. Niektóre zmiany w tych obszarach (wprowadzone ustawą z 25 czerwca o zmianie ustawy o wyrobach budowlanych, ustawy - prawo budowlane oraz o zmianie ustawy o wyrobach budowlanych oraz ustawy o systemie oceny zgodności) są niezwykle istotne. Polecamy komentarz do tych zmian, z wyszczególnieniem najważniejszych kwestii.

Zobacz wszystkie

Wzory umów

Wideo

To nie kabaret i nie będziemy udowadniać wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkej Nocy. Zawrzało w środowisku inżynierów i techników budownictwa po wypowiedzi wicepreza Izby Architektów RP, że uprawnienia do projektowania powinny przynależeć tylko architektom, bo inżynier budownictwa to tylko techniczna strona budownictwa. Nie zgadza się z takim podejściem Andrzej Dobrucki, prezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. play

Inżynier budownictwa to nie tylko techniczny aspekt budowania

To nie kabaret i nie będziemy udowadniać wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami ...

Zobacz wszystkie

W naszym dziale Biznes znajdziesz mnóstwo ciekawcyh artykułów związanych z branżą. Jeśli ciekawią Cię kwestie związane z prawem budowalnym, na pewno nie zawiedziesz się, odwiedzając nasz dział. Odszukasz tu najnowsze raporty czy przetargi, a także rozmowy i wywiady z prominentami świata biznesu. W dziale Biznes odnajdziesz także najnowsze ofery pracy, które być może zmienią Twoją sytuację zawdodową. nie czekaj, odwiedź nasz dział!

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: