Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Firmy i ludzie

 • Siedziska z Turku mają nowego właściciela. Innova Capital znowu zainwestował w polską firmę

  Firma Profim z Turku, która jest jednym z największych w Europie producentów siedzisk biurowych, przeszła właśnie w ręce funduszu private equity Innova Capital. Nowy właściciel dokonał zmian we władzach tej spółki.

 • Czy z budownictwa łatwo wskoczyć na listę 100 najbogatszych Polaków?

  Kwota 137,2 mld zł to majątek zebrany przez 100 najbogatszych Polaków z rankingu tygodnika „Wprost” w roku 2016. Ilu biznesmenów z tego zestawienia dorobiło się na budownictwie? Niektóre nazwiska mogą być zaskoczeniem...

 • Witold Zandfos, paryski architekt polskiego pochodzenia

  Mieszkanie Plus – pierwszy etap konkursu architektonicznego rozstrzygnięty

  Rozstrzygnięto pierwszy etap konkursu architektonicznego, który spółka BGK Nieruchomości ogłosiła pod koniec marca 2017 w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus - z 75 zgłoszonych koncepcji architektonicznych wyłoniono 12, które wezmą udział w drugim etapie zmagań. O tym, jak wyglądały obrady jury oraz jakie pracownie zgłosiły swoje projekty do konkursu - opowiada nam Witold Zandfos, członek sądu konkursowego, paryski architekt polskiego pochodzenia.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Relacja Muratoraplus ze zjazdu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa

  Na XVI Krajowym Zjeździe Sprawozdawczym Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa (PIIB), który odbywał się w dniach 22-23 czerwca 2017 w Warszawie, miały być głosowane zmiany w statucie, ale ten punkt wypadł z porządku obrad. Uczestnicy zjazdu uznali również, że nie leży w ich kompetencji wprowadzenie zakazu łączenia funkcji w organach samorządu zawodowego inżynierów budownictwa z jednoczesnym pełnieniem funkcji w organach administracji państwowej, o co poprosił minister infrastruktury i budownictwa. Co jeszcze działo się w czasie tego zjazdu?

 • PSPS z nowymi władzami

  Walne Zebranie Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu wybrało władze na kolejną, tym razem 2-letnią kadencję. Na stanowisku prezesa ponownie Kamil Kiejna, który pełni te funkcję od pięciu lat.

 • quiz

  Kobiety w budownictwie i architekturze. QUIZ

  W każdej dziedzinie kobiety udowadniają, że pracują nie gorzej, a czasem i lepiej niż mężczyźni, nawet na stanowiskach dla płci pięknej kiedyś niedostępnych. Nie inaczej jest w budownictwie i architekturze. Sprawdź, co wiesz o takich kobietach? Niektóre pytania mogą sprawić trudność, chociaż dla znawców tematu to będzie łatwizna...

 • Helmut Jahn doceniony za Cosmopolitan Twarda 4

  Ten amerykański architekt niemieckiego pochodzenia, twórca ponad 100 obiektów architektonicznych na całym świecie, otrzymał nagrodę prezydenta Warszawy w kategorii „Architektura mieszkaniowa – pojedynczy obiekt”. Helmut Jahn odwiedził Warszawę, by osobiście odebrać tę nagrodę.

 • Robert Geryło, od 31 maja 2017 r. p.o. dyrektora Instytutu Techniki Budowlanej

  Instytut Techniki Budowlanej ma nowego dyrektora

  Minister infrastruktury i budownictwa odwołał dr. inż. Marcina M. Kruka z funkcji dyrektora Instytutu Techniki Budowlanej (ITB). Od 31 maja pełni ją dr inż. Robert Geryło, który wcześniej był wicedyrektorem Instytutu ds. strategii i rozwoju. Jaki jest powód tej zmiany?

 • Internauci wybiorą projekt nowej toalety publicznej w Poznaniu! Głosowanie do 15 czerwca

  W ramach konkursu KOŁO na budynek z funkcją toalety publicznej w Poznaniu wpłynęło niemal 300 projektów. Internauci mogą wybrać swojego faworyta, jury wybierze zwycięzcę. Rozstrzygnięcie 22 czerwca 2017.

Zapraszamy do działu Firmy i ludzie, gdzie znajdziesz informacje związane z najbardziej wpływowymi osobami z branży budowalnej, a także nowymi przedsięwzięciami związanymi z rynkiem. Jeśli interesują Cię innowacyjne rozwiązania, świetne pomysły czy nowinki branżowe, koniecznie zajrzyj do naszego działu. Czeka na Ciebie wiele frapujących informacji, które mogą okazać się świetną inspiracją dla wielu Twoich przedsięwzięć. Nie czekaj dłużej, lecz odwiedź dział Firmy i ludzie

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: