Szukasz w Warszawie mieszkania na sprzedaż? Te darmowe mapy ułatwią ci wybór i zakup M

2024-02-12 15:39

Poszukując w Warszawie mieszkania na sprzedaż, warto skorzystać z pomocy darmowych map udostępnianych przez miasto. Można na nich sprawdzić m.in. ceny mieszkań, własność gruntów, dostępność transportu publicznego oraz czas dojazdu do centrum komunikacją miejską. Dostępna jest także mapa hałasu w Warszawie oraz mapa terenów zielonych.

Sekrety warszawskiego metra. Jak powstało i jak się rozwinie?

Spis treści

  1. Poszukujesz w Warszawie mieszkania na sprzedaż? Pomogą darmowe mapy miasta online
  2. Jak korzystać z map w Serwisie mapowym Miasta Stołecznego Warszawy?
  3. Mapa dostępności Warszawskiego Transportu Publicznego pomoże przy dojazdach

Poszukujesz w Warszawie mieszkania na sprzedaż? Pomogą darmowe mapy miasta online

Czasem przydatne zasoby mamy na wyciągnięcie ręki, nawet o tym nie wiedząc. Dobrym przykładem są darmowe mapy udostępniane przez Urząd m.st. Warszawy oraz Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Pozwalają one szybko i wygodnie uzyskać dostęp do cennych informacji, które mogą ułatwić zakup mieszkania w stolicy.

Dla osoby szukającej w Warszawie mieszkania na sprzedaż przydatnym narzędziem będzie przede wszystkim Serwis mapowy Miasta Stołecznego Warszawy. Znajdują się w nim liczne interaktywne mapy, w tym:

Należy pamiętać, że mapy miejskie obejmują jedynie obszar do granic Warszawy – nie znajdziemy tu żadnych informacji na temat miejscowości otaczających stolicę.

Trzeba też mieć na uwadze, że mapa cen mieszkań podaje dane sprzed kilku kwartałów. Przykładowo aktualnie najnowsze dostępne informacje cenowe pochodzą z 2022 r. Jest to więc raczej narzędzie do ogólnego zorientowania się, które obszary stolicy są najtańsze w dłuższej perspektywie niż do sprawdzenia cen bieżących.

Jak korzystać z map w Serwisie mapowym Miasta Stołecznego Warszawy?

Żeby skorzystać z wybranej mapy, wystarczy wejść na jej stronę i wpisać adres interesującej nas działki w wyszukiwarce lub po prostu kliknąć w wybrany punkt. Widok mapy można oddalać i przybliżać za pomocą przycisków „plus” i „minus” (albo kółkiem myszki). Można również przełączać się z widoku planu na widok satelitarny. Z map na ogół korzysta się wygodniej na komputerze, ale działają też z poziomu smartfona.

W menu z boku mapy można włączać i wyłączać różne warstwy (zaznaczając lub odznaczając odpowiednie okienka). W ten sposób decydujemy, jakie dokładnie informacje się wyświetlą. Menu pełni też rolę legendy mapy – rozwijając listę warstw, można sprawdzić, co oznacza np. dany kolor na mapie własności gruntów.

Mapa dostępności Warszawskiego Transportu Publicznego pomoże przy dojazdach

Innym darmowym narzędziem, które może pomóc osobom szukającym w Warszawie mieszkania na sprzedaż jest mapa dostępności Warszawskiego Transportu Publicznego. To cenne źródło wiedzy dla każdego, kto planuje podróżować po stolicy koleją, metrem, tramwajami czy autobusami. Klikając w przyciski ponumerowane od „1” do „8”, można dowiedzieć się m.in.:

  • jakie środki transportu publicznego są dostępne przy danym adresie,
  • jaki jest czas dojazdu z danego adresu do centrum komunikacją miejską,
  • czy dana lokalizacja znajduje się w odległości 500 m od przystanku autobusowego lub tramwajowego,
  • dzienną liczbę kursów (odjazdów) z danego przystanku,
  • dostępność danego przystanku dla osób z niepełnosprawnością.

Mapa jest bardzo prosta w obsłudze. Po wyborze danego widoku przyciskami od 1 do 8 wystarczy kliknąć w interesujące nas miejsce lub użyć funkcji „szukaj” i wpisać adres. Mapę można przybliżać i oddalać kółkiem myszki lub przyciskami „plus” oraz „minus”. Istnieje też możliwość udostępnienia swojej lokalizacji i zobaczenia jej na mapie. Dane mapy są na bieżąco aktualizowane.

Odróżnisz pawlacz od tapczanu? Rozwiąż quiz o mieszkaniach w PRL-u

Pytanie 1 z 10
Pawlacz to...
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej