adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Wieści z rynku

 • „Etyka i odpowiedzialność zawodowa inżynierów budownictwa – fundamentem zaufania społecznego” – konferencja PIIB

  Obszerny tytuł „Etyka i odpowiedzialność zawodowa inżynierów budownictwa – fundamentem zaufania społecznego” w pełni oddaje tematykę konferencji Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, która odbędzie się 16 marca 2017 w Warszawskim Domu Technika NOT.

 • Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE. Torwar 4 i 5 marca 2017

  Murator EXPO rusza w roku 2017 z kolejnymi edycjami targów mieszkaniowych. Na warszawskim Torwarze najbliższe targi odbędą się 4 i 5 marca. Wśród atrakcji, oprócz najnowszych ofert nowych mieszkań i domów jednorodzinnych, konkursy z nagrodami.

 • Firmy budowlane liczą na przetargi PKP, ale raport NIK nie budzi optymizmu

  To plan niedostosowany do możliwości PKP PLK – twierdzi NIK o Wieloletnim Programie Inwestycji Kolejowych. Raport ten będzie 23 lutego 2017 analizować sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Jak walczyć ze smogiem? Pomysły ze świata

  Temat zanieczyszczonego powietrza w naszym kraju dopiero nabiera rozpędu. Inne kraje wprowadziły już konkretne rozwiązania. Antysmogowe wieże, drapacze chmur z ogrodami na elewacjach - oryginalnych pomysłów na walkę ze smogiem na świecie jest wiele. Dlaczego nie u nas? Oto inspiracje.

 • W Warszawie trudno uciec od smogu

  Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami

  Zanieczyszczenie powietrza miało od zawsze wpływ na atrakcyjność lokalizacji nieruchomości mieszkalnych. W Warszawie nie był to czynnik decydujący, nie był tak mocno eksponowany jak np. Krakowie czy aglomeracji Śląska. Nabywcy raczej nie dopytywali o stężenie zanieczyszczeń, choć oczywiście zawsze były rejony miasta uważane - czasem niesłusznie - za czyste, np. Kabaty, Ochota i Żoliborz oraz zanieczyszczone, np. Siekierki i okolice Huty Warszawa.

 • Smog pomógł w walce ze… smogiem

  „Nie chcemy umierać za węgiel” – pod takim hasłem organizacje ekologiczne zbierają podpisy pod skargą do Komisji Europejskiej na bierność władz naszego kraju w walce z zanieczyszczeniem powietrza. Ręce mogą więc zacierać firmy, które do tej pory bezskutecznie lobbowały na rzecz termomodernizacji domów i wyeliminowania z nich starych kotłów węglowych.

 • W warunki techniczne to za mało. Będą wytyczne dla projektowania uniwersalnego

  Jest już lepiej z dostępnością budynków dla osób sprawnych inaczej, ale ma być jeszcze lepiej. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) pracuje nad nowymi standardami dostępności budynków dla osób z różnym rodzajem niepełnosprawności. Będą to nie tyle nowe warunki techniczne co wytyczne do projektowania uniwersalnego dla architektów i inżynierów budownictwa.

 • Poprawny montaż okna wcale nie jest taki prosty...

  W Polsce jest dziewięć zawodów budowlanych. Wkrótce dojdą kolejne

  Jedna z nowych profesji to monter stolarki budowlanej. Będzie się jej można nauczyć w szkołach zawodowych – dowiedział się Muratorplus.pl. Od ponad dwóch lat zabiega o to Związek Polskie Okna i Drzwi. Przykład z niego powinny wziąć firmy i organizacje budowlane, które narzekają, że szkoły zawodowe nie kształcą potrzebnych im fachowców.

Zapraszamy serdecznie do naszego działu Wieści z rynku, gdzie znajdziesz różnorodne informacje. Na stronach działu możesz przeczytać o tym, że uczelniane programy nauczania są niedostosowane do rynkowych potrzeb pracodawców, a także na temat tego, iż ogłoszony został wykonawca budowy planowanej obwodnicy. W dziale możesz odszukać także wiadomości na temat zbliżających się targów oraz różnego typu szkoleń. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: