Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Wieści z rynku

 • Pozwolenia na budowę: TOP 20 powiatów, w których powstanie najwięcej mieszkań

  Najpewniej nic tak nie cieszy przedsiębiorców budowlanych jak rosnąca liczba pozwoleń na budowę i zgłoszeń z projektem budowlanym. Gdzie firmy mogą liczyć na zlecenia i większą sprzedaż wyrobów budowlanych?

 • Konferencja „Monitoring rynku budowlanego 2017”

  Jubileuszowa – dwudziesta! – Międzynarodowa Konferencja Monitoring Rynku Budowlanego, odbędzie się 26 października 2017. W tym roku ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku organizuje ją wspólnie z Polską Izbą Przemysłowo-Handlową Budownictwa.

 • Konferencje „Efektywność Energetyczna w Budownictwie”

  Pierwsza z cyklu czterech konferencji pod hasłem „Efektywność Energetyczna w Budownictwie” już 18 października 2017 w Poznaniu. Organizator – Krajowa Agencja Poszanowania Energii (KAPE) przewiduje po około 50 uczestników w każdym spotkaniu, a więc potencjalni chętni muszą pilnować rejestracji.

 • Fotogalerie

  Zobacz wszystkie

 • Od lewej: Ryszard Kowalski, Bohdan Wyżnikiewicz, Małgorzata Walczak-Gomuła, Janusz Komurkiewicz i Paweł Kisiel

  Zatory płatnicze w budownictwie na konferencji Muratoraplus

  Tematem czwartej konferencji, organizowanej przez Muratoraplus w ramach akcji „Chcemy uczciwego budownictwa” były zatory płatnicze, które wyjątkowo dotkliwie nękają firmy budowlane. O genezie i skutkach tego zjawiska, ale również o propozycjach naprawczych bardzo ciekawie wypowiedzieli się eksperci od analiz rynkowych, jak i przedstawiciele firm.

 • Dariusz Stachera, dyrektor departamentu budownictwa społecznego w Banku Gospodarstwa Krajowego.

  Mieszkanie Plus, którego nie znacie, czyli reanimacja TBS-ów

  Program Mieszkanie Plus to nie tylko budowa mieszkań na wynajem na warunkach rynkowych, ale również bezzwrotne dotacje z Funduszu Dopłat na mieszkania socjalne i komunalne dla gmin oraz program społecznego budownictwa czynszowego.

 • Nowa czynszówka TBS Krosno

  Prawie miliard na mieszkania od BGK

  Towarzystwa Budownictwa Społecznego (TBS), spółdzielnie i gminy mogą do końca września 2016 r. złożyć w Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) wniosek o preferencyjny kredyt lub bezzwrotną dotację na budowę mieszkań czynszowych. W jesiennej edycji dwóch rządowych programów mieszkaniowych BGK ma do dyspozycji prawie 900 mln zł.

 • Kładka w Gaju nad Zakopianką

  Kolejne prognozy dla budownictwa. Czy się sprawdzą?

  Przez ostatnie lata rzadko sprawdzały się prognozy długoterminowe dla budownictwa. Wbrew opiniom o wzroście, wykazywało ono spadki, a koniunktura w budownictwie przez prawie sześć lat była na minusie. Branża miała wyjść z dołka już w roku 2015, a tak na dobrą sprawę w roku 2017 dynamika wzrostu daleka jest od oczekiwanego ożywienia. A jaką prognozę dla budownictwa na najbliższe lata mają analitycy Haitong Bank?

 • Darowizny dla poszkodowanych przez nawałnice bez VAT. PSB też pomagają

  Jest zgoda na stosowanie 0% stawki VAT dla darowizn materiałów budowlanych przekazanych na rzecz poszkodowanych w wyniku sierpniowych nawałnic. Podpisane przez wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego rozporządzenie, zakreśla ramy czasowe dla takiej pomocy od 12 sierpnia do 30 listopada 2017 i pod kilkoma warunkami. Natomiast Grupa Polskie Składy Budowlane (PSB), nie czekając na żadne zwolnienia z VAT, przekazała już spore darowizny w formie pieniężnej i materiałów budowlanych.

Zapraszamy serdecznie do naszego działu Wieści z rynku, gdzie znajdziesz różnorodne informacje. Na stronach działu możesz przeczytać o tym, że uczelniane programy nauczania są niedostosowane do rynkowych potrzeb pracodawców, a także na temat tego, iż ogłoszony został wykonawca budowy planowanej obwodnicy. W dziale możesz odszukać także wiadomości na temat zbliżających się targów oraz różnego typu szkoleń. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: