Raporty i prognozy

 • Centrum handlowe Aleja Bielany we Wrocławiu

  Polski rynek nieruchomości handlowych 2016. Prognoza na 2017

  Jak się miewał polski rynek nieruchomości handlowych w 2016 roku? Z podsumowania przygotowanego przez Jones Lang LaSalle (JLL) wynika, że całkiem dobrze. W 2016 roku na rynek polski trafiło ponad 336 000 m² nowych powierzchni handlowych. Chodzi wyłącznie o centra. Wzrosła też liczba najemców, pojawiło się dużo nowych marek.

 • Osiedle Alpha Park w warszawskim Ursusie. Inwestycja realizowana przez RED Real Estate Development.

  Rok 2016: wzrost pozwoleń na budowę i oddanych do użytku mieszkań

  Od stycznia do listopada 2016 roku deweloperzy oddali do użytku ponad 143 000 mieszkań, czyli o 10,2% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Podobny wzrost odnotowano w pozwoleniach na budowę – w tym czasie wydano ich ponad 190 000 - o 10,9% więcej w porównaniu do roku ubiegłego.

 • Koniunktura w budownictwie o 5 punktów w dół

  Zwyczajowo grudzień jest w budownictwie miesiącem o najniższej koniunkturze. Obecny grudzień nie jest pod tym względem wyjątkiem, a kolejny miesiąc pokaże, czy będziemy odnotowywać spadków ciąg dalszy, czy też może wraz z nowym rokiem przeważy optymizm.

 • Dachówki ceramicze, cementowe czy blacha? Najpopularniejsze pokrycia dachowe 2016

  Jaki rodzaj pokrycia dachowego najchętniej wybierają Polacy? Których producentów materiały na dach są najczęściej kupowane? Na te m.in. pytania odpowiadali respondenci firmy badawczej PMR, przygotowującej raport „Rynek pokryć dachowych w Polsce 2016 – Prognozy rozwoju na lata 2016-2021". Prezentujemy wyniki. 

 • Branża budowlana w długach, więcej upadłości

  Zatory płatnicze od lat pogarszają kondycję finansową firm budowlanych, doprowadzając niejedną z nich nawet do bankructwa. I co ciekawe, w grupie dłużników znajdują się nie tylko firmy małe, które zawsze mają mniejszy kapitał, ale również największe spółki giełdowe, które w powszechnej opinii uchodzą za solidnych partnerów. Długi w branży liczone są na ponad 1,5 mld złotych.

  • komentarze (1)
   Bedzie gorzej
   Artykul potwierdza tylko fakt braku rozwiazana systemowych w kwestii gwarancji zaolaty - w tym hipoteki budowlanej Napisano o tym wiele - minister zna temat = ale po co się tym tematem zajmować, choć obiecywal ze jak będzie u władzy to się zaraz nim zajmie !!!??? ot obiecanki - owszem 500+ i populizm tak !!!ale konkrety nie... Wiec będzie gorzej z koncem 2018 i powtorka z 2012 !! Milych styp !!!

   Koordynator OIUGZ , Wtorek, 27 Grudzień 2016 13:30:26, Odpowiedz

 • Jeśli dom z drewna, to jaki?

  Spośród tych, kórzy zamierzają budować dom, 15% deklaruje, że będzie to dom drewniany. W jakiej technologii wzniesiony? O jakiej powierzchni? Czy będzie to dom drewniany zbudowany w oparciu o projekt gotowy, czy też indywidualny, zamówiony u architekta?

 • Średnia ocena ogólnego klimatu inwestycyjnego - podział na kraje, z których pochodził kapitał zagraniczny ankietowanej firmy. Najlepiej Polskę ocieniają inwestorzy z Belgii, najgorzej natomiast inwestorzy z Danii

  Klimat inwestycyjny w Polsce? Najlepszy od dekady

  Polska utrzymuje dobry klimat dla zagranicznego biznesu – to ogólne podsumowanie 10. edycji badania „Klimatu inwestycyjnego w Polsce”, badania przeprowadzonego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych we współpracy z firmą Grant Thornton i bankiem HSBC.

 • Architekci o podwyższeniu wymagań dla przegród budowlanych

  Drugi etap zaostrzania wymagań dla wartości współczynnika przenikania ciepła dla przegród budowlanych zaczyna się 1 stycznia 2017 i będzie obowiązywał do roku 2021, gdy wejdą w życie parametry finalne. Nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem, tym bardziej dla architektów i projektantów, bo harmonogram tej „operacji” jest znany od kilku lat i ma charakter obligatoryjny. Jednak to nie przeszkadza, że środowisko architektów ma nadal w tej sprawie różne opinie.

W dziale Raporty i prognozy znajdziesz wszelkie niezbędne informacje związane z rynkiem biznesowym. Jeśli Cię interesują różnego rodzaju statystki czy raporty, koniecznie odwiedź nasz dział. Dowiesz się choćby, o ile procent wzrosły  ceny materiałów budowalnych w ostatnich latach czy też jaka jest liczba wybudowanych mieszkań w stosunku do ilości pozwoleń na budowę. Możesz również dowiedzieć się, jaka jest ilość powierzchni biurowych w stolicy. Nie czekaj, uzyskaj wszelkie informacje.  

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: