Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Raporty i prognozy

 • Zadłużenie w budownictwie przekroczyło 2,2 mld zł

  Zatory płatnicze od kilku lat są barierą w działalności firm budowlanych, w dużym stopniu przyczyniają się do ich bankructw i upadłości. Jak coś przeszkadza, naturalnym odruchem jest chęć pozbycia się tego czegoś. Na zatory płatnicze w budownictwie to nie działa. Wydłużają się terminy płatności za faktury, a budownictwo jest liderem zatorów płatniczych.

 • Co Polacy myślą o domu energooszczędnym?

  Inaugurując kampanię „Nie trać energii” jej organizatorzy zaprezentowali na konferencji raport „Budownictwo energooszczędne oczami Polaków”. Wynika z niego, że nasza deklarowana wiedza na ten temat jest całkiem dobra, zwłaszcza gdy chodzi o wymagania względem domu marzeń. Gorzej ta kwestia wypada niestety w praktyce, gdy podejmowane są rzeczywiste decyzje w odniesieniu do projektu takiego domu czy zakresu remontu starego.

 • Budowa drogi ekspresowej S5

  Koniunktura w dół. Firmy budowlane boją się powtórki

  Chociaż budowa infrastruktury transportowej w Polsce to tylko ok.30% wartości rynku budowlanego, to jednak właśnie ten sektor budownictwa od pewnego czasu nadaje ton kondycji branży. Mieliśmy w ostatnich miesiącach wysyp przetargów kolejowych i drogowych, a mimo to optymizmu w firmach budowlanych nie ma za dużo, koniunktura spada i wszystko zmierza ku kolejnemu kryzysowi.

 • Jedna z inwestycji zrealizowanych przez Budimex − 808-metrowy most przez Wisłę w Kwidzynie. Budimex jest liderem rankingu największych spółek budowlanych działających w Polsce w roku 2016

  TOP 15 największych spółek budowlanych w Polsce

  W Polsce prowadzi działalność około 200 tys. firm budowlanych. I chociaż ponad połowa z nich to firmy małe i mikro, to na kondycję rynku największy wpływ mają przedsiębiorstwa największe. Jakie firmy tworzą TOP 15 największych spółek budowlanych?

 • Długi w budownictwie przekroczyły 4 mld zł

  Lepsza jest opinia o sytuacji w budownictwie – mimo że koniunktura znowu spada – a rośnie zadłużenie w branży. Jak wynika z danych BIG InfoMonitor oraz BIK, przeterminowane zaległości firm budowlanych wobec sektora finansowego i partnerów biznesowych wynoszą 4,06 mld zł, ale liczba dłużników nieco zmalała – o 256 do 31 267 przedsiębiorstw.

 • Domy są zasilane energią odnawialną, prąd jest sprzedawany do sieci. Ogrzewanie dostarcza elektrociepłownia, w której paliwem są zrębki drewniane

  Zagubiły się ideowe podstawy zrównoważonego budownictwa

  Jeszcze kilka lat temu hasło zrównoważonego, zielonego budownictwa oznaczało nowe podejście w realizacji inwestycji budowlanych. Potem trochę spowszedniało, podobnie jak przydomek „ekologiczny”, który używany w nadmiarze i na wyrost stracił swój wydźwięk. Czym dzisiaj jest zrównoważony rozwój w budownictwie? To jeden z tematów podjętych podczas 7.  PLGBC Green Building Symposium.

 • Firmy budowlane walczą o pracowników. Sprawdź, ile można zarobić w budownictwie

  Jak donosi Pracuj.pl, w ostatnich miesiącach coraz więcej firm budowlanych poszukuje wykwalifikowanych pracowników. Na jakie zarobki mogą liczyć inżynierowie budownictwa, kierownicy budów i inni fachowcy z branży budowlanej? Wynagrodzenia niektórych przekraczają 10 tys. zł brutto!

 • Praca w budownictwie czeka na fachowców. Firmy budowlane narzekają

  Budownictwo coraz bardziej się specjalizuje, ale to nie wcale nie oznacza, że na rynku pracy brak jest fachowców o rzadkich kwalifikacjach. Praca w budownictwie czeka na wszystkich fachowców, również w tradycyjnych zawodach budowlanych. Podobno jednak fachowców w budownictwie nie brakuje, tylko pracodawcy oferują im za niskie zarobki.

W dziale Raporty i prognozy znajdziesz wszelkie niezbędne informacje związane z rynkiem biznesowym. Jeśli Cię interesują różnego rodzaju statystki czy raporty, koniecznie odwiedź nasz dział. Dowiesz się choćby, o ile procent wzrosły  ceny materiałów budowalnych w ostatnich latach czy też jaka jest liczba wybudowanych mieszkań w stosunku do ilości pozwoleń na budowę. Możesz również dowiedzieć się, jaka jest ilość powierzchni biurowych w stolicy. Nie czekaj, uzyskaj wszelkie informacje.  

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: