adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Raporty i prognozy

 • W marcu koniunktura w budownictwie o pięć punktów w górę

  Od trzech lat nie było tak dobrej koniunktury w budownictwie jak w marcu 2017. Jeżeli utrzyma się taka dynamika pozytywnych ocen, to czeka nas historyczne wydarzenie, gdy koniunkturze po ponad 5,5 roku uda się wreszcie pokonać minusowe pole i wyskoczy ponad zero.

 • Prezentacja raportu dotyczącego zatorów płatniczych w Polsce. Prelegenci: dr Aleksander Łaszek, główny ekonomista, wiceprezes zarządu FOR, dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan, Marcin Nowacki, wiceprezes, dyrektor ds. relacji publicznych ZPP

  Przez zatory płatnicze płynność finansowa małych firm staje pod znakiem zapytania

  Zatory płatnicze kosztują polskie firmy ponad 100 mln zł rocznie. To sprawia, że wiarygodność i płynność finansowa, szczególnie małych firm, spada. Branża budowlana jest sektorem, w którym zatory płatnicze są największe. Dlaczego tak się dzieje?

 • Ulga remontowo-budowlana. Konsolidacja organizacji budowlanych w misji przywrócenia ulgi

  17 marca 2017 w Warszawie odbyła się konferencja prasowa: „Chcemy uczciwego budownictwa” organizowana przez portal Muratorplus.pl. Podczas wydarzenia odbyła się debata – czy podatkowa ulga remontowo-budowlana może ograniczyć szarą strefę na rynku materiałów budowlanych? Małgorzata Walczak-Gomuła z ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku przedstawiła analizę i rekomendacje w zakresie wpływu wprowadzenia ulgi remontowo-budowlanej na koniunkturę w budownictwie, opracowaną w ramach współpracy między izbami i stowarzyszeniami branżowymi.

  • komentarze (1)
   Data
   Witam jaka była data tej konferencji ponieważ 17 marca 2017 będzie dopiero jutro.

   Marti, Czwartek, 16 Marzec 2017 16:53:43, Odpowiedz

 • Nie tylko Polska ma kryzys w budownictwie

  Skurczył się rynek przetargów Polsce i już co czwarta polska firma budowlana – w obliczu słabej od kilku lat koniunktury w budownictwie – deklaruje w badaniach GUS, że szuka kontraktów za granicą. Tyle że, szczególnie naszym najbliższym sąsiadom, też wiedzie się w tej branży nieszczególnie.

 • Na targach nieruchomości MIPIM w Cannes będą sprzedawane polskie biurowce

  Pięć biurowców – dwa z Warszawy i po jednym w Krakowa, Łodzi i Wrocławia – zaprezentuje Skanska na targach nieruchomości MIPIM, które odbędą się w dniach 14-17 marca w Cannes.

 • Zarobki kierownika budowy. Ile na budowie zarabia inżynier?

  Inżynier może zarobić na budowie miesięcznie 3,7 tys. zł, albo 8 tys. zł i więcej. Zależy to od wielu czynników, m.in. od kwalifikacji i pełnionej funkcji, ale także od wielkości firmy i od tego, czyją jest ona własnością.

  • komentarze (1)
   Co z projektatnami?
   Fajnie, ale zróbcie również zestawienie dla osób pracujących przy projektowaniu dla poniższych stanowisk: - właściciel pracowni, - kierownik pracowni, - z-ca kierownika pracowni, - projektant, - starszy asystent projektanta, - młodszy asystent projektanta, - technik budownictwa etc.

   Mark, Wtorek, 07 Marzec 2017 12:52:25, Odpowiedz

 • Czy rynek budowlany czeka w tym roku ożywienie? Zapaść w budownictwie drogowym

  Rok 2016 przyniósł wyraźny wzrost liczby pozwoleń na budowę oraz objętych nimi obiektów. Wygląda więc na to, że po gwałtownym spadku produkcji budowlano-montażowej, ten rok branża budowlana zakończy na plusie.

 • W lutym koniunktura w budownictwie najlepsza od ośmiu lat, mimo iż połowa firm ma kłopoty finansowe

  Tak jak do grudnia koniunktura w budownictwie zawsze spada, tak od stycznia zaczyna się wznosić. Luty 2017 nie odbiega od schematu – firmy budowlane oceniły koniunkturę na poziomie minus 6,8 i jest to najlepsza ocena tego miesiąca od ośmiu lat. I to wszystko w obliczu gigantycznych długów w branży budowlanej.

W dziale Raporty i prognozy znajdziesz wszelkie niezbędne informacje związane z rynkiem biznesowym. Jeśli Cię interesują różnego rodzaju statystki czy raporty, koniecznie odwiedź nasz dział. Dowiesz się choćby, o ile procent wzrosły  ceny materiałów budowalnych w ostatnich latach czy też jaka jest liczba wybudowanych mieszkań w stosunku do ilości pozwoleń na budowę. Możesz również dowiedzieć się, jaka jest ilość powierzchni biurowych w stolicy. Nie czekaj, uzyskaj wszelkie informacje.  

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: