Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Raporty i prognozy

 • Więcej katastrof budowlanych w 2016 roku

  Po pięciu latach spadków, w 2016 roku wzrosła liczba katastrof budowlanych. Główną ich przyczyną były wichury i pożary. Na szczęście poszkodowanych w katastrofach budowlanych i ofiar śmiertelnych jest mniej. Czy potencjalne zagrożenie katastrofą budowlaną ma odzwierciedlenie w ubezpieczeniach od takich zdarzeń?

 • MLP Group przekazało ABM Greiffenberger Polska gotowy obiekt o powierzchni 6,4 tys. m2 na terenie parku logistycznego MLP Lublin. Tym samym firma specjalizująca się w produkcji silników i systemów napędowych powiększyła najmowaną powierzchnię magazynowo-produkcyjną do łącznie 16,2 tys. m2.

  Kolejne centrum logistyczne pod Krakowem. Boom w budownictwie magazynowym

  Spółka deweloperska Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) uzyskała pozwolenie na budowę Centrum Logistycznego Kraków III. Według międzynarodowej firmy doradcza Cushman & Wakefield, w całym kraju budowane są obecnie magazyny o łącznej powierzchni ok. 1,4 mln m2.

 • Ranking samochodów: dostawczak dla przedsiębiorcy budowlanego

  W pierwszym półroczu 2017 r. zarejestrowano w Polsce niespełna 29,7 tys. samochodów dostawczych i specjalnych – podał Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. Które dostawczaki przedsiębiorcy, w tym budowlani, kupowali najchętniej?

 • Ranking najlepiej płatnych zawodów budowlanych

  W naszym kraju fachowcy w zawodach budowlanych bardzo często zarabiają poniżej średniej krajowej, która - według GUS - wynosi obecnie ok. 4,4 tys. zł brutto. Nic więc dziwnego, że Polacy nie palą się do pracy w budownictwie, a firmy budowlane narzekają na brak rąk do pracy. W ktorych zawodach budowlanych deficyt jest największy? Czy i jak przekłada się to na zarobki? Podajemy ranking zawodów budowlanych, w których można najwięcej zarobić.

 • Ceny materiałów budowlanych: podrożały niemal wszystkie

  Już o ponad 5% droższe niż przed rokiem są izolacje termiczne, dachy i rynny oraz sucha zabudowa – podaje Grupa PSB.

 • Przyklejanie Taśmy Okiennej Zewnętrznej Tytan Professional - izolacji zewnętrznej, chroniącej stolarkę przed czynnikami atmosferycznymi i powstawaniem mostków termicznych na styku okna z murem

  Producenci stolarki skazani na współpracę z montażystami

  Przeszło połowa montażystów polecających konkretne marki okien i drzwi swoim klientom wskazała, że ma znaczący wpływ na ich ostateczną decyzję, zaś 22,2% fachowców montujących okna dachowe i 16,5% okna elewacyjne zadeklarowała, że klient całkowicie polegał na ich zdaniu – wynika z badania* ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku, wykonanego na zlecenie Związku Polskie Okna i Drzwi.

 • Mali przedsiębiorcy coraz odważniej sięgają po kredyt. Na co potrzebują pieniędzy?

  Dziewięciu na dziesięciu przedsiębiorców finansuje działalność firmy własnymi środkami. Jednak coraz częściej sięgają oni także po kredyt, głównie inwestycyjny. To efekt rosnącego wśród przedsiębiorców optymizmu – wynika z badania „Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa o usługach finansowych”, którego wyniki ogłosiło 3 lipca 2017 Centrum Badań Marketingowych INDICATOR.

 • W czerwcu koniunktura w budownictwie w górę

  W kwietniu tego roku odnotowaliśmy historyczny fakt, że koniunktura w budownictwie po ponad pięciu latach znalazła się w końcu na plusie. W maju, jak podał GUS, wystąpiło niewielkie załamanie, ale czerwiec pokazał, że w firmach budowlanych zapanował jednak optymizm.

W dziale Raporty i prognozy znajdziesz wszelkie niezbędne informacje związane z rynkiem biznesowym. Jeśli Cię interesują różnego rodzaju statystki czy raporty, koniecznie odwiedź nasz dział. Dowiesz się choćby, o ile procent wzrosły  ceny materiałów budowalnych w ostatnich latach czy też jaka jest liczba wybudowanych mieszkań w stosunku do ilości pozwoleń na budowę. Możesz również dowiedzieć się, jaka jest ilość powierzchni biurowych w stolicy. Nie czekaj, uzyskaj wszelkie informacje.  

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: