adb_popup_graphic

Nasz serwis jest całkowicie darmowy. Pokazujemy reklamy, żeby taki pozostał.

Wyłącz Adblock (lub podobny program) i przeglądaj portal bez ograniczeń.

Przypomnij mi później Odśwież stronę

Prawo

 • Na dopłaty w programie „MdM” do budowy domów nie zabraknie pieniędzy

  Od trzech lat o zwrot VAT za materiały budowlane mogą ubiegać się inwestorzy budujący domy jednorodzinne, którzy spełnią warunki programu „Mieszkanie dla Młodych” („MdM”). Sprawdziliśmy, ilu inwestorów skorzystało z takiej możliwości i czy gra jest warta świeczki.

  • komentarze (1)
   mdm
   To jest świetna informacja dla wszystkich, którym marzy się własny dom. Co ciekawe, jak pisze https://mdmprogram.com/zostały pieniądze dla wszystkich tych, którym urodzi się trzecie, lub kolejne dziecko.

   Pawel, Wtorek, 21 Luty 2017 10:30:54, Odpowiedz

 • W warunki techniczne to za mało. Będą wytyczne dla projektowania uniwersalnego

  Jest już lepiej z dostępnością budynków dla osób sprawnych inaczej, ale ma być jeszcze lepiej. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB) pracuje nad nowymi standardami dostępności budynków dla osób z różnym rodzajem niepełnosprawności. Będą to nie tyle nowe warunki techniczne co wytyczne do projektowania uniwersalnego dla architektów i inżynierów budownictwa.

 • Zmiany w warunkach technicznych po konsultacjach

  Przygotowywana jest nowelizacja Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Nowelizacja przepisów, za co odpowiada Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, będzie dotyczyć m.in. działów zabudowa i zagospodarowanie działki budowlanej, budynki i pomieszczenia, wyposażenie techniczne budynków, bezpieczeństwo pożarowe oraz oszczędność energii i izolacyjność cieplna.

 • Kodeks urbanistyczno-budowlany, czyli… inwestorska biblia!

  W lipcu projekt kodeksu urbanistyczno-budowlanego ma trafić do Sejmu – zapowiada Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Inwestorzy, projektanci i wykonawcy muszą przygotować się na prawdziwą rewolucję.

 • BUDMA 2017. Co nowego w kodeksie urbanistyczno-budowlanym

  W czasie drugiego dnia Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury na targach BUDMA w Poznaniu wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski przedstawił najważniejsze rozwiązania w kodeksie urbanistyczno-budowlanym.

 • Prawo zamówień publicznych po poprawkach

  Prawo zamówień publicznych jest krytykowane szczególnie przez firmy budowlane, bo działa na niekorzyść wykonawców. Urząd Zamówień Publicznych uważa zaś, że może prawo nie jest doskonałe, ale stara się je poprawiać. Ostatnia nowelizacja Prawa zamówień publicznych weszła w życie 20 lutego 2013. Sprawdź, czy znasz ostanie zmiany... 

 • Test dla inżynierów budownictwa. Definicje i pojęcia z Prawa budowlanego.

  Będzie nowlizowane Prawo budowlane, trwają prace nad tworzeniem Kodeksu budowlanego. Są jednak definicje i terminy w obowiązującym Prawie budowlanym, które w tworzonych dokumentach zapewne się nie zmienią. Jak rozwiążesz test poprawnie, to znaczy, że dasz sobie radę z obowiązującym i planowanymi przepisami...

 • quiz

  TEST: co wiesz o dojściach i dojazdach do budynków? Co jest zgodne z Warunkami Technicznymi?

  Czy wiesz jakie - zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie – powinny być dojścia i dojazdy do budynków i urządzeń z nimi związanych?

 • Szelki bezpieczeństwa H-Design gwarantują pełne bezpieczeństwo pracy na wysokości. Uprząż łatwo się zakłada i dopasowuje do ciała, zapewnia wygodną pracę

  Kodeks pracy a normy BHP na budowie

  Kodeks pracy normuje przepisy BHP w dziale dziesiątym (przepisy od art. 207 do art. 237). Stosuje się go przede wszystkim do osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Należy jednak podkreślić, że na podstawie art. 304 § 1 zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy odnoszą się także do osób działających na podstawie umowy zlecenia i innych umów cywilnoprawnych.

 • W Polsce mało kto używa zabezpieczeń podczas pracy na drabinie. Tu wystarczyły już dwa stopnie...

  BHP na budowie. Odpowiedzialność karna za naruszenie przepisów BHP

  Odpowiedzialność karna za naruszenie przepisów BHP ujęta jest na dwa sposoby: jako przestępstwo z art. 220 Kodeksu karnego oraz jako wykroczenie z art. 283 §1 Kodeksu pracy. Między tym przestępstwem i wykroczeniem zachodzą pewne podobieństwa, ale występują również bardzo istotne różnice.

 • Adrian Chmielewski, Politechnika Warszawska; konferencja budowlana MURATORA "Projektowanie budynków od 2017 roku", 16 listopada 2016, Warszawa

  Projektowanie ścian według wymagań energetycznych od roku 2017. PREZENTACJA

  Ściany zewnętrzne spełniające nowe warunki techniczne. Analizy kosztów, grubości i izolacyjności ścian dokonuje w swojej prezentacji Adrian Chmielewski z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

W dziale Prawo znajduje się wiele interesujących informacji związanych z kwestiami prawnymi odnoszącymi się do branży budowlanej. Na kartach działu znajdziesz informacje, w jaki sposób przeprowadzić remont lub modernizacje budynku, aby wszystko odbywało się zgodnie z prawem. W naszym dziale jest mnóstwo artykułów związanych z umowami deweloperskimi. Jeśli czeka Cię kupno mieszkania, budowa domu lub prowadzisz firmę budowalną, ten dział okaże się dla Ciebie idealny. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: