Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Narzędzia budowlane

Frezarka górnowrzecionowa

Tagi:
FBF-1200
,
Ferm
,
Frezarka
,
frezarka górnowrzecionowa FBF-1200
,
narzędzia

Propozycją dla osób potrzebujących do pracy elektronarzędzia uniwersalnego, jest zestaw składający się z frezarki i stołu. Główne obszary wykorzystania urządzenia to: frezowanie krawędziowe, profilowe, wpustowe, głębokie kopiowanie i rowkowanie.

Obudowa frezarki górnowrzecionowej FBF-1200 marki Ferm jest wykonana z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego. Urządzenie wyposażone jest w silnik o mocy 1200 W, z płynną regulacją obrotów w zakresie 9000-30000 obr./min. Regulacja ta pozwala na dostosowanie prędkości skrawania do średnicy frezu i rodzaju obrabianego materiału. Stabilność prowadzenia frezarki zapewnia prowadnica równoległa. Precyzyjne ustalenie głębokości frezowania umożliwia ogranicznik mikrometryczny. Przy wykonywaniu głębokich rowków często trzeba wykonywać kilka przejazdów. Idealny przy takich czynnościach jest ogranicznik rewolwerowy. Dodatkowo w zestawie znajduje się komplet sześciu frezów kształtowych.

Przy obróbce większych elementów drewnianych (np. listew) łatwiej jest manewrować materiałem niż narzędziem. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku jest stół BX2 marki Proma. Należy przykręcić frezarkę do stołu i powstaje frezarka dolnowrzecionowa stołowa.
Stół ma stabilną podstawę wysokości 890 mm oraz blat z prowadnicą równoległą i kątową. Dodatkowo wyposażony jest w kruciec z obudową, która w połączeniu z odkurzaczem przemysłowym zapewnia czystość otoczenia i bezpieczeństwo pracy. Stół dostarczany jest z płytą bez nawierconych otworów montażowych, co pozwala na zastosowanie prawie każdej frezarki górnowrzecionowej dostępnej na rynku.

Dane techniczne:

FBF-1200
moc przyłączeniowa [W] 1200
napięcie zasilania [V]  230
tulejki zaciskowe [mm] 6 i 8
maks. średnica cięcia [mm] 30 
maks. głębokość skrawania [mm] 30
masa [kg]  4,7 

 

Październik 2008 r.

 


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: