Elektronarzędzia niezbędne do remontu domu – jak skompletować dobry zestaw sprzętów?

2023-07-11 7:25 Materiał sponsorowany
Elektronarzędzia Domitech
Autor: Domitech

Do sprawnego realizowania prac remontowych niezbędna jest nie tylko wiedza, lecz również odpowiedni zestaw elektronarzędzi, które pomogą Ci na każdym etapie remontu. Które zatem elektronarzędzia okażą się niezbędne podczas budowy domu? Oto nasza krótka lista!

Szlifierka kątowa 125 mm

Kompletowanie zestawu elektronarzędzi do remontu  domu należy zacząć przede wszystkim od szlifierki kątowej o średnicy tarczy wynoszącej 125 mm. Sprzęt ten pozwoli szybko i skutecznie szlifować różne powierzchnie, tak jak między innymi drewno, metal czy beton. Pomoże to w usunięciu starych warstw lakierniczych oraz przygotowaniu podłoża do nałożenia nowych farb, skorygowaniu nierówności powierzchni roboczych, a także wygładzeniu ostrych krawędzi.

Drugim zastosowaniem dla szlifierki kątowej będzie cięcie wszelkiego rodzaju materiałów. Wyposażając to urządzenie w odpowiednią tarczę można z łatwością ciąć stal konstrukcyjną, profile aluminiowe, glazurę, a także betonowe krawężniki oraz ceramiczne bloczki budowalne.

Kupując szlifierkę kątową, warto też rozważyć opcję sprzętu zasilanego akumulatorowo. Dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu urządzenia te praktycznie niczym nie ustępują już swoim zasilanym przewodowo odpowiednikom.

Świetnym tego przykładem może być Makita DGA513ZJ. Jej sercem jest bezszczotkowy silnik prądu stałego BLDC wykorzystujący akumulator 18V z serii LXT. Zapewni on urządzeniu odpowiedni zapas mocy, a także znacząco wydłuży czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora. Model ten umożliwia również regulację prędkości obrotowej w zakresie od 3 000 do 8 500 obr./min., tym samym ułatwiając obróbkę delikatnych materiałów.

Elektronarzędzia Domitech
Autor: Domitech

Wiertarko-wkrętarka

Wiertarko-wkrętarka to jedno z najbardziej przydatnych elektronarzędzi w trakcie remontu domu. Pierwszą z pełnionych przez nią funkcji jest wykonywanie otworów w drewnie oraz materiałach drewnopochodnych, ceramice, stali konstrukcyjnej, a także wszelkiego rodzaju tworzywach sztucznych.

Sprzęt ten może być także z powodzeniem wykorzystywany do wkręcania lub wykręcania śrub, nakrętek lub wkrętów ciesielskich. Dzięki temu z łatwością można wykorzystywać go do montażu płyt gipsowo-kartonowych, meblowych oraz formatek drewnopochodnych.

Dobrej klasy akumulatorowa wiertarko-wkrętarka taka jak często wybierana przez fachowców Makita DDF486 będzie również niezastąpionym sprzętem podczas wznoszenia konstrukcji drewnianych. Jej wysoki moment obrotowy dochodzący do 130 Nm generowany przez bezszczotkowy silnik BLDC z łatwością poradzi sobie z wkręcaniem w lite drewno większości wkrętów oraz połączeń gwintowych.

Makita DDF486 również jest zasilana przy pomocy akumulatora 18V z serii LXT, tym samym zapewniając dosłownie nieograniczoną swobodę pracy w każdych warunkach. Co więcej, sprzęt ten można zakupić w bardzo atrakcyjnej cenie w ramach zestawu elektronarzędzi Makita DLX2431TJ. W jego skład wchodzi wymieniona wcześniej szlifierka kątowa Makita DGA504Z, walizka systemowa MAKPAC, ładowarka oraz aż 3 akumulatory BL1850B o pojemności 5 Ah.

Elektronarzędzia Domitech
Autor: Domitech

Młotowiertarka SDS Plus

Młotowiertarka SDS Plus to zdecydowanie jedno z najbardziej niezastąpionych narzędzi na każdym placu budowy. Jej podstawowym zadaniem jest wykonywanie otworów w twardych materiałach budowlanych, do których należą m. in.:

  • beton;
  • cegła;
  • bloczki ceramiczne;
  • kamień naturalny;

Co więcej, po wyposażeniu młotowiertarki SDS Plus w odpowiedni osprzęt możliwe stanie się wykonywania otworów także w zbrojonym betonie jaki występuje w ścianach nośnych bloków z wielkiej płyty. Do realizacji takich zadań wielu fachowców poleca wiertła Makita Nemesis 2, które pozwalają na skuteczne przewiercanie zbrojenia zalanego w betonie, a także przyśpieszają rozkruszanie obrabianego materiału.

Młotowiertarka SDS Plus może być także wykorzystywana do dłutowania. W tym celu wystarczy tylko przy pomocy jednego przycisku zmienić położenie jej przekładni, a następnie osadzić w głowicy urządzenia dłuto SDS o odpowiednich wymiarach i rozpocząć pracę.

Funkcję dłutowania można wykorzystywać do realizacji wielu zadań takich jak m. in. wykonywanie bruzd pod montaż instalacji elektrycznych, wyburzanie ścian, a także skuwanie nadmiaru betonu lub starych płytek ceramicznych.

Jaki zatem sprzęt wybrać? Otóż do samodzielnego remontu domu świetnym wyborem będzie młotowiertarka Makita HR2631F. To elektronarzędzie wyposażone jest w silnik o mocy 800 W, co w połączeniu z mocą pojedynczego udaru wynoszącą 2,4 J pozwoli sprostać dosłownie każdemu wyzwaniu na placu budowy.

Makita HR2631F bez problemu poradzi sobie z wierceniem dziur w betonie o średnicy 26 mm, a po zastosowaniu diamentowej otwornicy nawet z wykonywaniem otworów pod puszki elektryczne. Sprzęt ten wyposażony jest także w technologię redukcji wibracji AVT, która minimalizuje ilość wstrząsów przenoszonych na operatora urządzenia.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej