Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Instalacje wodne

Sanitec Koło
ul. Toruńska 154
62-600 Koło
tel: +48 63 26 18 400
http://www.kolo.com.pl/

Jednaj z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek w branży wyposażenia łazienek. W 1993 r. KOŁO dołączyło do międzynarodowej grupy Sanitec, co zaowocowało dalszym dynamicznym rozwojem. Od roku 2015 grupa Sanitec i jej marki stały się częścią Grupy Geberit.

3 trendy technologiczne w łazience

Tagi:
Koło
,
Projekt Łazienki

Nowoczesne technologie i rozwiązania to standardy, o których należy pamiętać, rozpoczynając prace nad projektem łazienki. Bez problemu można zastosować je zarówno w nowych łazienkach, jaki remontowanych. Jak przekonać się do technologii, które podnoszą komfort łazienki?

Wanny – materiał to podstawa

Decydując się na wybór wanien i brodzików, warto zwrócić uwagę na to z jakich materiałów zostały wykonane. Wiadomo, że im wyższa jakość, tym producent przewiduje większą trwałość swoich produktów. Z dostępnych na rynku wanien warto wyrać te wykonane z akrylu. Materiał ten dłużej utrzymuje stałą temperaturę kąpieli, a jego powierzchnia jest wyjątkowo gładka i ciepła w dotyku. Wszystkie wanny marki KOŁO wykonane zostały z odpowiedniej grubości akrylu sanitarnego Lucite®.
Akryl Lucite® jest odpowiednio twardy, lekki, a jednocześnie niezwykle wytrzymały w codziennym użytkowaniu i odporny na zarysowania. Dzięki idealnej gładkości jest łatwy w pielęgnacji i utrzymaniu czystości. Do jego czyszczenia wystarczy użyć stosowanych powszechnie środków czyszczących, a na końcu dokładnie spłukać i osuszyć miękką ściereczką.

Półokrągła wanna Furora z akrylu sanitarnego Lucite®
Półokrągła wanna Furora z akrylu sanitarnego Lucite®
Fot.: KOłO

Dodatkowym atutem, poprawiającym komfort użytkowania wanien KOŁO, jest wzmocniony rant, który poprawia ich stabilność. Do wanien prostokątnych KOŁO proponuje panele wykonane z odpornej na wilgoć płyty MDF, które charakteryzuje trwałość i łatwy montaż. Panele są alternatywą do płytek ceramicznych. Ich montaż można przeprowadzić na dwa sposoby – narożny i wnękowy wraz z zestawami profili, pozwalają dopasować rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Model owalnej wanny Clarissa
Model owalnej wanny Clarissa
Fot.: KOłO

Idealnie czyste powierzchnie – powłoka Reflex

Reflex to idealnie gładka, nowoczesna powłoka, która pokrywa powierzchnie ceramiczne. Dzięki niej dbanie o czystość i odpowiedni poziom higieny w łazience staje się bardzo łatwe. Technologia została stworzona w oparciu o przeprowadzone badania, które wskazują, że przyczyną gromadzenia zanieczyszczeń na ceramice łazienkowej są porowate zagłębienia pokrywające pozornie gładką powierzchnię. To w nich osadzają się pozostałości mydła i kamień, a przede wszystkim gromadzą się bakterie. Zastosowanie powłoki Reflex na powierzchni ceramicznej powoduje, że drobne krople wody łączą się w większe, co przyspiesza ich spływanie wraz z wszelkimi zabrudzeniami. Do pielęgnacji ceramiki wystarczy sucha, miękka ściereczka lub delikatny środek czyszczący.

Model podwójnej, ceramicznej umywalki Quattro z powłoką Reflex
Model podwójnej, ceramicznej umywalki Quattro z powłoką Reflex
Fot.: KOłO
Owalna umywalka nablatowa z serii Ego by Antonio Citterio
Owalna umywalka nablatowa z serii Ego by Antonio Citterio
Fot.: KOłO

Kabiny prysznicowe - wyposażenie i wykonanie

Dobrej jakości kabinę prysznicową wyróżnia solidna konstrukcja, łatwość montażu, najwyższej jakości powierzchnie profili i szkło o dobrych parametrach technicznych. Decydując się na model kabiny, należy zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły jej wykonania. Ważne jest, aby kabina wyposażona była w zaślepki lub listwy zabezpieczające ostre krawędzie profili oraz elementy mocujące, które gwarantują łatwość utrzymania kabiny w czystości i bezpieczeństwo jej użytkowania. Regulacja na profilach ściennych pozwala niwelować krzywiznę ścian i zapewnia poprawny montaż i uszczelnienie kabiny. Łożyskowane kółka zapewniają płynne przesuwanie drzwi kabiny, a uszczelka magnetyczna pomiędzy nimi gwarantuje szczelne domknięcie drzwi. Dodatkowym rozwiązaniem są zawiasy z funkcją unoszenia drzwi, które chronią przed przedwczesnym zużyciem uszczelek lub uszkodzeniem elementów szklanych.

Systemy kabin prysznicowych powinny być również przystosowane do utrzymywania ich w czystości, szczególnie w trudno dostępnych miejscach. Push2Clean to funkcja zastosowana w produktach marki KOŁO, która ułatwia wypinanie drzwi z ramy. System oparty jest na magnetycznych prowadnicach. Wystarczy delikatne wypchnięcie drzwi, żeby wyczyścić profil dolny. Dodatkową łatwość w dbaniu o czystość zapewniają magnesy neodymowe oraz zamknięte profile drzwi, dzięki którym kabina pozbawiona jest trudnych do wyczyszczenia zakamarków.

Nowoczesne kabiny prysznicowe, to również bezpieczne i opatentowane powłoki nakładane na szkło. Zastosowanie technologii ScreenGuard, w której szklane drzwi pokryte są już na etapie fabrycznym specjalną folią, zwiększa ich odporność na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku pęknięcia drzwi, szkło nie rozpadnie się na ostre kawałki, jak to się dzieje w standardowym szkle hartowanych. Zastosowanie takiej powłoki daje 100% gwarancję bezpieczeństwa.

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: