Grupy pompowe duro system – rozwiązanie gotowe do montażu dla instalatorów

2023-07-27 12:13 Materiał sponsorowany
Grupy pompowe ARKA DURO
Autor: ARKA

Grupy pompowe duro system to kompaktowe, gotowe do montażu rozwiązanie techniczne, dostępne w wielu konfiguracjach, które pozwala łączyć kilka elementów instalacji grzewczej, uprzednio montowanych osobno. Ich zastosowanie przenosi projektowaną, budowaną lub modernizowaną instalację na wyższy poziom sprawności hydraulicznej, poprawiając parametry jej pracy i pracy źródła ciepła. Ponadto znacznie skraca czas kompletowania i montowania instalacji oraz ułatwia jej serwisowanie.

Grupy pompowe duro system to zestawione ze sobą fabrycznie elementy instalacji. Każda grupa sprawdzana jest na szczelność 8 bar. Przy ich projektowaniu i produkcji parametry komponentów dobierano tak, by działanie grupy pompowej było optymalne i nie doszło do przewymiarowania instalacji.

Co więcej, grupy pompowe są łatwe w montażu i w prosty sposób można je serwisować. Wszystko to sprawia, że układ grzewczy wykonany z ich wykorzystaniem jest bezpieczny, efektywny oraz trwały. Grupy pompowe można stosować w instalacjach z kilkoma obiegami grzewczymi, np. w systemach ogrzewania grzejnikowego wysokotemperaturowego oraz podłogowego niskotemperaturowego.

Elementy grupy pompowej

Grupy pompowe duro system są przeznaczone do rozdziału obiegów instalacji grzewczej oraz dostępne w konfiguracji z dwoma lub trzema oddzielnymi obiegami grzewczymi. Obiegi grzewcze połączono przeznaczonym do nich rozdzielaczem lub sprzęgło-rozdzielaczem ze stali nierdzewnej.

W skład grupy pompowej duro system wchodzą również: pompa elektroniczna Circula Titanio (do wyboru pompa 25/60 lub 25/80) oraz zawory: zwrotny Calido Pionier o pełnym przepływie, mieszający obrotowy z siłownikiem elektrycznym, termostatyczny mieszający Calido (do wyboru zawór o współczynniku przepływu KV 1,6 m3/h lub 3,2 m3/h) oraz kulowy z uszczelnieniem dynamicznym Calido S30 W/W 1″ z ruchomą nakrętką i termometrem.

Do instalacji c.o. wysokotemperaturowej stosuje się sekcję grzewczą bezpośrednią (bez podmieszania), a do ogrzewania podłogowego – z trójdrogowym zaworem termostatycznym lub trójdrogowym zaworem mieszającym. Wszystkie elementy grup pompowych duro system są fabrycznie zmontowane i zamknięte w szafce, co zapewnia szybki, bezproblemowy montaż oraz sprawne uruchomienie całej instalacji.

Sposób montażu

Grupy pompowe duro system, w zależności od potrzeb, można montować w różnych konfiguracjach. Czynnik grzewczy może być dostarczany od dołu lub z góry, a także z boku (z prawej lub lewej strony). Należy jednak pamiętać, że przy ustawieniu bocznym zalecane jest, aby na szczycie sprzęgło-rozdzielacza bądź rozdzielacza zainstalować odpowietrznik automatyczny, a na jego dole – zawór spustowy.

Zalety grup pompowych

Grupy pompowe duro system zwiększają sprawność projektowanego, budowanego i modernizowanego układu grzewczego, spełniając wymagania stawiane kotłom i obiegom odbiorczym.

Ich zastosowanie pozwala zaoszczędzić czas, zarówno na etapie doboru, jak i montażu poszczególnych elementów układu grzewczego. Zapobiega również rutynowym pomyłkom, które zdarzają się podczas tradycyjnego, oddzielnego doboru i montażu poszczególnych elementów, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko nieszczelności oraz awarii.

Komponenty grup pompowych duro system są montowane fabrycznie i łączone ze sobą z zastosowaniem odpowiednich materiałów uszczelniających. Dodatkowym ich walorem jest kompaktowa konstrukcja ułatwiająca obsługę serwisową. Gotowa instalacja to dla inwestora krótszy czas oczekiwania na zakończenie inwestycji i tańsza eksploatacja. Z kolei dla wykonawcy to dodatkowy czas wygenerowany przez efektywny i szybki montaż.

Grupy pompowe duro system dostępne są w 100 konfiguracjach, które można dobrać wg wymagań swojej instalacji przy pomocy konfiguratora online: https://arka-instalacje.pl/kalkulator

Kod QR Arka
Autor: ARKA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej