Bezpieczne drzwi wejściowe - wkładka cyfrowa hilock 2200 z elektronicznym modułem klamki

2015-03-25 15:44
wkładka do drzwi
Autor: TELETON Cyfrowa wkładka do drzwi hilock 2200

Marka TELENOT zaprojektowała wkładkę do drzwi, która pozwala bezprzewodowo sterować drzwimi wejściowymi. Cyfrową  wkłądkę hilock 2200 można zamontować w drzwiach wejściowych budynku mieszkalnego, a także biura i sklepu. Ponieważ instalacja cyfrowej wkładki drzwiowej nie wymaga prowadzenia przewodów, można ją zamontować w dowolnym modelu, zamontowanych już drzwi.

Dzięki wkładce cyfrowej hilock 2200 można bezprzewodowo sterować drzwiami wejściowymi bez konieczności szukania odpowiedniego klucza. Cyfrowa wkładka do drzwi wejściowych zapewnia także ochronę naszego mienia, uniemożliwiając np. dorobienie przez osoby niepowołane zgubionego klucza. Wkładka cyfrowa hilock 2200 wykonana jest z wysokiej jakości mosiądzu niklowanego. Stop ten jest trwały i odporny na korozję.

Jak działa wkładka do drzwi hilock 2200

Rozwiązanie wyróżnia się elektronicznym modułem klamki z wbudowanym czytnikiem RFID. Po odczytaniu uprawnionego transpondera następuje sprzężenie elektronicznego modułu klamki z wkładką. Następnie można otworzyć lub zamknąć drzwi wejściowe. Wkładka do drzwi wyposażona jest w diody LED. Ich czerwony kolor świadczy o tym, że osoba, która chce dostać się do środka nie ma na to zezwolenia, zielona oznacza akceptację. Dopóki klamka jest przekręcona, wkładka jest sprzężona. 5 sekund po zwolnieniu gałki wejściowej następuje automatyczne odprzężenie wkładki. Wydajna bateria wkładki do drzwi wystarcza na ok. 10 000-15 000 aktywacji. O rozładowaniu baterii informuje dioda i dodatkowo sygnał dźwiękowy. Ważne, że od czasu zasygnalizowania wyczerpywania się baterii, użytkownik może jeszcze wykonać nawet do 1000 aktywacji. Jest zatem czas na wymianę baterii.

Cyfrowa wkładka do drzwi funkcjonuje w dwóch trybach:

  • tryb ISW – odpowiedzialny za otwieranie i zamykanie drzwi wejściowych. Służy też do uzbrajania instalacji sygnalizacji włamania. Działa on na zasadzie połączenia elektronicznego modułu klamki drogą radiową z transceiverem hilock 203, a tego z instalacją sygnalizacji włamania. Na rynku dostępne są trzy wersje obudowy produktu Transceiver hilock 203. Dodatkowo, wkładka spełnia funkcje elementu blokującego i czytnika. Istotny jest również fakt, że w module klamki można zapisać do 96 transponderów awaryjnych,
  • tryb stand-alone – wkładka cyfrowa nie jest połączona z centralą, a ustawienie wymaganych parametrów następuje za pomocą karty serwisowej. Korzystanie z wkładki jest łatwe, wystarczy przytrzymać transponder przed czytnikiem. Kiedy dojdzie do sprzężenia, można otworzyć lub zamknąć drzwi wejściowe.
wkładki do drzwi
Autor: TELENOT Cyfrowa wkładka drzwiowa hilock 2200 1024x768
wkładka drzwiowa
Autor: TELENOT Budowa wkładki do drzwi
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej