Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Instalacje wodne

Polecane do małych łazienek

Tagi:
kabina prysznicowa
,
natrysk
,
Provex
,
S-Lite
,
wnęka prysznicowa
,
łazienka

Kabiny prysznicowe z przesuwanymi drzwiami są niezastąpione w mniejszych łazienkach, gdzie konieczne jest oszczędzanie przestrzeni. Takie drzwi po otwarciu nie zajmują dodatkowego miejsca, można więc swobodnie zagospodarować przestrzeń w ich sąsiedztwie.

Kabiny natryskowe S-Lite marki Provex wykonano z transparentnego szkła oraz błyszczących aluminiowych profili przyściennych, które ujmują kabinę w delikatną, graficzną ramę. Dodatkowe elementy, takie jak uchwyt do otwierania drzwi oraz ramię stabilizujące, konsekwentnie poddają się tej stylistyce. Kabiny S-Lite wykonane są ze szkła hartowanego grubości 8 mm (drzwi) i 6 mm (ściany boczne). Szklane tafle mają wysokość 1950 mm.

Technologią sprawdzoną w innych kabinach marki Provex, zastosowaną także w natryskach z linii S-Lite, są profile przyścienne z piankową uszczelką nasączoną silikonem. Takie rozwiązanie praktycznie eliminuje użycie silikonu podczas montażu kabiny i ułatwia jej instalację. Ważne są też udogodnienia związane z codzienną eksploatacją natrysku, takie jak: wtopione w szkło zawiasy i system montażu rolek, co ułatwia czyszczenie powierzchni szklanych tafli oraz powłoka zabezpieczająca szkło przed osadzaniem się kamienia (na zamówienie). W mechaniźmie przesuwnym zastosowano rolki wykonane z nylonu, które zapewniają cichą pracę drzwi kabiny.

Drzwi przesuwne
Drzwi przesuwne
Fot.: Provex

W serii S-Lite oferowane są następujące modele:

  • przesuwne drzwi do kabin umieszczonych we wnękach o szerokości 1000, 1200 i 1400 mm,
  • kabiny do zabudowy narożnej z pojedynczymi drzwiami przesuwnymi o szerokości 1000, 1200 lub 1400 mm i ścianą boczną o szerokości od 700 do1000 mm,
  • kabiny narożne z drzwiami rozsuwanymi o wymiarach od 750 do 1000 mm.

Wszystkie modele kabin producent może przygotować również w wymiarach niestandardowych.

Kabina z pojedynczymi drzwiami
Kabina z pojedynczymi drzwiami
Fot.: Provex
Kabina narożna
Kabina narożna
Fot.: Provex

Dystrybutorem marki Provex na polskim rynku jest firma Coram Poland.

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: