Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Glinka wenecka na ścianie - technika malowania ściany farbą strukturalną

Partner:
MAGNAT
MAGNAT
Tagi:
dekoracje ścienne,
farby do ścian,
Magnat,
Śnieżka

Glinkę wenecką - efekt przetartego tynku - uzyskuje się akrylową, strukturalną farbą do ścian. Istnieje możliwość zabarwienia farby pigmentem na 16 różnych kolorów. Narzędziami potrzebnymi do wykonania tej dekoracji ściennej są pędzel oraz paca, przeznaczone specjalnie do glinki weneckiej.

Fot.: MAGNAT
Fot.: MAGNAT

Glinka wenecka - polecane produkty


Glinka Wenecka MAGNAT Style
- jednowarstwowa, strukturalna farba do ścian na bazie akrylu, do wykonywania efektu przetartego tynku. Farbę barwi się Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style zgodnie z instrukcją. Wydajność: 1l/9 m², opakowanie: 2,5 l.
Sprawdź cenę

Fot.: MAGNAT


Farba Podkładowa MAGNAT Style
- gotowa do użycia farba akrylowa, która wyrównuje chłonność podłoża i wzmacnia je, poprawia przyczepność farb i tynków dekoracyjnych. Przeznaczona do podkładowego malowania ścian z płyt g-k, tynków gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych wewnątrz pomieszczeń. Farbę nakładać wałkiem lub pędzlem, w zależności od rodzaju podłoża jedną lub dwie warstwy w odstępach 2-3 godz. Wydajność: 6 l/m². Opakowania: 1 i 5 l.
Sprawdź cenę

Malowanie ściany farbą podkładową
Malowanie ściany farbą podkładową
Fot.: MAGNAT

Wykonanie glinki weneckiej na ścianie

1. Ścianę należy pomalować raz lub dwukrotnie Farbą Podkładową MAGNAT Style i pozostawić do wyschnięcia.
2. Kolejny krok to nałożenie pędzlem Glinki Weneckiej MAGNAT Style. Jej warstwa powinna być dosyć gruba i nakładana na krzyż. Podczas nakładania farby na ścianę należy uważać, aby nie rozgnieść białych cząstek. Po naniesieniu dekoracyjnej farby na około 1 m² powierzchni ściany, półsuchym pędzlem rozcieramy ją, likwidując smugi.

Nanoszenie pędzlem Glinki Weneckiej MAGNAT Style
Nanoszenie pędzlem Glinki Weneckiej MAGNAT Style
Fot.: MAGNAT
Rozcieranie pędzlem warswy farby dekoracyjnej
Rozcieranie pędzlem warswy farby dekoracyjnej
Fot.: MAGNAT
Przecieranie ściany pacą do Glinki Weneckiej
Przecieranie ściany pacą do Glinki Weneckiej
Fot.: MAGNAT

 

3. Po około 30 minutach od nałożenia (uwzględniając warunki otoczenia), przecieramy całą powierzchnię plastikową pacą do Glinki Weneckiej, rozgniatając białe cząstki. Czynność tę rozpoczynamy od miejsca, w którym farba strukturalna została nałożona najwcześniej.

Czytaj dalej:
  • 1
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: