Systemy ogrzewania podłogowego Roth

2023-03-16 9:30 Materiał sponsorowany
Ogrzewanie podłogowe firmy Roth
Autor: Roth Ogrzewanie podłogowe firmy Roth układane metodą tradycyjną. System oparty jest na 5-warstwowej rurze X-PERT S5 + o wymiarach 16/17/20 mm, składającej się z rury bazowej z PERT, otoczonej warstwą antydyfuzyjną EVOH, a następnie warstwą ochronną również z PERT

Atutem ogrzewania podłogowego jest to, że charakteryzuje się niską temperaturą zasilania. Wszelkie straty ciepła związane z jego emitowaniem są zminimalizowane, co daje ogromne oszczędności energii.

Projekt ogrzewania podłogowego winien powstać na podstawie dokładnego obliczenia zapotrzebowania na ciepło dla całego budynku i jego poszczególnych pomieszczeń.

Ciepło jest przekazywane otoczeniu przede wszystkim drogą promieniowania. Najwyższa temperatura występuje przy podłodze, a najniższa – pod sufitem.

Zalety ogrzewania podłogowego

Zastosowanie ogrzewania płaszczyznowego pozwala obniżyć temperaturę powietrza w pomieszczeniu o 4ºC (średnio) dla uzyskania porównywalnej tzw. temperatury odczuwalnej (komfortu cieplnego). Obniżenie temperatury powietrza w pomieszczeniu o ok 2–4ºC pozwala zaoszczędzić do 24% energii, co warto wymieć jako zaletę ogrzewania podłogowego. Kolejną zaletą jest to, że ogrzewanie podłogowe stwarza możliwość wykorzystania ekologicznie czystych źródeł energii (pompa ciepła, kolektory słoneczne).

Kolejna to komfort cieplny w pomieszczeniach. W wyniku zastosowania ogrzewania podłogowego, powstaje optymalna dla użytkownika temperatura w pomieszczeniu. Brak zawirowań powietrznych, przeciągów i nadmiernego gromadzenia się ciepła pod sufitem, sprzyja uczuciu zadowolenia z osiągniętego komfortu i oszczędności energii - w porównaniu z innymi systemami grzewczymi.

Użytkowanie i konserwacja są proste dla użytkowników. Należy jednak pamiętać, że nie można dowolnie zmieniać pokrycia podłogi.

Obok korzyści energetycznych, ekonomicznych warto podkreślić także korzyści architektoniczne - duża swoboda aranżacji wnętrz ze względu na brak grzejników.

Systemy ogrzewania podłogowego Roth

Ogrzewanie podłogowe firmy Roth jest dostępne w kilku wariantach:

  • Do zastosowania w systemie suchej zabudowy - do nowych i istniejących budynków
  • Do wykonania metodą tradycyjną
  • System Roth Quick-Energy Tacker (QE) to innowacyjna technologia wykonania ogrzewania podłogowego w zabudowie mokrej
  • System suchej zabudowy ClimaComfort Panel
  • System mokrej zabudowy ClimaComfort Compact
  • System mokrej zabudowy w halach przemysłowych
  • System hal sportowych

Szczegóły rozwiązań poszczególnych systemów dostępne na stronie Roth Polska www.roth-polska.com/pl/Ogrzewanie-podlogowe

Wszystko, co musisz wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym

Zobacz kanał na Youtube firmy Roth i dowiedz się więcej na temat ogrzewania podłogowego!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej