Systemy ogrzewania podłogowego Roth

2023-03-16 9:30 Materiał sponsorowany
Ogrzewanie podłogowe firmy Roth
Autor: Roth Ogrzewanie podłogowe firmy Roth układane metodą tradycyjną. System oparty jest na 5-warstwowej rurze X-PERT S5 + o wymiarach 16/17/20 mm, składającej się z rury bazowej z PERT, otoczonej warstwą antydyfuzyjną EVOH, a następnie warstwą ochronną również z PERT

Atutem ogrzewania podłogowego jest to, że charakteryzuje się niską temperaturą zasilania. Wszelkie straty ciepła związane z jego emitowaniem są zminimalizowane, co daje ogromne oszczędności energii.

Projekt ogrzewania podłogowego winien powstać na podstawie dokładnego obliczenia zapotrzebowania na ciepło dla całego budynku i jego poszczególnych pomieszczeń.

Ciepło jest przekazywane otoczeniu przede wszystkim drogą promieniowania. Najwyższa temperatura występuje przy podłodze, a najniższa – pod sufitem.

Zalety ogrzewania podłogowego

Zastosowanie ogrzewania płaszczyznowego pozwala obniżyć temperaturę powietrza w pomieszczeniu o 4ºC (średnio) dla uzyskania porównywalnej tzw. temperatury odczuwalnej (komfortu cieplnego). Obniżenie temperatury powietrza w pomieszczeniu o ok 2–4ºC pozwala zaoszczędzić do 24% energii, co warto wymieć jako zaletę ogrzewania podłogowego. Kolejną zaletą jest to, że ogrzewanie podłogowe stwarza możliwość wykorzystania ekologicznie czystych źródeł energii (pompa ciepła, kolektory słoneczne).

Kolejna to komfort cieplny w pomieszczeniach. W wyniku zastosowania ogrzewania podłogowego, powstaje optymalna dla użytkownika temperatura w pomieszczeniu. Brak zawirowań powietrznych, przeciągów i nadmiernego gromadzenia się ciepła pod sufitem, sprzyja uczuciu zadowolenia z osiągniętego komfortu i oszczędności energii - w porównaniu z innymi systemami grzewczymi.

Użytkowanie i konserwacja są proste dla użytkowników. Należy jednak pamiętać, że nie można dowolnie zmieniać pokrycia podłogi.

Obok korzyści energetycznych, ekonomicznych warto podkreślić także korzyści architektoniczne - duża swoboda aranżacji wnętrz ze względu na brak grzejników.

Systemy ogrzewania podłogowego Roth

Ogrzewanie podłogowe firmy Roth jest dostępne w kilku wariantach:

  • Do zastosowania w systemie suchej zabudowy - do nowych i istniejących budynków
  • Do wykonania metodą tradycyjną
  • System Roth Quick-Energy Tacker (QE) to innowacyjna technologia wykonania ogrzewania podłogowego w zabudowie mokrej
  • System suchej zabudowy ClimaComfort Panel
  • System mokrej zabudowy ClimaComfort Compact
  • System mokrej zabudowy w halach przemysłowych
  • System hal sportowych

Szczegóły rozwiązań poszczególnych systemów dostępne na stronie Roth Polska www.roth-polska.com/pl/Ogrzewanie-podlogowe

Wszystko, co musisz wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym

Zobacz kanał na Youtube firmy Roth i dowiedz się więcej na temat ogrzewania podłogowego!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Czytaj więcej