Skuteczna izolacja termiczna fundamentów – kluczowa dla efektywności energetycznej domu

2024-01-09 12:28 Materiał sponsorowany
Yetico Aqua Yetico
Autor: Yetico

Efektywność energetyczna w dzisiejszym budownictwie to nie tylko oszczędność finansowa, ale także troska o środowisko naturalne. Jednym z kluczowych elementów wpływających na energooszczędność budynku jest skuteczna termoizolacja fundamentów.

Fundamenty stanowią podstawę całej konstrukcji budynku. Ich odpowiednia izolacja termiczna nie tylko zapewnia komfort wewnątrz pomieszczeń, ale także ma znaczący wpływ na ogólne parametry budynku. Optymalna izolacja fundamentów skutkuje zmniejszeniem utraty ciepła przez podłogę, co przekłada się na mniejsze zapotrzebowanie na energię do ogrzewania. W efekcie, poprawia się wydajność energetyczna całej konstrukcji, zmniejszając zużycie energii a zarazem koszty związane z utrzymaniem odpowiedniej temperatury wewnątrz.

Aspekt ekologiczny

Dobra izolacja termiczna idzie w parze z dbałością o środowisko. Styropian EPS, wykorzystywany do izolacji fundamentów oraz innych przegród, charakteryzuje się neutralnym wpływem na środowisko. To materiał bez substancji szkodliwych, w pełni nadający się do recyklingu - także wielokrotnego! - co stanowi istotny krok w kierunku Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Płyty styropianowe EPS a termoizolacja fundamentów

Płyty EPS cechują się wysoką wartością współczynnika przewodzenia ciepła (nawet na poziomie 0,031 W/m K), co skutecznie izoluje budynek od warunków zewnętrznych. Szczególnie istotne jest zastosowanie specjalnych płyt EPS do izolacji fundamentów, łączących w sobie kilka zalet. Oprócz podstawowej - zapewnienia doskonałej izolacji termicznej - płyty styropianowe Aqua Yetico charakteryzują się niską nasiąkliwością (w zależności od typu płyty waha się pomiędzy 1-2%), co przekłada się na utrzymanie parametrów izolacyjnych nawet w przypadku trudniejszych warunków gruntowych i atmosferycznych.

Również wysoka wytrzymałość płyt EPS od Yetico zasługuje na uwagę. Wartość naprężenia ściskającego płyt Aqua Yetico umożliwia ich głębokie osadzenie w gruncie oraz zastosowanie jako termoizolacji poziomej. Aqua Yetico montuje się szybko i sprawnie. Każda płyta Aqua Yetico produkowana jest oddzielnie w zamkniętej formie, co gwarantuje powtarzalność wymiarów, a przez to - doskonałą szczelność całego systemu izolacji. Frezowane krawędzie dodatkowo wpływają na eliminację mostków termicznych, przyspieszają też układanie warstw ocieplenia.

Yetico Aqua Yetico
Autor: Yetico

Podsumowanie

Inwestycja w skuteczną termoizolację fundamentów to nie tylko gwarancja oszczędności w perspektywie dekad, ale także natychmiastowa poprawa komfortu mieszkalnego oraz dostosowanie naszej inwestycji do nowoczesnych standardów budowlanych. Odpowiednio zaizolowane przy pomocy płyt EPS fundamenty to także istotny krok w kierunku budownictwa bardziej przyjaznego dla środowiska. Inwestując w wysokiej jakości materiały i technologie, tworzymy energooszczędne i ekologiczne przestrzenie do życia.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej