Jazz Loft Apartments - luksusowe apartamenty w młynie z 1800 roku

2021-09-28 13:20
Jazz Loft Apartments
Autor: Batar Zsolt Jazz Loft Apartments. Zrewitalizowany młyn z 1800 roku zyskał funkcję mieszkalną

Głównym celem rewitalizacji budapesztańskiego młyna z 1800 roku było zachowanie charakterystycznych elementów elewacji przy równoczesnym zapewnieniu komfortu użytkowania dzięki zastosowaniu najlepszych współczesnych materiałów. W obiekcie Jazz Loft Apartments zadanie to spełniły systemy aluminiowe Aluprof.

Lofty pod ochroną

Renowacja to doskonały sposób na przywrócenie starym budynkom dawnej świetności, a często także nadanie im nowych, zupełnie nieoczywistych funkcji. Trendem, który obserwujemy w ostatnich latach, jest chociażby zamiana dawnych obiektów przemysłowych w nowoczesne i przestrzenne mieszkania o bardzo wysokim standardzie. Warto jednak zauważyć, że dawne fabryki to często obiekty zabytkowe, których renowacja wymaga współpracy z konserwatorami. Wiele obiektów zabytkowych charakteryzuje się dużymi przeszkleniami, gdzie konieczne jest dobranie odpowiedniego rozwiązania, które nie tylko pozwoli zachować historyczny charakter budynku, ale również zapewni całkiem współczesne, doskonałe parametry termiczne.

Jazz Loft Apartments w Budapeszcie
Autor: Batar Zsolt Jazz Loft Apartments - inwestycja w Budapeszcie

 Jazz Loft Apartments - apartamenty w dawnym młynie

Przykład loftu na bazie dawnego budapesztańskiego młyna pokazuje, jak okna aluminiowe dobrze wpisują się w oryginalną architekturę, łącząc tradycyjny wygląd z najwyższymi, obowiązującymi obecnie parametrami technicznymi. Zastosowane w projekcie Jazz Loft Apartments systemy MB-70 i MB-86 SI firmy ALUPROF wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami. Okna są ciche i ciepłe. Aluminiowe ramy wypełnione izolatorem oraz wielokomorowymi pakietami szybowymi, w których zastosowano nowoczesne technologie uszczelniające. Ponadto, system MB-86 SI ma szereg profili ościeżnic, skrzydeł, przewiązek, słupków wzmocnionych oraz kątowych, które dają dużą swobodę w projektowaniu zabudowy i ograniczają do minimum konieczność stosowania dodatkowych wzmocnień, tak częstych w przypadku okien i witryn o dużych gabarytach. Zastosowanie stolarki aluminiowej w projekcie Jazz Loft Apartments pozwoliło na doskonałe połączenie tradycji z nowoczesnością. Profilom okiennym nadano ciemny, strukturalny kolor, dzięki czemu nawiązują do stalowych okien przemysłowych.

Jazz Loft Apartments
Autor: Batar Zsolt Budapesztański projekt Jazz Loft Apartments dzięki połączeniu XIX-wiecznej estetyki ze współczesnymi technologiami został jednym z najbardziej luksusowych obiektów mieszkalnych w stolicy Węgier

Stosowane w tym systemie przekładki termiczne oraz dodatkowe akcesoria i wkłady izolacyjne sprawiają, że system może pochwalić się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi. Specjalny kształt uszczelek przymykowych i przyszybowych oraz odpowiednie okucia zapewniają wysoką odporność na przenikanie przez drzwi wody i powietrza – mówi Bożena Ryszka, dyrektor marketingu i PR w ALUPROF SA.

Budapesztański projekt Jazz Loft Apartments dzięki połączeniu XIX-wiecznej estetyki ze współczesnymi technologiami został jednym z najbardziej luksusowych i komfortowych obiektów mieszkalnych w stolicy Węgier. Dzięki innowacyjnym systemom firmy ALUPROF budapesztański młyn otrzymał drugie życie, zapewniając mieszkańcom ciszę, ciepło, komfort i bezpieczeństwo.

Czytaj więcej