Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Ogrzewanie

Kotły c.o. Kocioł na paliwa stałe Multimax

Tagi:
centralne ogrzewanie
,
jaki kocioł
,
kocioł co
,
kocioł na paliwa stałe
,
ogrzewania paliwami stałymi
,
ogrzewanie na paliwa stałe
,
rakoczy

Multimax to uniwersalny, dwupaleniskowy kocioł na paliwa stałe. Kocioł centralnego ogrzewania wyróżnia łatwa i wygodna obsługa oraz wysoka sprawność. Urządzenie grzewcze jest nowością firmy Rakoczy.

Fot.: Rakoczy

Multimax to kocioł na paliwa stałe. Wyposażony jest w dwa paleniska. Obrotowy palnik (retorta) z dyszami powietrza wtórnego służy do spalania z zasobnika opału w postaci sypkiej, takiego jak ekogroszek, pellet i miał. Z kolei obszerne palenisko z żeliwnym rusztem przeznaczone jest do spalania drewna (długość kawałków drewna zależy od mocy kotła i waha się od 0,5 do 1,0 m).
Kocioł jest wygodny w użytkowaniu, co ma szczególne znaczenie przy ogrzewaniu paliwami stałymi. Duży zasobnik z automatycznym podajnikiem ślimakowym pozwala na załadunek paliwa raz na kilka dni, a specjalny sterownik zapewnia precyzyjną i łatwą obsługę 4 pomp: c.w.u., c.o., cyrkulacyjną i ogrzewania podłogowego.

Kocioł Multimax przystosowany jest do pracy w układzie zamkniętym pod warunkiem zamontowania zaworu schładzającego DBV1. Dzięki automatycznemu systemowi gaszącemu, jest bezpieczny w użytkowaniu. Konstrukcja kotła umożliwia montaż zasobnika po prawej lub lewej stronie oraz zastosowanie  uniwersalnych drzwiczek z możliwością zmiany strony otwierania oraz regulacją docisku.

Kocioł centralnego ogrzewania osiąga wysoką sprawność 88 % , niezależnie od wyboru paleniska i sposobu podawania paliwa. Osiąga też najwyższą 5 klasę czystości spalania.

Gwarancja producenta: 5 lat
Sugerowana cena detaliczna: 9500 zł (kocioł o mocy 16 kW)


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: