Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2017 już w przyszłym tygodniu!

2017-09-19 13:22
Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2017
Autor: brak danych Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2017 (fot. Międzynarodowe Targi Gdańskie SA)

30 tys. m² powierzchni wystawienniczej, 1 000 m torów do ekspozycji taboru oraz maszyn i urządzeń torowych, a także 700 wystawców z 25 krajów – to wszystko na targach TRAKO, które odbędą się w Centrum Wystawienniczo-Targowym AMBEREXPO w Gdańsku, w dniach 26-29 września 2017 r.

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2017
Autor: brak danych Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2017 (fot. Międzynarodowe Targi Gdańskie SA)

TRAKO napędza

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce spotkanie branży transportu szynowego i drugie co do wielkości i znaczenia targi kolejowe w Europie. Stanowią miejsce spotkań firm z branży kolejowej i tramwajowej: organizatorów i przewoźników, dostawców technologii, producentów, dystrybutorów, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, ekspertów, inżynierów, inwestorów, pasjonatów kolei.  Umożliwiają również dyskusję, wymianę doświadczeń i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązania dla infrastruktury, systemu zarządzania transportem i technologii wyposażenia taboru. Podczas ponad 40 wydarzeń: debat, seminariów, konferencji i prezentacji w międzynarodowym gronie, poruszane będą najbardziej aktualne, priorytetowe dla branży tematy. TRAKO 2017 to 700 wystawców z 25 krajów, w tym pawilony narodowe: Austrii, Czech, Wielkiej Brytanii, niemieckich landów - Berlina i Brandenburgii, Saksonii, Badenii-Wirtembergii oraz misje handlowe Brukseli i Walonii.

Po raz pierwszy - dzień kariery

W ramach Dnia Kariery (piątek, 29 września) wystawcy Targów TRAKO będą prezentowali oferty pracy, staży i praktyk. Zamierzeniem organizatorów jest stworzenie możliwości bezpośredniej wymiany informacji oraz wzajemnych oczekiwań pracodawców i pracobiorców, także w perspektywie wyboru kierunku studiów, ich specjalizacji, studiów doktoranckich.
Uczestnicy Dnia Kariery będą mogli zwiedzać ekspozycję wystawienniczą TRAKO, która obrazuje stan rozwoju branży oraz zapoznać się z najnowszymi, innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi i międzynarodowymi projektami realizowanymi dla transportu szynowego. W programie m. in.: programy branżowe szkół średnich, warsztaty pisania CV, debata pt. "Czy branża transportu szynowego jest atrakcyjnym pracodawcą dla absolwentów wyższych uczelni" oraz job wall z ofertami pracy, staży, praktyk i indywidualne spotkania z pracodawcami.

TRAKO pomaga

Wystawcy i organizatorzy Targów TRAKO od lat organizują akcję charytatywną TRAKO DZIECIOM. W tym roku beneficjentem akcji są podopieczni Fundacji „Dr Clown”.
TRAKO DZIECIOM to poświęcony tematyce kolejowej konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, do którego po raz pierwszy zapraszono także pacjentów objętych opieką Fundacji „Dr Clown”. Jego tegoroczna, dziewiąta edycja zatytułowana jest „Mój przyjaciel w podróży pociągiem”. Finałem konkursu jest aukcja prac młodych, utalentowanych twórców podczas wieczornej GALI TRAKO. Wszystkie środki pieniężne pozyskane z akcji zasilą konto Fundacji „Dr Clown”. Każdy może znaleźć się wśród laureatów konkursu – wystarczy przysłać organizatorowi swoje prace.
”Doktorzy clowni” realizują program „Terapia śmiechem” w polskich szpitalach dziecięcych, placówkach specjalnych, domach pomocy społecznej, świetlicach socjoterapeutycznych, domach dziecka i wszędzie tam, gdzie przebywają chore, niepełnosprawne dzieci.

TRAKO nagradza najlepszych

Targom TRAKO towarzyszy siedem prestiżowych konkursów:

  • o nagrodę specjalną im. inż. Józefa Nowkuńskiego dla ukończonych inwestycji liniowych i kubaturowych oraz projektów nowych inwestycji infrastrukturalnych szynowych zrealizowanych na terenie Polski, a także taboru szynowego, który uzyskał dopuszczenie przynajmniej w jednym kraju UE i prezentowanego na TRAKO 2017,
  • o nagrodę im. inż. Ernesta Malinowskiego dla wyrobów i innowacji technicznych stosowanych w kolejnictwie i prezentowanych na targach,
  • o nagrodę im. prof. Czesława Jaworskiego za wybitne osiągnięcia w stosowaniu nowych technologii i urządzeń trakcji elektrycznej,
  • o medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich,
  • o nagrodę im. prof. Jana Podoskiego dla najlepszych wyrobów i innowacyjnych rozwiązań technicznych i nowoczesnych technologii przeznaczonych dla trakcji elektrycznej w komunikacji miejskiej,
  • na najatrakcyjniejszą ekspozycję,
  • na Społecznie Odpowiedzialną Kolejową Firmę Roku.

Program imprezy tworzy Rada Programowa Targów, w skład której wchodzą organizacje branżowe: Izba Gospodarcza Transportu Lądowego (IGTL), Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP (SITK RP), Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP), Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, Polska Izba Spedycji i Logistyki, Railway Business Forum (RBF) oraz Stowarzyszenia na rzecz Interoperacyjności i Rozwoju Transportu Szynowego (SIRTS).

TRAKO organizowane są przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA oraz Grupę PKP. Partnerami targów są firmy Bombardier, Knorr-Bremse, Medcom, Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA, TINES oraz TRACK TEC.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej