Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Najnowsze kontrakty

Gdańsk: budowa peronu przy stadionie PGE Arena. PKP wybrały wykonawcę

Tagi:
EURO 2012
,
peron
,
PKP
,
Rajbud
,
Stadion PGE ARENA

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed Euro 2012 zostanie wybudowany peron przy stadionie PGE Arena w Gdańsku. Zarząd PKP podpisał umowę o roboty budowlane z wykonawcą przedsięwzięcia. Wartość podpisanego kontraktu opiewa na ponad 2 mln złotych. Inwestycja bez wątpienia ułatwi komunikację osobom podróżującym koleją, zarówno podczas mistrzostw, jak również po ich zakończeniu.

Podpisanie umowy na roboty budowlane
Podpisanie umowy na roboty budowlane
Fot.: PKP PLK SA

Zarząd PKP wybrał na drodze przetargu wykonawcę, który zaprojektuje i wybuduje peron przy stadionie PGE Arena w Gdańsku.

Przeczytaj również: Jaguar ma swój apartament w londyńskim hotelu

Wykonawcą inwestycji będzie firma Rajbud z Tczewa. Umowa o roboty budowlane między stronami, została podpisana 2 listopada.
Wartość kontraktu wynosi 2 082 057,90 złotych brutto. Przypomnijmy, że jest to druga realizacja, jaką Rajbud wykonuje dla PKP, w ramach modernizacji linii kolejowej do stadionu PGE Arena. Przedsiębiorstwo aktualnie prowadzi budowę przystanku kolejowego Gdańsk Kolonia.

Fot.: PKP PLK SA

Jaki prace wykona Rajbud?

Firma Rajbud oprócz budowy peronu, będzie odpowiedzialna za opracowanie koncepcji budowy, wraz z dojściem od ulicy Stadionowej (budowa dojścia nie będzie realizowana przez spółkę), opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru budowlanego. Ponadto, w ramach zawartego kontraktu wykonawca jest zobligowany do uzyskania wszystkich wymaganych opinii oraz pozwoleń, które są niezbędne do zrealizowania inwestycji. Tczewska firma planowo ma ukończyć budowę do 30 kwietnia 2012 roku, czyli przed Euro 2012.

Peron przy stadionie PGE Arena - opis inwestycji

Wybudowanie peronu przy stadionie PGE Arena ma na celu wznowienie ruchu pociągów pasażerskich, które zostały zawieszoane w 2005 roku. Przedsięwzięcie umożliwi uzyskanie prędkości rozkładowej 80 km/h. Po zakończeniu Euro 2012 inwestycja pozwoli na wykorzystanie linii 249 do obsługi stadionu oraz pobliskich terenów.
Zarząd PKP na wszystkie prace modernizacyjne związane z przygotowaniem połączeń kolejowych do stadionu PGE Arena przeznaczył ponad 6,7 mln złotych brutto.


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: