Termo Organika: nowa fabryka styropianu w Rypinie

2011-10-18 12:20
Termo Organika, Fabryka styropianu w Rypinie
Autor: Termo Organika Sp. z o.o.

Firma Termo Organika produkująca płyty styropianowe, otworzyła nowy zakład produkcyjny w Rypinie. Fabryka wyposażona jest w nowoczesną i w pełni zautomatyzowaną linię do produkcji pomarańczowych styropianów z pigmentowym filtrem ochronnym.

Termo Organika otworzyła zakład produkcyjny w Rypinie. Nowa fabryka jest wyposażona w zautomatyzowaną, bezodpadową linię do produkcji nowych pomarańczowych styropianów z pigmantowym filtrem ochronnym.
Wielkość produkcji styropianu mieści się na poziomie 300 tys. m3 rocznie.

Produkcja pomarańczowego styropianu?

Pomarańczowy styropian wytwarzany jest w procesie zbliżony do mikroenkapsulacji*.
W trakcie produkcji standardowe płyty styropianowe wzbogacane są w m.in. pigmentowy filtr ochronny.
- Płyty wytworzone w ten sposób mają dodatkowe właściwości fizyko – chemiczne, oczywiście przy zachowaniu zalet tradycyjnego styropianu. Produkowany w naszej fabryce pomarańczowy styropian jest bardziej odporny na działanie promieni ultrafioletowych UV, klej lepiej przylega do jego powierzchni, a to podnosi trwałość i odporność izolacji budynku. - mówi Jerzy Pasternak, z firmy Termo Organika.

Termo Organika, Fabryka styropianu w Rypinie
Autor: Termo Organika Sp. z o.o.

EKO fabryka w Rypinie

Fabryka w Rypinie jest wyposażona w maszyny, które pozwalają ną produkcję ekologicznego styropianu EKO.
Ekologiczny styropian to produkt, który wytwarzany jest z przyjaznych środowisku dodatków uniepalniających, które dotychczas wykorzystywane były w przemyśle samochodowym, tekstylnym i meblowym. Rypińska fabryka ma wszystkie wymagane zezwolenia z zakresu ochrony środowiska. Podukcja styropianu jest bezodpadowa i bezściekowa, a zatem jest przyjazna śrdowisku. Fabryka w Rypinie, tak samo jak pozostałe zakłady produkcyjne ma laboratorium badawczo-kontrolne, gdzie sprawdzane są wszystkie, świadczące o jakości styropianu parametry.
Styropiany z rypińskiej fabryki oznaczone są znakiem jakości TOQ (Termo Organika Quality).
Znak jakości TOQ zaświadcza o tym, że produkt przeszedł wielopoziomową kontrolę prowadzoną zarówno przez producenta, jak i przez zewnętrzne laboratoria Instytutu Techniki Budowlanej.


*Mikroenkapsulacja - proces powlekania powierzchni rozdrobnionych cząstek jednej substancji przez inną. Materiał powlekający ma zazwycza inne własności fizyczne i chemiczne od substancji powlekanej. Proces mikroenkapsulacji prowadzi do wytworzenia produktu kompozytowego - mikrokapsułki, złożonej z rdzenia w powłoce. Średnice mikrokapsułek zawierają się w przedziale od jednego do kilkuset mikrometrów. Mikroenkapsulację stosuje się wtedy, gdy korzystna jest zmiana niektórych właściwości fizycznych gotowego produktu, umożliwiająca jego zastosowanie w określonym przypadku. Zarówno kształty cząstek jak i proporcje ilości powłoki i rdzenia są rozmaite.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej