Skanska wybuduje most na Podkarpaciu

2011-02-17 16:27
Skanska wybuduje nowy most
Autor: Skanska Stary most na rzece Kamienica

Skanska podpisała umowę na budowę nowego mostu w miejscowości Kamienica Dolna na Podkarpaciu. Inwestorem tego przedsięwzięcia, o wartości niemal 9,3 mln zł brutto, jest rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Nową przeprawę przez rzekę Kamienica wybudujemy w ciągu drogi krajowej nr 73 Wiśniówka -Jasło. Wkrótce przejmiemy plac budowy i przystąpimy do realizacji robót budowlanych - zapewnia Piotr Subczak, menedżer projektu ze Skanskiej. - Inwestycja zakończy się w grudniu 2011 roku.

40-metrowy obiekt powstanie obok przedwojennego mostu, którego konstrukcję naruszyła ubiegłoroczna wiosenna powódź. Uszkodzony kamienny, murowany most został doraźnie zabezpieczony stalową konstrukcją mostu najazdowego. Takie rozwiązanie umożliwiło zapewnienie ciągłości ruchu na drodze krajowej. Również w czasie realizacji robót ruch będzie odbywać się po starym obiekcie. Po wybudowaniu nowego mostu stary obiektu zostanie rozebrany, a teren poddany rekultywacji.

Ponadto, w ramach kontraktu zostanie przeniesiona przydrożna kapliczka, zostaną wykonane roboty drogowe na dojazdach do mostu oraz prace z branży sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej. Inwestycja obejmuje również regulację koryta rzeki przy pomocy gabionów i narzutu kamiennego na długości ok. 150 m.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej