Mieszkanie Plus Toruń. Kiedy ruszy budowa osiedla?

2020-02-21 16:07 Marzena Sarniewicz
Mieszkanie Plus Toruń
Autor: PFR Nieruchomości Osiedle Mieszkanie Plus w Toruniu powstanie ul. Okólnej

Inwestycja Mieszkanie Plus Toruń ma już pozwolenie na budowę. Osiedle powstanie przy ul. Okólnej. Projekt powstał w warszawskiej pracowni S.A.M.I. Architekci. Kiedy ruszy budowa Mieszkanie Plus Toruń?

PFR Nieruchomości poinformowało, że budowa przy ul. Okólnej rozpocznie się w II kwartale 2020 roku. Aktualnie trwa zbieranie ankiet, które mają wykazać zainteresowanie i preferencje potencjalnych najemców.

Mieszkanie Plus Toruń - założenia

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Toruniu powstanie osiem 4-kondygnacyjnych budynków, w których będą 324 mieszkania. W inwestycji powstanie 208 mieszkań 2-pokojowych, 88 trzypokojowych i 24 kawalerki, 16 z nich będzie przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W inwestycji powstaną 384 miejsca parkingowe.

Mieszkanie Plus Toruń
Autor: PFR Nieruchomości W inwestycji Mieszkanie Plus Toruń powstaną 324 mieszkania

Osiedle powstanie w sąsiedztwie istniejącej już zabudowy mieszkaniowej. W okolicy biegnie ścieżka spacerowo-rowerowa wzdłuż ul. Andersa. Na terenie osiedla zaplanowano tereny rekreacyjne oraz plac zabaw. W promieniu 500 metrów znajdują się przystanki autobusowe, sklepy, przedszkole, szkoła, centrum kultury, przychodnia lekarska.

Sądzę, że budowa potrwa ok. 2 lat. Jestem absolutnie przekonany, że wszystkim mieszkańcom będzie się w tych mieszkaniach po prostu dobrze żyło – mówi prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej