Mieszkanie Plus Toruń - wbita pierwsza łopata. Pekabex uruchomił produkcję prefabrykatów

2020-10-08 10:49 Marzena Sarniewicz
Mieszkanie Plus Toruń
Autor: PFR Nieruchomości Osiegle Mieszkanie Plus Toruń wybuduje Pekabex

Osiedle Mieszkanie Plus Toruń powstanie przy ul. Okólnej. To pierwsza inwestycja w ramach rządowego programu mieszkaniowego, która będzie realizowana w technologii prefabrykacji. Projekt powstał w warszawskiej pracowni S.A.M.I. Architekci. Aktualnie generalny wykonawca, firma Pekabex, przejął plac budowy i rozpoczął produkcję elementów prefabrykowanych do budowy osiedla Mieszkanie Plus Toruń.

Mieszkanie Plus Toruń
Autor: PFR Nieruchomości Mieszkanie Plus Toruń zostanie wybudowane w technologii prefabrykacji

PFR Nieruchomości poinformowało, że budowa przy ul. Okólnej rozpocznie się w II kwartale 2020 roku. Generalnym wykonawca inwestycji będzie firma Pekabex BET. Aktualnie trwa zbieranie ankiet, które mają wykazać zainteresowanie i preferencje potencjalnych najemców.

Mieszkanie Plus Toruń - założenia

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Toruniu powstanie osiem 4-kondygnacyjnych budynków, w których będzie 320 mieszkań. W inwestycji powstanie 208 mieszkań 2-pokojowych, 88 trzypokojowych i 24 kawalerki, 16 z nich będzie przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W inwestycji powstaną 384 miejsca parkingowe.

Mieszkanie Plus Toruń
Autor: PFR Nieruchomości Osiedle Mieszkanie Plus Toruń przy Okólnej zaprojektowała warszawska pracownia S.A.M.I Architekci

Osiedle powstanie w sąsiedztwie istniejącej już zabudowy mieszkaniowej. W okolicy biegnie ścieżka spacerowo-rowerowa wzdłuż ul. Andersa. Na terenie osiedla zaplanowano tereny rekreacyjne oraz plac zabaw. W promieniu 500 metrów znajdują się przystanki autobusowe, sklepy, przedszkole, szkoła, centrum kultury, przychodnia lekarska.

Sądzę, że budowa potrwa ok. 2 lat. Jestem absolutnie przekonany, że wszystkim mieszkańcom będzie się w tych mieszkaniach po prostu dobrze żyło – mówi prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej