Mieszkanie Plus Świdnik. Trwa wykańczanie 108 mieszkań na osiedlu. Kiedy przyszli najemcy odbiorą mieszkania? Zdjęcia

Mieszkanie Plus Świdnik
Autor: PFR Nieruchomości Mieszkanie Plus Świdnik powstało przy ul. Roweckiego „Grota”

Mieszkanie Plus Świdnik wyrosło na działce przy ul. Gen. S. Roweckiego. W ramach inwestycji powstały dwa trzypiętrowe bloki, które pomieszczą 108 mieszkań. Osiedle zaprojektowane zostało przez pracownię architektoniczną Stelmach i Partnerzy, a wykonawcą jest firma API. Zobacz zdjęcia osiedla Mieszkanie Plus Świdnik oraz dowiedz się kiedy mieszkania zostaną oddane do użytku.

Spis treści

  1. O osiedlu Mieszkanie Plus w Świdniku
  2. Aktualności z budowy osiedla
  3. Mieszkanie Plus Świdnik - kiedy koniec budowy?
  4. Gdzie powstało mieszkanie Plus Świdnik?
  5. Pozostałe inwestycje Mieszkanie Plus w budowie

O osiedlu Mieszkanie Plus w Świdniku

W Świdniku na 1,1 hektarowej działce przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota” powstało osiedle z dwoma, trzypiętrowymi blokami. 300 metrów od planowanej inwestycji znajduje się szkoła oraz boisko sportowe, a także sklepy spożywcze. Z kolei w promieniu kilometra są: przychodnia, apteka, przedszkola, żłobki, poczta, sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne.

Na osiedlu powstało 108 mieszkań o średnim metrażu 50 m². Najwięcej będzie lokali dwu- i trzypokojowych, jednak nie zabraknie kawalerek, a także większych lokali czteropokojowych.

Aktualności z budowy osiedla

Na budowie przy ulicy Roweckiego w Świdniku ruszyły prace wykończeniowe we wnętrzach mieszkań. W tej chwili mamy już wykonane okładziny z płytek gresowych w kuchni i w łazience, mieszkania są już pierwszy raz pomalowane. Będą montowane jeszcze drzwi wewnętrzne do wszystkich pomieszczeń, panele podłogowe oraz biały montaż. W łazience jest już wykonany pełen montaż sanitarny. Pozostałe mieszkania są na ten moment w stanie deweloperskim, trwa jeszcze montaż grzejników - mówi Jacek Zięba, kierownik projektu, API sp. z o.o.

Mieszkanie Plus Świdnik - kiedy koniec budowy?

Przypomnijmy, że roboty budowlane ruszyły to pod koniec 2019 roku. Budowa osiedla trwała zatem nieco ponad rok. Generalny Wykonawca inwestycji planuje uruchomienie prac związanych z zagospodarowaniem terenu w pierwszym kwartale 2021 roku i podkreśla, że mimo trwającej pandemii budowa jest realizowana zgodnie z planem. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest na koniec sierpnia 2021.

W ramach osiedla budowane są bloki mieszkalne, cała infrastruktura zewnętrzna, drogi, parkingi i chodniki, także zagospodarowanie terenu zieleni oraz plac zabaw. W tej chwili kończymy pracę elewacyjne, przygotowujemy się do uruchomienia ogrzewania. Pozostają nam do wykonania prace zewnętrzne, czyli drogi, parkingi, chodniki i to jest przewidziane na okres zimowy jeżeli pogoda pozwoli, ewentualnie – na wiosnę przyszłego roku – dodaje Jacek Zięba.

Mieszkanie Plus Świdnik
Autor: PFR Nieruchomości Tak docelowo ma wygladać otoczenie osiedla Mieszkanie Plus w Świdniku - wizualizacja

Gdzie powstało mieszkanie Plus Świdnik?

Pozostałe inwestycje Mieszkanie Plus w budowie

W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, którą realizuje spółka PFR Nieruchomości jest obecnie ponad 2 tysiące mieszkań w budowie w takich lokalizacjach jak:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej