Mieszkanie Plus Świdnik. Ruszył nabór wniosków. Kiedy przyszli najemcy odbiorą mieszkania? Zdjęcia

2021-03-15 12:34
Mieszkanie Plus Świdnik
Autor: PFR Nieruchomości Mieszkanie Plus Świdnik powstało przy ul. Roweckiego „Grota”

Mieszkanie Plus Świdnik wyrosło na działce przy ul. Gen. S. Roweckiego. W ramach inwestycji powstały dwa trzypiętrowe bloki, które pomieszczą 108 mieszkań. Osiedle zaprojektowane zostało przez pracownię architektoniczną Stelmach i Partnerzy, a wykonawcą jest firma API. Zobacz zdjęcia osiedla Mieszkanie Plus Świdnik oraz dowiedz się kiedy mieszkania zostaną oddane do użytku. Jeżeli jesteś zainteresowany najmem, możesz już złożyć odpowiedni wniosek. W artykule dokładnie informacje gdzie, kiedy i na jakich zasadach.

Spis treści

 1. O osiedlu Mieszkanie Plus w Świdniku
 2. Od kiedy można składać wnioski o najem mieszkania?
 3. Warunki naboru oraz informacje jak złożyć wniosek
 4. Aktualności z budowy
 5. Mieszkanie Plus Świdnik - kiedy koniec budowy?
 6. Gdzie powstało mieszkanie Plus Świdnik?
 7. Pozostałe inwestycje Mieszkanie Plus w budowie

O osiedlu Mieszkanie Plus w Świdniku

W Świdniku na 1,1 hektarowej działce przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota” powstało osiedle z dwoma, trzypiętrowymi blokami. 300 metrów od planowanej inwestycji znajduje się szkoła oraz boisko sportowe, a także sklepy spożywcze. Z kolei w promieniu kilometra są: przychodnia, apteka, przedszkola, żłobki, poczta, sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne.

Na osiedlu powstało 108 mieszkań o średnim metrażu 50 m². Najwięcej będzie lokali dwu- i trzypokojowych, jednak nie zabraknie kawalerek, a także większych lokali czteropokojowych.

Od kiedy można składać wnioski o najem mieszkania?

Zainteresowani zamieszkaniem przy ul. gen. S. Roweckiego „Grota” od 15 marca mogą składać wnioski online.

Warunki naboru oraz informacje jak złożyć wniosek

Rekrutacja będzie odbywała się online za pośrednictwem specjalnego generatora dostępnego na stronie internetowej www.swidnik.mdr.pl. Warunkiem ubiegania się o najem mieszkania będzie złożenie wniosku do 15 kwietnia, a następnie – w ciągu 14 dni - dostarczenie niezbędnych dokumentów. Następnie samorząd przeprowadzi weryfikację i przygotuje listę wniosków uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów. Zgodnie z kryteriami pierwszeństwa, przyjętymi przez Radę Miasta Świdnika, na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in.:

 • osoby, które nie mają własnego mieszkania lub domu
 • osoby, które płacą podatki w Świdniku
 • osoby, które mają nie więcej niż 35 lat
 • osoby, które posiadają dzieci lub samotnie je wychowują

Jednak, o Mieszkanie Plus w Świdniku może się ubiegać każdy, nawet osoby, które nie spełniają żadnego spośród tzw. kryteriów społecznych.

Druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości, polega na zweryfikowaniu tzw. zdolności czynszowej – czyli:

 • Czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania.
 • Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor.

Aktualności z budowy

Mieszkanie Plus Świdnik - kiedy koniec budowy?

Przypomnijmy, że roboty budowlane ruszyły to pod koniec 2019 roku. Budowa osiedla trwała zatem nieco ponad rok. Generalny Wykonawca inwestycji planuje uruchomienie prac związanych z zagospodarowaniem terenu w pierwszym kwartale 2021 roku i podkreśla, że mimo trwającej pandemii budowa jest realizowana zgodnie z planem. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest na koniec sierpnia 2021.

W ramach osiedla budowane są bloki mieszkalne, cała infrastruktura zewnętrzna, drogi, parkingi i chodniki, także zagospodarowanie terenu zieleni oraz plac zabaw. W tej chwili kończymy pracę elewacyjne, przygotowujemy się do uruchomienia ogrzewania. Pozostają nam do wykonania prace zewnętrzne, czyli drogi, parkingi, chodniki i to jest przewidziane na okres zimowy jeżeli pogoda pozwoli, ewentualnie – na wiosnę przyszłego roku – dodaje Jacek Zięba.

Mieszkanie Plus Świdnik
Autor: PFR Nieruchomości Tak docelowo ma wygladać otoczenie osiedla Mieszkanie Plus w Świdniku - wizualizacja

Gdzie powstało mieszkanie Plus Świdnik?

Pozostałe inwestycje Mieszkanie Plus w budowie

W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, którą realizuje spółka PFR Nieruchomości jest obecnie ponad 2 tysiące mieszkań w budowie w takich lokalizacjach jak:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej