Mieszkanie Plus Kraków. Budowa osiedla Mieszkanie Plus na krakowskich Klinach

Mieszkanie Plus Kraków
Autor: PFR Nieruchomości Budowa osiedla mieszkaniowego przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej w Krakowie (fot. marzec 2020)

Mieszkania Plus Kraków powstaje w krakowskich Klinach w dzielnicy Swoszowice. W ramch rządowego programu powstanie 481 nowych mieszkań. Za przedsięwzięcie odpowiada PFR Nieruchomości we współpracy z lokalnym deweloperem Bartla Development. Dowiedz się jak postępują prace na budowie Mieszkania Plus Kraków.

Osiedle Mieszkanie Plus w Krakowie powstaje przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej. To południowa część miasta, w której obecnie buduje się wiele osiedli mieszkaniowych o niskiej zabudowie. Pierwszy z budynków powstających w ramach inwestycji osiągnął już niemal pełną wysokość. Przewidywanym terminem zakończenia prac budowlanych jest jesień 2021 roku.

Mieszkanie Plus Kraków - marzec 2020

Przypomnijmy, że budowa niemal pół tysiąca mieszkań na krakowskich Klinach ruszyła w sierpniu 2019 roku. Po niespełna ośmiu miesiącach na jednym z budynków trwa już montaż więźby dachowej, co oznacza, że niebawem osiągnie on stan surowy otwarty. W pozostałych blokach powstających w ramach osiedla trwają prace związane z budową ścian zewnętrznych i wewnętrznych, klatek schodowych oraz stropów. Osiągnęły one około stan surowy otwarty w około 40 procentach.

Mieszkanie Plus Kraków
Autor: PFR Nieruchomości Tak ma wyglądać osiedle z Mieszkaniami Plus przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej w Krakowie

Mieszkanie Plus Kraków głównie dla rodzin

Na 3,5-hektarowej działce powstanie prawie 23 tys. m² powierzchni mieszkaniowej i usługowej. W sumie 481 mieszkań w ośmiu 3-piętrowych budynkach. Na osiedlu będzie 241 miejsc parkingowych, w tym 171 w garażu podziemnym.W krakowskiej inwestycji najwięcej będzie mieszkań 2- i 3-pokojowych (90% wszystkich lokali mieszkalnych). Kawalerek powstanie zaledwie 12.

Mieszkanie Plus Kraków
Autor: PFR Nieruchomości Wizualizacja osiedla Mieszkanie Plus w krakowskich Klinach w dzielnicy Swoszowice

Mieszkanie Plus Kraków jedną z największych inwestycji programu rządowego

Inwestycja w Krakowie jest drugą co do wielkości realizacją w Polsce, zaraz po Mieszkanie Plus Katowice. Grunty należą do dewelopera Bartla Development, natomiast inwestycję w całości finansuje PFR.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej