Mieszkanie Plus Kraków. W II kwartale 2021 ruszy nabór

Mieszkanie Plus Kraków
Autor: PFR Nieruchomości Budowa osiedla mieszkaniowego przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej w Krakowie (fot. marzec 2020)

Mieszkania Plus Kraków powstaje w krakowskich Klinach w dzielnicy Swoszowice. W ramach rządowego programu powstanie 481 nowych mieszkań. Za przedsięwzięcie odpowiada PFR Nieruchomości we współpracy z lokalnym deweloperem Bartla Development. Dowiedz się jak postępują prace na budowie Mieszkania Plus Kraków.

Spis treści

  1. Mieszkanie Plus Kraków - niebawem rusza nabór
  2. Mieszkanie Plus Kraków głównie dla rodzin
  3. Mieszkanie Plus Kraków jedną z największych inwestycji programu rządowego

Osiedle Mieszkanie Plus w Krakowie powstaje przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej. To południowa część miasta, w której obecnie buduje się wiele osiedli mieszkaniowych o niskiej zabudowie. Pierwszy z budynków powstających w ramach inwestycji osiągnął już niemal pełną wysokość. Przewidywanym terminem zakończenia prac budowlanych jest jesień 2021 roku.

Mieszkanie Plus Kraków - niebawem rusza nabór

Przypomnijmy, że budowa niemal pół tysiąca mieszkań na krakowskich Klinach ruszyła w sierpniu 2019 roku. Po niespełna ośmiu miesiącach na jednym z budynków trwa już montaż więźby dachowej, co oznacza, że niebawem osiągnie on stan surowy otwarty. W pozostałych blokach powstających w ramach osiedla trwają prace związane z budową ścian zewnętrznych i wewnętrznych, klatek schodowych oraz stropów. Osiągnęły one około stan surowy otwarty w około 40 procentach.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy ruszy nabór, który będzie przeprowadzany w ścisłej współpracy z samorządami. Na kryteriach społecznych, które ustaliły rady miejskie, będzie opierała się pierwsza część naboru. Składający wniosek będą otrzymywali punkty. Ich liczba będzie zależała od wielu czynników – sytuacji rodzinnej, miejsca zamieszkania i odprowadzania podatków, wieku, a nawet – w niektórych lokalizacjach – wykształcenia. Szczegółowe kryteria wraz z punktacją znajdują się w uchwałach opublikowanych w Biuletynach Informacji Publicznej poszczególnych samorządów.

Mieszkanie Plus Kraków
Autor: PFR Nieruchomości Tak ma wyglądać osiedle z Mieszkaniami Plus przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej w Krakowie

Mieszkanie Plus Kraków głównie dla rodzin

Na 3,5-hektarowej działce powstanie prawie 23 tys. m² powierzchni mieszkaniowej i usługowej. W sumie 481 mieszkań w ośmiu 3-piętrowych budynkach. Na osiedlu będzie 241 miejsc parkingowych, w tym 171 w garażu podziemnym.W krakowskiej inwestycji najwięcej będzie mieszkań 2- i 3-pokojowych (90% wszystkich lokali mieszkalnych). Kawalerek powstanie zaledwie 12.

Mieszkanie Plus Kraków
Autor: PFR Nieruchomości Wizualizacja osiedla Mieszkanie Plus w krakowskich Klinach w dzielnicy Swoszowice

Mieszkanie Plus Kraków jedną z największych inwestycji programu rządowego

Inwestycja w Krakowie jest drugą co do wielkości realizacją w Polsce, zaraz po Mieszkanie Plus Katowice. Grunty należą do dewelopera Bartla Development, natomiast inwestycję w całości finansuje PFR.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej