Mieszkanie Plus Kraków. Trwa nabór do mieszkań powstających w Krakowie

2021-06-15 15:50
Mieszkanie Plus Kraków
Autor: PFR Nieruchomości Budowa osiedla mieszkaniowego przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej w Krakowie (fot. marzec 2020)

Mieszkania Plus Kraków powstaje w krakowskich Klinach w dzielnicy Swoszowice. W ramach rządowego programu powstanie 481 nowych mieszkań. Za przedsięwzięcie odpowiada PFR Nieruchomości we współpracy z lokalnym deweloperem Bartla Development. 31 maja 2020 roku rozpoczęła się rekrutacja do mieszkań powstających w Krakowie. Dowiedz się jak postępują prace na budowie Mieszkania Plus Kraków.

Spis treści

  1. Mieszkanie Plus Kraków - trwa nabór
  2. Mieszkanie Plus Kraków głównie dla rodzin
  3. Mieszkanie Plus Kraków jedną z największych inwestycji programu rządowego

Osiedle Mieszkanie Plus w Krakowie powstaje przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej. To południowa część miasta, w której obecnie buduje się wiele osiedli mieszkaniowych o niskiej zabudowie. Pierwszy z budynków powstających w ramach inwestycji osiągnął już niemal pełną wysokość. Przewidywanym terminem zakończenia prac budowlanych jest jesień 2021 roku.

Mieszkanie Plus Kraków - trwa nabór

Przypomnijmy, że budowa niemal pół tysiąca mieszkań na krakowskich Klinach ruszyła w sierpniu 2019 roku. Po niespełna ośmiu miesiącach na jednym z budynków trwa już montaż więźby dachowej, co oznacza, że niebawem osiągnie on stan surowy otwarty. W pozostałych blokach powstających w ramach osiedla trwają prace związane z budową ścian zewnętrznych i wewnętrznych, klatek schodowych oraz stropów. Osiągnęły one około stan surowy otwarty w około 40 procentach.

31 maja 2021 ruszył nabór, który jest przeprowadzany w ścisłej współpracy z samorządami. Na kryteriach społecznych, które ustaliły rady miejskie, będzie opierała się pierwsza część naboru. Składający wniosek będą otrzymywali punkty. Ich liczba będzie zależała od wielu czynników – sytuacji rodzinnej, miejsca zamieszkania i odprowadzania podatków, wieku, a nawet – w niektórych lokalizacjach – wykształcenia. Szczegółowe kryteria wraz z punktacją znajdują się w uchwałach opublikowanych w Biuletynach Informacji Publicznej poszczególnych samorządów.

W ciągu pierwszego tygodnia naboru wpłynęło ponad 2 tysiące wniosków od zainteresowanych mieszkaniami na krakowskich Klinach.

Mieszkanie Plus Kraków
Autor: PFR Nieruchomości Tak ma wyglądać osiedle z Mieszkaniami Plus przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej w Krakowie

Mieszkanie Plus Kraków głównie dla rodzin

Na 3,5-hektarowej działce powstanie prawie 23 tys. m² powierzchni mieszkaniowej i usługowej. W sumie 481 mieszkań w ośmiu 3-piętrowych budynkach. Na osiedlu będzie 241 miejsc parkingowych, w tym 171 w garażu podziemnym.W krakowskiej inwestycji najwięcej będzie mieszkań 2- i 3-pokojowych (90% wszystkich lokali mieszkalnych). Kawalerek powstanie zaledwie 12.

Mieszkanie Plus Kraków
Autor: PFR Nieruchomości Wizualizacja osiedla Mieszkanie Plus w krakowskich Klinach w dzielnicy Swoszowice

Mieszkanie Plus Kraków jedną z największych inwestycji programu rządowego

Inwestycja w Krakowie jest drugą co do wielkości realizacją w Polsce, zaraz po Mieszkanie Plus Katowice. Grunty należą do dewelopera Bartla Development, natomiast inwestycję w całości finansuje PFR.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej