Mieszkanie Plus Radom. Budowa rusza 16 grudnia 2019

2019-12-12 14:37 Marzena Sarniewicz
Mieszkanie Plus Radom
Autor: EMA Studio Osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus w Radomiu powstanie przy ul. Tytoniowej

Mieszkanie Plus Radom to kolejna inwestycja, która powstanie w ramach rządowego programu. Aktualnie spółka PFR Nieruchomości finalizuje proces zawarcia kontraktu z generalnym wykonawcą. Pierwsza łopata na budowie zostanie wbita już 16 grudnia 2019. Inwestycja potrwa dwa lata, a wnioski mieszkaniowe należy składać pół roku przed jej oddaniem do użytku. Mieszkanie Plus Radom pomieści 124 mieszkania.

Mieszkanie Plus Radom - jakie będzie?

W ramach programu Mieszkanie Plus w Radomiu przy ul. Tytoniowej powstaną dwa 7-kondygnacyjne budynki ze 124 mieszkaniami, których średnia powierzchnia wyniesie ponad 50 m². Powstaną w nich zarówno kawalerki, jak i mieszkania 4-pokojowe. Za projekt budynków odpowiada warszawska pracownia EMA Studio.

Kto jest zainteresowany programem Mieszkanie Plus w Radomiu?

Aby się tego dowiedzieć spółka PFR Nieruchomości przeprowadziła ankietę. Wypełniono 2403 formularze, a to oznacza 20 zainteresowanych na jedno mieszkanie. Prawie 75% to mieszkańcy Radomia i rozliczający PIT w tym mieście (80% respondentów). Aż 80% to ludzie młodzi pomiędzy 21 a 40 rokiem życia. Prawie połowa z nich mieszka z rodziną lub rodzicami, a 38% wynajmuje mieszkanie na rynku komercyjnym. Dodajmy, że ankietowani musieli odpowiedzieć na ponad 20 pytań, m.in. dotyczących metrażu, struktury i standardu wykończenia preferowanego lokalu oraz obecnej sytuacji mieszkaniowej, rodzinnej i materialnej. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania 3-pokojowe (43%), 2-pokojowe (35%). Aż 65% wybrałoby mieszkanie wykończone w standardzie podstawowym.

– Nasza ankieta pokazuje skalę potrzeb mieszkaniowych w tym drugim co do wielkości mieście na Mazowszu. Udowadnia też konieczność realizacji naszej inwestycji, która uzupełni lokalny rynek mieszkaniowy. Przy ulicy Tytoniowej na działce wskazanej przez radomski samorząd powstaną mieszkania, dzięki którym osoby bez zdolności kredytowej, czekający na usamodzielnienie się młodzi ludzie i poszukujące stabilizacji rodziny będą mogły spełnić marzenie o mieszkaniu, które da im poczucie bezpieczeństwa i pozwoli planować przyszłość – stwierdził prezes zarządu PFR Nieruchomości, Mirosław Barszcz.

Program Mieszkanie Plus w innych miastach

Rząd i Polski Fundusz Rozwoju Nieruchomości informują o ogromnym banku ziemi w całej Polsce, gdzie może być realizowane Mieszkanie Plus. Na etapie koncepcji czy przygotowania ruszyło sporo takich inwestycji, kilka miast chwali się już zrealizowanymi przedsięwzięciami. Mieszkanie Plus Jarocin uchodzi za inwestycję pilotażową, są tam już gotowe pierwsze z ok. 400 mieszkań. W ramach Mieszkania Plus Gdynia stoi już 6 budynków ze 172 mieszkaniami. Z kolei Program Mieszkanie Plus w Katowicach zakrojony jest wstępnie na 1000 mieszkań, pierwsze inwestycje mają być gotowe na przełomie roku 2019/2020. Aż 2700 mieszkań ma powstać w ramach Mieszkanie Plus Nowe Jeziorki Warszawa (a ściślej na granicy Warszawy i gminy Lesznowola) oraz Mieszkanie Plus. To pierwsza w Warszawie inwestycja firmowana Programem Mieszkanie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej