Mieszkanie Plus Dębica. Inwestycja osiągnęła stan surowy otwarty. Film z budowy

Mięszkanie Plus Dębica
Autor: PFR Nieruchomości Zdjęcie z budowy osiedla Mieszkanie Plus Dębica (sierpień 2020)

Program Mieszkanie Plus w Dębicy ma zatrzymać migrację młodych mieszkańców do innych miast Polski. Inwestycja została zaplanowana na 201 mieszkań. Za realizację Mieszkania Plus Dębica odpowiada firma Transtolbud-Piekutowski. Zobacz zdjęcia i film z budowy Mieszkania Plus Dębica.

Budowa 201 mieszkań w Dębicy osiągnęła już stan surowy. Zakończono już prace związane z wykonaniem konstrukcji żelbetowych na wszystkich trzech budynkach. Przewidywany termin ukończenia inwestycji to III kwartał 2021 roku.

Budowa osiedla w ramach Mieszkania Plus Dębica jest finansowana ze środków funduszu zarządzanego przez PFR Nieruchomości. Zanim przystąpiono do ogłoszenia koncepcji, spółka przeprowadziła wśród mieszkańców ankietę, jakimi mieszkaniami są zainteresowani i jaką formą umowy. Wygrały mieszkania 3-pokojowe (44% ankietowanych) i wynajem z dojściem do własności (95%). W tej sytuacji preferowanych mieszkań będzie najwięcej, ale będą również kawalerki oraz mieszkania 2- i 4-pokojowe. Średni metraż mieszkania wyliczono na 51 m².

Za projekt odpowiada pracownia EMA Studio Architekci z Warszawy. Osiedle będzie miało zabudowę kwartałową, a w powstałej przestrzeni pomiędzy blokami zorganizowana będzie m.in. strefa dla rodzin z dziećmi.

Mieszkanie Plus Dębica - wieści z budowy

Inwestycja Mieszkanie Plus Dębica powstanie na 1,5 ha działce przy ul. Ratuszowej. To teren w pobliżu centrum miasta, a więc z dobrym tzw. zapleczem społecznym (szkoła, przedszkole, sklepy, poczta, dom kultury itp.). Prace budowlane ruszyły jesienią 2019 roku. W ramach inwestycji powstaną trzy 3-piętrowe budynki.

Niebawem zakończy się montaż okien na wszystkich budynkach. Zakończono również wykonywanie zewnętrznych instalacji wodno-kanalizacyjnych. Ponadto trwa murowanie ścian międzylokalowych. W sierpniu wykonywane będą prace związane z ociepleniem i pokryciem dachów.

Mieszkanie Plus Dębica
Autor: PFR Nieruchomości Zdjęcia z budowy Mieszkanie Plus Dębica (fot. kwiecień 2020)

Mieszkanie Plus Dębica to pierwsza tego typu inwestycja na Podkarpaciu

W uroczystym wbiciu łopaty, 26 sierpnia 2019, wzięły udział nie tylko władze i samorządowcy Dębicy, ale również Jerzy Kwieciński (minister inwestycji i rozwoju, na zdjęciu trzeci od lewej), Artur Soboń (wiceminister inwestycji i rozwoju, pierwszy od lewej), Mirosław Barszcz (prezes zarządu PFR Nieruchomości, trzeci od prawej). Nie podano jeszcze, kiedy na osiedle wprowadzą się pierwsi mieszkańcy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej