Mieszkanie Plus Dębica. Jakie mieszkania plus preferują mieszkańcy Dębicy?

2019-08-26 16:16 czem
Mieszkanie Plus Dębica
Autor: PFR Nieruchomości Mieszkanie Plus Dębica. Osiedle na 201 mieszkań

Program Mieszkanie Plus w Dębicy ma zatrzymać migrację młodych mieszkańców do innych miast Polski. Inwestycja została zaplanowana na 201 mieszkań. Premiera Mieszkania Plus Dębica miała uroczystą oprawę, z udziałem ministrów i władz miejscowych.

Budowa osiedla w ramach Mieszkania Plus Dębica będzie finansowana ze środków funduszu zarządzanego przez PFR Nieruchomości. Zanim przystąpiono do ogłoszeni koncepcji, spółka przeprowadziła wśród mieszkańców ankietę, jakimi mieszkaniami są zainteresowani i jaką formę umowy. Wygrały mieszkania 3-pokojowe (44% ankietowanych) i wynajem z dojściem do własności (95%). W tej sytuacji preferowanych mieszkań będzie najwięcej, ale będą również kawalerki oraz mieszkania 2- i 4-pokojowe. Średni metraż mieszkania wyliczono na 51 m2. Za projekt odpowiada pracownia EMA Studio. Architekci z Warszawy. Osiedle będzie miało zabudowę kwartałową, a w powstałej przestrzeni pomiędzy blokami zorganizowana będzie m.in. strefa dla rodzin z dziećmi.

Inwestycja Mieszkanie Plus Dębica powstanie na 1,5 ha działce przy ul. Ratuszowej. To teren w pobliżu centrum miasta, a więc z dobrym tzw. zapleczem społecznym (szkoła, przedszkole, sklepy, poczta, dom kultury itp.).

Mieszkanie Plus Dębica
Autor: UM Dębica

Mieszkanie Plus w Dębicy to pierwsza tego typu inwestycja na Podkarpaciu. W uroczystym wbiciu łopaty, 26 sierpnia 2019, wzięły udział nie tylko władze i samorządowcy Dębicy, ale również Jerzy Kwieciński (minister inwestycji i rozwoju, na zdjęciu trzeci od lewej), Artur Soboń (wiceminister inwestycji i rozwoju, pierwszy od lewej), Mirosław Barszcz (prezes zarządu PFR Nieruchomości, trzeci od prawej). Nie podano jeszcze, kiedy na osiedle wprowadzą się pierwsi mieszkańcy. Nie znamy też wykonawcy tej inwestycji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej