Mieszkanie Plus Dębica. Ruszył nabór wniosków na Mieszkanie Plus w Dębicy

2021-05-12 10:55
Mieszkanie Plus Dębica
Autor: PFR Nieruchomości Mieszkanie Plus Dębica - 11 maja ruszył nabór na 201 mieszkań przy ul. Ratuszowej w Dębicy.

Program Mieszkanie Plus w Dębicy ma zatrzymać migrację młodych mieszkańców do innych miast Polski. 11 maja 2021 ruszył nabór na 201 mieszkań przy ul. Ratuszowej w Dębicy. Za realizację Mieszkania Plus Dębica odpowiada firma Transtolbud-Piekutowski. Zobacz zdjęcia i film z budowy Mieszkania Plus Dębica.

Spis treści

  1. O inwestycji Mieszkanie Plus Dębica
  2. Mieszkanie Plus Dębica - wieści z budowy
  3. Mieszkanie Plus Dębica - warunki składania wniosków
  4. Gdzie powstaje Mieszkanie Plus Dębica?
  5. Kiedy koniec budowy Mieszkanie Plus Dębica?

O inwestycji Mieszkanie Plus Dębica

Inwestycja w Dębicy to osiedle trzech 4-kondygnacyjnych budynków, które pomieszczą 201 mieszkań o zróżnicowanej strukturze – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Średnia powierzchnia mieszkań wyniesie 51 m². Na osiedlu przewidziano także 201 miejsc postojowych. Osiedle będzie miało zabudowę kwartałową, a w powstałej przestrzeni pomiędzy blokami zorganizowana będzie m.in. strefa dla rodzin z dziećmi. Za projekt odpowiada pracownia EMA Studio Architekci z Warszawy.

Budowa osiedla w ramach Mieszkania Plus Dębica jest finansowana ze środków funduszu zarządzanego przez PFR Nieruchomości. Zanim przystąpiono do ogłoszenia koncepcji, spółka przeprowadziła wśród mieszkańców ankietę, jakimi mieszkaniami są zainteresowani i jaką formą umowy. Wygrały mieszkania 3-pokojowe (44% ankietowanych) i wynajem z dojściem do własności (95%). W tej sytuacji preferowanych mieszkań będzie najwięcej, ale będą również kawalerki oraz mieszkania 2- i 4-pokojowe.

Mieszkanie Plus Dębica - wieści z budowy

Prace budowlane ruszyły jesienią 2019 roku. W ramach inwestycji powstaną trzy 3-piętrowe budynki.

Aktualnie prace budowlane wykonane są na poziomie 99%. Zostały drobne prace dotyczące wykańczania mieszkań i zagospodarowania terenu. Jeśli chodzi o mieszkania, wykonane zostały już wszystkie podłogi, prace glazurnicze w lokalach również zostały zakończenie, podobnie jak prace malarskie. Trwa uzupełnianie listw przypodłogowych.

Mieszkanie Plus Dębica
Autor: PFR Nieruchomości Zdjęcia z budowy Mieszkanie Plus Dębica (fot. kwiecień 2020)

Mieszkanie Plus Dębica - warunki składania wniosków

Najemcy składają wnioski za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej www.debica.mdr.pl. Termin składania wniosków upływa 31 maja 2021.

Podobnie jak w innych lokalizacjach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego – w Dębicy nabór najemców składa się z dwóch etapów.

  • Pierwszy to zebranie wniosków, które od 11 maja będzie można wypełnić na stronie internetowej  www.debica.mdr.pl. Po zebraniu wniosków samorząd przygotuje listę aplikujących uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów. Zgodnie z treścią uchwały na najwięcej punktów mogą liczyć ci, którzy nie są właścicielami mieszkania ani domu jednorodzinnego oraz obecni lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy zdecydują się je zwolnić. Premiowane będą również rodziny z dziećmi, osoby odprowadzające podatek dochodowy w Dębicy czy też zatrudnione na terenie powiatu dębickiego oraz posiadacze książeczek mieszkaniowych założonych przed październikiem 1990 roku.
  • W ramach drugiej części naboru – za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości – najemcy zostaną zweryfikowani pod kątem zdolności czynszowej tzn. czy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor oraz w Krajowym Rejestrze Długów.

Gdzie powstaje Mieszkanie Plus Dębica?

Inwestycja Mieszkanie Plus Dębica powstanie na 1,5 ha działce przy ul. Ratuszowej. To teren w pobliżu centrum miasta, a więc z dobrym tzw. zapleczem społecznym (szkoła, przedszkole, sklepy, poczta, dom kultury itp.).

Kiedy koniec budowy Mieszkanie Plus Dębica?

Przewidywany termin ukończenia inwestycji to III kwartał 2021 roku.

Czytaj więcej