Mieszkanie Plus Dębica. Ruszył nabór wniosków na Mieszkanie Plus w Dębicy

2021-05-12 10:55
Mieszkanie Plus Dębica
Autor: PFR Nieruchomości Mieszkanie Plus Dębica - 11 maja ruszył nabór na 201 mieszkań przy ul. Ratuszowej w Dębicy.

Program Mieszkanie Plus w Dębicy ma zatrzymać migrację młodych mieszkańców do innych miast Polski. 11 maja 2021 ruszył nabór na 201 mieszkań przy ul. Ratuszowej w Dębicy. Za realizację Mieszkania Plus Dębica odpowiada firma Transtolbud-Piekutowski. Zobacz zdjęcia i film z budowy Mieszkania Plus Dębica.

Spis treści

  1. O inwestycji Mieszkanie Plus Dębica
  2. Mieszkanie Plus Dębica - wieści z budowy
  3. Mieszkanie Plus Dębica - warunki składania wniosków
  4. Gdzie powstaje Mieszkanie Plus Dębica?
  5. Kiedy koniec budowy Mieszkanie Plus Dębica?

O inwestycji Mieszkanie Plus Dębica

Inwestycja w Dębicy to osiedle trzech 4-kondygnacyjnych budynków, które pomieszczą 201 mieszkań o zróżnicowanej strukturze – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Średnia powierzchnia mieszkań wyniesie 51 m². Na osiedlu przewidziano także 201 miejsc postojowych. Osiedle będzie miało zabudowę kwartałową, a w powstałej przestrzeni pomiędzy blokami zorganizowana będzie m.in. strefa dla rodzin z dziećmi. Za projekt odpowiada pracownia EMA Studio Architekci z Warszawy.

Budowa osiedla w ramach Mieszkania Plus Dębica jest finansowana ze środków funduszu zarządzanego przez PFR Nieruchomości. Zanim przystąpiono do ogłoszenia koncepcji, spółka przeprowadziła wśród mieszkańców ankietę, jakimi mieszkaniami są zainteresowani i jaką formą umowy. Wygrały mieszkania 3-pokojowe (44% ankietowanych) i wynajem z dojściem do własności (95%). W tej sytuacji preferowanych mieszkań będzie najwięcej, ale będą również kawalerki oraz mieszkania 2- i 4-pokojowe.

Mieszkanie Plus Dębica - wieści z budowy

Prace budowlane ruszyły jesienią 2019 roku. W ramach inwestycji powstaną trzy 3-piętrowe budynki.

Aktualnie prace budowlane wykonane są na poziomie 99%. Zostały drobne prace dotyczące wykańczania mieszkań i zagospodarowania terenu. Jeśli chodzi o mieszkania, wykonane zostały już wszystkie podłogi, prace glazurnicze w lokalach również zostały zakończenie, podobnie jak prace malarskie. Trwa uzupełnianie listw przypodłogowych.

Mieszkanie Plus Dębica
Autor: PFR Nieruchomości Zdjęcia z budowy Mieszkanie Plus Dębica (fot. kwiecień 2020)

Mieszkanie Plus Dębica - warunki składania wniosków

Najemcy składają wnioski za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej www.debica.mdr.pl. Termin składania wniosków upływa 31 maja 2021.

Podobnie jak w innych lokalizacjach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego – w Dębicy nabór najemców składa się z dwóch etapów.

  • Pierwszy to zebranie wniosków, które od 11 maja będzie można wypełnić na stronie internetowej  www.debica.mdr.pl. Po zebraniu wniosków samorząd przygotuje listę aplikujących uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów. Zgodnie z treścią uchwały na najwięcej punktów mogą liczyć ci, którzy nie są właścicielami mieszkania ani domu jednorodzinnego oraz obecni lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy zdecydują się je zwolnić. Premiowane będą również rodziny z dziećmi, osoby odprowadzające podatek dochodowy w Dębicy czy też zatrudnione na terenie powiatu dębickiego oraz posiadacze książeczek mieszkaniowych założonych przed październikiem 1990 roku.
  • W ramach drugiej części naboru – za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości – najemcy zostaną zweryfikowani pod kątem zdolności czynszowej tzn. czy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor oraz w Krajowym Rejestrze Długów.

Gdzie powstaje Mieszkanie Plus Dębica?

Inwestycja Mieszkanie Plus Dębica powstanie na 1,5 ha działce przy ul. Ratuszowej. To teren w pobliżu centrum miasta, a więc z dobrym tzw. zapleczem społecznym (szkoła, przedszkole, sklepy, poczta, dom kultury itp.).

Kiedy koniec budowy Mieszkanie Plus Dębica?

Przewidywany termin ukończenia inwestycji to III kwartał 2021 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej