Mieszkanie Plus Dębica. Budowa przebiega zgodnie z planem, zakończenie w III kwartale 2021

2020-04-23 10:48 Monika Czechowska
Mieszkanie Plus Dębica
Autor: PFR Nieruchomości Wizualizacja osiedla Mieszkanie Plus Dębica

Program Mieszkanie Plus w Dębicy ma zatrzymać migrację młodych mieszkańców do innych miast Polski. Inwestycja została zaplanowana na 201 mieszkań. Za realizację Mieszkania Plus Dębica odpowiada firma Transtolbud-Piekutowski. Zobacz zdjęcia z budowy i wizualizacje osiedla Mieszkania Plus Dębica.

Mieszkanie Plus Dębica
Autor: PFR Nieruchomości Mieszkanie Plus Dębica. Osiedle na 201 mieszkań

Budowa osiedla w ramach Mieszkania Plus Dębica jest finansowana ze środków funduszu zarządzanego przez PFR Nieruchomości. Zanim przystąpiono do ogłoszenia koncepcji, spółka przeprowadziła wśród mieszkańców ankietę, jakimi mieszkaniami są zainteresowani i jaką formą umowy. Wygrały mieszkania 3-pokojowe (44% ankietowanych) i wynajem z dojściem do własności (95%). W tej sytuacji preferowanych mieszkań będzie najwięcej, ale będą również kawalerki oraz mieszkania 2- i 4-pokojowe. Średni metraż mieszkania wyliczono na 51 m².

Za projekt odpowiada pracownia EMA Studio Architekci z Warszawy. Osiedle będzie miało zabudowę kwartałową, a w powstałej przestrzeni pomiędzy blokami zorganizowana będzie m.in. strefa dla rodzin z dziećmi.

Mieszkanie Plus Dębica - wieści z budowy

Inwestycja Mieszkanie Plus Dębica powstanie na 1,5 ha działce przy ul. Ratuszowej. To teren w pobliżu centrum miasta, a więc z dobrym tzw. zapleczem społecznym (szkoła, przedszkole, sklepy, poczta, dom kultury itp.). Prace budowlane ruszyły jesienią 2019 roku. W ramach inwestycji powstaną trzy 3-piętrowe budynki. W najbardziej zaawansowanym trwa już betonowanie stropu pierwszego piętra oraz prace żelbetowe na piętrze drugim. W kolejnych budynkach betonowane są stropy pierwszego piętra. Do końca lipca zostaną wykonane konstrukcje żelbetowe we wszystkich trzech budynkach. Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem, a jej zakończenie planowane jest na III kwartał 2021 roku.

Mieszkanie Plus Dębica
Autor: PFR Nieruchomości Zdjęcia z budowy Mieszkanie Plus Dębica (fot. kwiecień 2020)

Mieszkanie Plus Dębica to pierwsza tego typu inwestycja na Podkarpaciu

W uroczystym wbiciu łopaty, 26 sierpnia 2019, wzięły udział nie tylko władze i samorządowcy Dębicy, ale również Jerzy Kwieciński (minister inwestycji i rozwoju, na zdjęciu trzeci od lewej), Artur Soboń (wiceminister inwestycji i rozwoju, pierwszy od lewej), Mirosław Barszcz (prezes zarządu PFR Nieruchomości, trzeci od prawej). Nie podano jeszcze, kiedy na osiedle wprowadzą się pierwsi mieszkańcy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej