Mieszkanie Plus Wrocław. Oficjalnie zainaugurowano budowę osiedla Nowa Kolejowa

2021-07-29 14:38
Mieszkanie Plus Wrocław
Autor: PFR Nieruchomości Wizualizacja osiedla Mieszkanie Plus Wrocław przy ul. Kolejowej

Mieszkanie Plus Wrocław to dwie inwestycje. Pierwsza powstanie przy ul. Kolejowej, na działce zakupionej od Poczty Polskiej, a druga pomiędzy ulicami Zatorską i Odolanowską. Zobacz wizualizacje osiedla Mieszkanie Plus we Wrocławiu przy ul. Kolejowej. Dowiedz się kiedy ruszy budowa inwestycji oraz kto zaprojektuje 1300 mieszkań na wrocławskim Zakrzowie.

Spis treści

  1. Mieszkanie Plus Wrocław przy ul. Kolejowej – inwestycja na terenach Poczty Polskiej
  2. Mieszkanie Plus Wrocław – kiedy ruszy budowa przy ul. Kolejowej?
  3. Kiedy koniec budowy przy ul. Kolejowej?
  4. Konkurs na projekt osiedla we Wrocławiu przy ul. Zatorskiej
  5. Mieszkanie Plus na wrocławskim Zakrzowie
  6. Nie tylko Mieszkanie Plus Wrocław
Mieszkanie Plus Wrocław
Autor: PFR Nieruchomości Rozpoczęcie budowy osiedla Mieszaknie Plus we Wrocławiu przy ul. Kolejowej planowane jest na 2020 rok

Mieszkanie Plus Wrocław przy ul. Kolejowej – inwestycja na terenach Poczty Polskiej

3-hektarowa działka w rejonie ulic Kolejowej, Grabiszyńskiej i Tęczowej niebawem zamieni się w plac budowy osiedla, które pomieści blisko 450 mieszkań. Zgodnie z projektem na ternie inwestycji będzie 7 budynków, 5- i 7-kondygnacyjnych oraz 7 lokali handlowo-usługowych. Projekt architektoniczny osiedla powstaje w pracowni B2 Studio na zlecenie PFR Nieruchomości. Umowa dotyczy wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej nowego osiedla – m.in. opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji.

Generalny wykonawca – firma PORR S.A. – ma 26,5 miesiąca na wybudowanie osiedla, które powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

Każdy projekt jest wyzwaniem, zwłaszcza ten, ponieważ mamy tu do czynienia ze szczególną lokalizacją i wyjątkowym kontekstem. Jeżeli połączymy nasze zamierzenia związanie z zabudową mieszkaniową wraz z funkcją w budynkach zabytkowych to wyjdzie z tego prawdziwa „petarda” w mieście – przekonuje Józef Białasik, prezes zarządu B2 Studio

Mieszkanie Plus Wrocław – kiedy ruszy budowa przy ul. Kolejowej?

Planowany termin rozpoczęcia budowy osiedla Mieszkanie Plus we Wrocławiu przy ul. Kolejowej to I kwartał 2021.

Kiedy koniec budowy przy ul. Kolejowej?

Zgodnie z zakładanym harmonogramem, mieszkania mają być gotowe pod koniec 2023 roku.

Konkurs na projekt osiedla we Wrocławiu przy ul. Zatorskiej

Konkurs na budowę osiedla Mieszanie Plus Wrocław na wrocławskim Zakrzowie wygrała krakowska pracownia BE DDJM Architekci. Przypomnijmy, że to nie pierwsze zwycięstwo. W lutym 2020 roku architekci wygrali również konkurs na budowę osiedla Mieszkanie Plus Warszawa przy ul. Ratuszowej. Sześć pracowni walczyło o główne nagrody w konkursie organizowanym przez PFR Nieruchomości: 22ARCHITEKCI, ARPA Architektoniczna Pracownia Autorska, Artchitecture, B2 Studio, BE DDJM Architekci i Kuryłowicz & Associates.

Mieszkanie Plus na wrocławskim Zakrzowie

Inwestycja zlokalizowana jest w Zakrzowie, czyli w północno-wschodniej części Wrocławia. Zgodnie z planami przy ul. Zatorskiej, na terenie zakupionym od Polskiego Holdingu Nieruchomości, powstanie zabudowa o zróżnicowanej wysokości (od 4 do 5 kondygnacji nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej). Koncepcja projektu opracowana w konkursie przewiduje budowę ponad 1300 mieszkań. Powierzchnia mieszkań wyniesie od 27 do 75 m2. Najwięcej, bo ok. 51% inwestycji to mieszkania 2-pokojowe, a 37% mieszkania 3-pokojowe (odpowiednio ponad 700 oraz ponad 500 lokali). W koncepcji przewidziano także około 120 kawalerek oraz 30 mieszkań 4-pokojowych. Architekci przeznaczyli 4000 m2 na powierzchnię usługową. Przewiduje się ok. 1500 miejsc parkingowych, z czego połowa to będą zewnętrzne miejsca postojowe, a druga połowa - miejsca w wielostanowiskowych garażach podziemnych.

Aktualnie trwa pozyskiwanie pozwolenia na budowę.

Mieszkanie Plus Wrocław
Autor: PFR Nieruchomości Mieszkanie Plus Wrocław - działka przy ul. Zatorskiej

Nie tylko Mieszkanie Plus Wrocław

Na mapie Polski coraz więcej miast zaangażowanych w realizację programu Mieszkanie Plus. Na razie liderem jest Warszawa, która w Nowych Jeziorkach na granicy stolicy i gminy Lesznowola planuje budowę 2700 mieszkań. Mieszkanie Plus Katowice planuje się na 1000 mieszkań, które będą budowane na Nikiszowcu i Borowcu. W ramach programu Mieszkanie Plus Jarocin – gdzie inwestycje zostały uznane jako pilotażowe dla Programu Mieszkanie Plus – trwa budowa ok. 360 mieszkań. Pierwsze bloki są już gotowe. Mieszkanie Plus Wałbrzych przekazało do użytku 192 mieszkania. Mieszkanie Plus Gdynia wybudowało 6 czynszówek ze 172 mieszkaniami. Mieszkanie Plus Witnica rusza z budową w 2020 roku, na początek z 77 lokalami. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej