Mieszkanie Plus Witnica. Budowa rozpocznie się w roku 2020

2019-02-22 16:45 Monika Czechowska
Mieszkanie Plus Witnica
Autor: PFR Nieruchomości Działka na której zbudowany zostanie blok w ramach Mieszkania Plus Witnica

Mieszkanie Plus w Witnicy liderem w lubuskim. To pierwsza gmina na terenie województwa, która ma już za sobą wszystkie niezbędne analizy, dzięki czemu planowana inwestycja w ramach Programu Mieszkanie Plus otrzymała decyzję inwestycyjną. Na razie Mieszkanie Plus Witnica zrealizuje 77 mieszkań, zainteresowanie dostępnymi mieszkaniami jest niemal trzykrotnie większe.

Witnica liczy ok. 6800 mieszkańców. Miasto znajduje się w powiecie gorzowskim, a do Gorzowa Wielkopolskiego jest 26 km. Teraz przed miastem stoi pionierskie wyzwanie realizacji procesu inwestycyjnego w ramach Mieszkanie Plus.

- Będziemy realizować program Mieszkanie Plus Witnica, bo tego potrzebują mieszkańcy naszej gminy. Chęć zamieszkania w budynku, który stanie przy ul. Poprzecznej w Witnicy, zgłosiło 200 rodzin, dlatego już myślimy o budowie drugiego bloku. Dobrze współpracujemy z instytucjami rządowymi, realizujemy wspólnie wiele inwestycji ze sfery drogownictwa, wsparcia społecznego, edukacji czy sportu, więc jesteśmy przekonani, że program Mieszkanie Plus Witnica również zakończy się sukcesem – mówi Dariusz Jaworski, burmistrz Witnicy.

Mieszkania Plus w Witnicy będą „pod klucz”  

Pierwsza inwestycja programu Mieszkanie Plus w Witnicy zostanie zbudowana na niespełna hektarowej działce przy ul. Poprzecznej. W promieniu 400 metrów od tego miejsca jest sporo sklepów spożywczych, przychodnie, a także apteka i poczta. W odległości ok. kilometra są placówki edukacyjne, począwszy od żłobka, przedszkole, szkoła podstawowa, liceum i technikum.
Budynek będzie miał 4 kondygnacje. Zaplanowano w nim 77 mieszkań o różnej powierzchni. Będą kawalerki po 30 m2 oraz mieszkania dwu- i trzypokojowe, te największe będą miały ponad 60 m2 – średni metraż lokali został wyliczony na 51 m2.  Teren, na którym będzie realizowana inwestycja jest dobrze rozwinięty pod względem dostępności i różnorodności punktów handlowo – usługowych. który powstał dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Maluch Plus.

Mieszkanie Plus Witnica
Autor: PFR Nieruchomości Działka na pierwsze Mieszkania Plus w Witnicy

Projekt powstanie na podstawie koncepcji przygotowanej przez lubelską pracownię architektoniczną W2 Studio. Rozpoczęcie prac budowlanych przewidywany jest w I kwartale 2020 roku.

– Przed nami ostatnia prosta na drodze do uruchomienia procesu budowlanego i jednocześnie początek intensywnych przygotowań, czyli opracowania projektu architektonicznego i uzyskania niezbędnych zgód administracyjnych. Wierzę, że będzie to przebiegało sprawnie i za rok wbijemy pierwszą łopatę na placu budowy Mieszkania Plus w Witnicy – mówi Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości.

Program Mieszkanie Plus w realizowanych inwestycjach

W pierwszym półroczu 2019 pierwsi najemcy wprowadzą się do 364 Mieszkań Plus w Gdyni oraz Mieszkań Plus w Wałbrzychu, gdzie zakończył się już nabór i obecnie trwa weryfikacja wniosków. Pod szyldem Mieszkanie Plus w Katowicach i Mieszkanie Plus Jarocin oraz w Kępicach buduje się łącznie ponad 650 mieszkań, a blisko 7 tysięcy mieszkań znajduje się w procesie projektowania. Tylko w ramach Mieszkania Plus Nowe Jeziorki, czyli inwestycji na granicy Warszawy i gminy Lesznowola, planuje się budowę 2700 mieszkań. Program Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej ruszył w grudniu 2016. Była to pierwsza umowa inwestycyjna podpisana w ramach tego rządowego programu. W planach Mieszkania Plus Biała Podlaska jest 480 mieszkań, gotowych jest już 186 mieszkań.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej