Mieszkanie Plus Witnica. Budowa rozpocznie się w roku 2020

2019-02-22 16:45
Mieszkanie Plus Witnica
Autor: PFR Nieruchomości Działka na której zbudowany zostanie blok w ramach Mieszkania Plus Witnica

Mieszkanie Plus w Witnicy liderem w lubuskim. To pierwsza gmina na terenie województwa, która ma już za sobą wszystkie niezbędne analizy, dzięki czemu planowana inwestycja w ramach Programu Mieszkanie Plus otrzymała decyzję inwestycyjną. Na razie Mieszkanie Plus Witnica zrealizuje 77 mieszkań, zainteresowanie dostępnymi mieszkaniami jest niemal trzykrotnie większe.

Witnica liczy ok. 6800 mieszkańców. Miasto znajduje się w powiecie gorzowskim, a do Gorzowa Wielkopolskiego jest 26 km. Teraz przed miastem stoi pionierskie wyzwanie realizacji procesu inwestycyjnego w ramach Mieszkanie Plus.

- Będziemy realizować program Mieszkanie Plus Witnica, bo tego potrzebują mieszkańcy naszej gminy. Chęć zamieszkania w budynku, który stanie przy ul. Poprzecznej w Witnicy, zgłosiło 200 rodzin, dlatego już myślimy o budowie drugiego bloku. Dobrze współpracujemy z instytucjami rządowymi, realizujemy wspólnie wiele inwestycji ze sfery drogownictwa, wsparcia społecznego, edukacji czy sportu, więc jesteśmy przekonani, że program Mieszkanie Plus Witnica również zakończy się sukcesem – mówi Dariusz Jaworski, burmistrz Witnicy.

Mieszkania Plus w Witnicy będą „pod klucz”  

Pierwsza inwestycja programu Mieszkanie Plus w Witnicy zostanie zbudowana na niespełna hektarowej działce przy ul. Poprzecznej. W promieniu 400 metrów od tego miejsca jest sporo sklepów spożywczych, przychodnie, a także apteka i poczta. W odległości ok. kilometra są placówki edukacyjne, począwszy od żłobka, przedszkole, szkoła podstawowa, liceum i technikum.
Budynek będzie miał 4 kondygnacje. Zaplanowano w nim 77 mieszkań o różnej powierzchni. Będą kawalerki po 30 m2 oraz mieszkania dwu- i trzypokojowe, te największe będą miały ponad 60 m2 – średni metraż lokali został wyliczony na 51 m2.  Teren, na którym będzie realizowana inwestycja jest dobrze rozwinięty pod względem dostępności i różnorodności punktów handlowo – usługowych. który powstał dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Maluch Plus.

Mieszkanie Plus Witnica
Autor: PFR Nieruchomości Działka na pierwsze Mieszkania Plus w Witnicy

Projekt powstanie na podstawie koncepcji przygotowanej przez lubelską pracownię architektoniczną W2 Studio. Rozpoczęcie prac budowlanych przewidywany jest w I kwartale 2020 roku.

– Przed nami ostatnia prosta na drodze do uruchomienia procesu budowlanego i jednocześnie początek intensywnych przygotowań, czyli opracowania projektu architektonicznego i uzyskania niezbędnych zgód administracyjnych. Wierzę, że będzie to przebiegało sprawnie i za rok wbijemy pierwszą łopatę na placu budowy Mieszkania Plus w Witnicy – mówi Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości.

Program Mieszkanie Plus w realizowanych inwestycjach

W pierwszym półroczu 2019 pierwsi najemcy wprowadzą się do 364 Mieszkań Plus w Gdyni oraz Mieszkań Plus w Wałbrzychu, gdzie zakończył się już nabór i obecnie trwa weryfikacja wniosków. Pod szyldem Mieszkanie Plus w Katowicach i Mieszkanie Plus Jarocin oraz w Kępicach buduje się łącznie ponad 650 mieszkań, a blisko 7 tysięcy mieszkań znajduje się w procesie projektowania. Tylko w ramach Mieszkania Plus Nowe Jeziorki, czyli inwestycji na granicy Warszawy i gminy Lesznowola, planuje się budowę 2700 mieszkań. Program Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej ruszył w grudniu 2016. Była to pierwsza umowa inwestycyjna podpisana w ramach tego rządowego programu. W planach Mieszkania Plus Biała Podlaska jest 480 mieszkań, gotowych jest już 186 mieszkań.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej