Dariusz Jędrzejewski

muratorplus.pl

Mam ponad 30-letnie doświadczenie dziennikarskie i redakcyjne. Pierwszy tekst do publikacji napisałem w 1992 r. Od tamtej pory na liczniku mam kilka tysięcy materiałów prasowych dla masowego odbiorcy z zakresu historii, turystyki, budownictwa, wyposażenia mieszkań i domów, nieruchomości oraz zdrowia.

Pracowałem w charakterze redaktora, ale większość mojej zawodowej kariery byłem redakcyjnym współpracownikiem wielu wydawnictw prasowych i książkowych: Agory, Muratora, Bauera, Hachette, Muzy, G+J, Burdy Media, Bezdroży.

Dla Muratora pisałem już w 2001 r. i przez kilka lat moje teksty ukazywały się pod pseudonimem Krzysztof Mikołajski.


Jestem też autorem książek, w większości przewodników, z których szczególnie cenię te sygnowane przez National Geographic. Wśród nich za najbardziej udane uważam trzy przewodniki z serii „Góry dla niecierpliwych”, prezentujące górskie wycieczki dla każdego w Polsce i na Słowacji, „Agrowypas”, opisujący piękne miejsca na spokojny wypoczynek w Polsce oraz „Spacerem po Krakowie” z serii przewodników po miastach świata. W 2015 r. na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie otrzymałem nagrodę Magellana, Najlepsze Publikacje Turystyczne 2014 r. „Za wytrwałe kreowanie mody na podróżowanie”.

Obecnie piszę regularnie do miesięcznika „Murator” i serwisów internetowych murator.pl i muratorplus.pl.

Jestem pasjonatem fotografii i to przez zdjęcia tak naprawdę rozpocząłem dziennikarskie życie.