Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic
o koalicji

17 marca 2017,

Hotel Belloto, Senatorska 13/15, Warszawa

O KONFERENCJI

Budownictwo od lat zmaga się z wieloma patologiami, których ofiarą padają uczciwi przedsiębiorcy, ich pracownicy oraz konsumenci. Inaugurując akcję „Uczciwe budowanie" zamierzamy wywołać publiczną dyskusję na ten temat. W czasie pierwszej konferencji (przewidujemy cykl czterech) spróbujemy przedstawić skalę szarej strefy oraz nieuczciwej walki konkurencyjnej w różnych sferach budownictwa. W czasie debaty poddamy również pod ocenę ekspertów pomysł przywrócenia podatkowej ulgi remontowo-budowlanej.

RELACJA
19 sygnatariuszy koalicji „Chcemy uczciwego budownictwa” 19 sygnatariuszy koalicji „Chcemy uczciwego budownictwa” Cztery redakcje oraz kilkanaście organizacji branżowych podpisało 8 maja 2017 r. list intencyjny o współpracy w ramach koalicji „Chcemy uczciwego budownictwa”. Jej celem jest walka z szarą strefą oraz wszelkimi patologiami w budownictwie. Z inicjatywą stworzenia takiej koalicji wystąpił budowlany serwis dla profesjonalistów Muratorplus.pl
dots
Zmowa cenowa trudniejsza do ukrycia – UOKiK zaczął korzystać z „informacji obywatelskich” Zmowa cenowa trudniejsza do ukrycia – UOKiK zaczął korzystać z „informacji obywatelskich” Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) uruchomił pilotażowy program pozyskiwania informacji o zmowach cenowych od tzw. sygnalistów. Tym, którzy zgłoszą zmowę cenową UOKiK gwarantuje anonimowość.
dots
Jak zaradzić nieuczciwej konkurencji w budownictwie? Jak zaradzić nieuczciwej konkurencji w budownictwie? Od wielu lat próbuję – jak dotąd bezskutecznie - przekonać decydentów w naszym kraju do radykalnej zmiany w podejściu do projektowania inwestycji publicznych. Dlatego ucieszyłam się, że serwis Muratorplus.pl zainicjował akcję „Chcemy uczciwego budownictwa”, bo liczę na wywiązanie się dyskusji dotyczącej projektowania, które jest podstawą każdej inwestycji – napisała w liście do naszego serwisu architekt Ewa Frankiewicz.
dots
Stwórzmy koalicję na rzecz uczciwego budownictwa! Stwórzmy koalicję na rzecz uczciwego budownictwa! Od lat zmorą branży budowlanej jest nieuczciwa konkurencja. Jej ofiarą padają uczciwi przedsiębiorcy, ich pracownicy oraz konsumenci. Serwis Muratorplus.pl proponuje stworzenie koalicji, która upomni się o ich interes i przeciwstawi patologiom w różnych sferach budownictwa.
dots
„Chcemy uczciwego budownictwa” – relacja z konferencji „Chcemy uczciwego budownictwa” – relacja z konferencji „Po 27 latach, kiedy wpierw mówiliśmy jak przebudować polski rynek budowlany, jak wyjść z zapaści, jak pokonać bezrobocie, jak budować duże i prężne podmioty budowlane, przychodzi czas na dyskusję, jak to wszystko robić uczciwie” – mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w czasie konferencji prasowej serwisu Muratorplus.pl, inaugurującej akcję „Chcemy uczciwego budownictwa”.
dots
Fotorelacja z konferencji serwisu Muratorplus.pl − "Chcemy uczciwego budownictwa" Fotorelacja z konferencji serwisu Muratorplus.pl − "Chcemy uczciwego budownictwa" Prezentujemy zdjęcia z konferencji zorganizowanej przez Muratorplus.pl, któej tematem przewodnim była uczciwość w polskim budownictwie. W wydarzenieu wzięli udzał: minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, wiceminister Tomasz Żuchowski, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał, prezes Urzędu Zamówień Publicznych Małgorzata Stręciwilk, główny inspektor nadzoru budowlanego Jacek Szer oraz zastępca głównego inspektora pracy Dariusz Mińkowski.
dots
"Chcemy uczciwego budownictwa" - konferencja serwisu Muratorplus.pl wzbudziła duże zainteresowanie "Chcemy uczciwego budownictwa" - konferencja serwisu Muratorplus.pl wzbudziła duże zainteresowanie Konferencja Muratoraplus.pl "Chcemy uczciwego budownictwa" odbyła się 17 marca 2017 w warszawskim Hotelu Belotto. Było to pierwsze z czterech planowanych spotkań, dotyczących problemu nieuczciwej konkurencji w budownictwie. Temat okazał się być strzałem w dziesiątkę, o czym świadczy to, że informację o konferencji i poruszanych w jej trakcie problemach zamieściło wiele serwisów i portali, nie tylko branżowych.
dots
Czy przywrócenie podatkowej ulgi budowlano-remontowej to dobry pomysł? - relacja WIDEO z debaty, która odbyła się w czasie konferencji "Chcemy uczciwego budownictwa" Czy przywrócenie podatkowej ulgi budowlano-remontowej to dobry pomysł? - relacja WIDEO z debaty, która odbyła się w czasie konferencji "Chcemy uczciwego budownictwa" Sześć organizacji branżowych – Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa, Związek Polskie Okna i Drzwi, Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń, Stowarzyszenie Producentów Betonów i Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” – wystąpiło do rządu z petycją, w której proponują przywrócenie podatkowej ulgi remontowo-budowlanej. To pierwsza od bardzo dawna tego typu inicjatywa branży budowlanej. W czasie debaty poddaliśmy ją pod ocenę ekspertów.
dots
"Chcemy uczciwego budownictwa" - relacja WIDEO z konferencji serwisu Muratorplus.pl "Chcemy uczciwego budownictwa" - relacja WIDEO z konferencji serwisu Muratorplus.pl Zaproszeni przez Muratorplus.pl minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk i wiceminister Tomasz Żuchowski, a także prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał, prezes Urzędu Zamówień Publicznych Małgorzata Stręciwilk, główny inspektor nadzoru budowlanego Jacek Szer oraz zastępca głównego inspektora pracy Dariusz Mińkowski opowiadali, jak administracja rządowa walczy z patologiami w budownictwie.
dots
MIB wspiera koalicję na rzecz uczciwego budownictwa MIB wspiera koalicję na rzecz uczciwego budownictwa Uczciwość polega przede wszystkim na dialogu z partnerem. Dialog z przedsiębiorcami i branżą jest niezbędny przy tworzeniu prawa. Dziś ten dialog ma charakter instytucjonalny – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas konferencji „Chcemy uczciwego budownictwa”, która odbyła się 17 marca 2017 r.
dots
Ulga remontowo-budowlana. Konsolidacja organizacji budowlanych w misji przywrócenia ulgi Ulga remontowo-budowlana. Konsolidacja organizacji budowlanych w misji przywrócenia ulgi 17 marca 2017 w Warszawie odbyła się konferencja prasowa: „Chcemy uczciwego budownictwa” organizowana przez portal Muratorplus.pl. Podczas wydarzenia odbyła się debata – czy podatkowa ulga remontowo-budowlana może ograniczyć szarą strefę na rynku materiałów budowlanych? Małgorzata Walczak-Gomuła z ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku przedstawiła analizę i rekomendacje w zakresie wpływu wprowadzenia ulgi remontowo-budowlanej na koniunkturę w budownictwie, opracowaną w ramach współpracy między izbami i stowarzyszeniami branżowymi.
dots
PROGRAM KONFERENCJI
dots
Chcemy uczciwego budownictwa

10.10-10.20
Co robi Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, aby po raz drugi nie zaprzepaścić boomu w budownictwie, który zawdzięczamy funduszom unijnym na infrastrukturę.

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa

10.30-10.40
Przeciwdziałania Urzędu Zamówień Publicznych „dyktatowi najniższej ceny” w przetargach publicznych

Małgorzata Stręciwilk, prezes Urzędu Zamówień Publicznych

10.50-11.00
Nieuczciwi przedsiębiorcy budowlani próbują zyskać przewagę konkurencyjną zatrudniając pracowników na czarno. Jak duża jest skala tego typu patologii w budownictwie?

Dariusz Mińkowski, zastępca głównego inspektora pracy

11.10-11.20
Jak szara strefa bije w firmy wykonawcze, które legalnie zatrudniają pracowników i płacą uczciwie podatki?

Jan Styliński, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa

11.40-12.00
PRZERWA NA KAWĘ

10.00-10.10
Rozpoczęcie konferencji

Anna Kamińska, dyrektor zarządzająca segmentem budowlanym ZPR Media
Marek Wielgo, redaktor naczelny serwisu Muratorplus.pl

10.20-10.30
Niedozwolone zmowy cenowe na rynku budowlanym występują na całym świecie, a co gorsza, coraz trudniej jest je wykrywać. Jakie pomysły w tym zakresie ma Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów?

Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

10.40-10.50
Dzięki zmianom przepisów, nieuczciwi producenci nie mają już poczucia bezkarności. Jakie są efekty badania przez nadzór budowlany próbek wyrobów budowlanych?

Jacek Szer, główny inspektor nadzoru budowlanego

11.00-11.10
Dlaczego producentom wyrobów budowlanych powinno zależeć na walce z oszustami?

Ryszard Kowalski, prezes Związku Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa

11.20-11.40
PYTANIA DZIENNIKARZY

12.00-13.00
Debata: Czy podatkowa ulga remontowo-budowlana może ograniczyć szarą strefę na rynku materiałów budowlanych?

dyskusja z udziałem: Pawła Babija, prezesa Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa; Ryszarda Kowalskiego, prezesa Związku Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa; prof. Marka Bryksa, prorektora ds. zarządzania w Szkole Głównej Handlowej; dr. Bohdana Wyżnikiewicza, wiceprezesa Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową; Małgorzaty Walczak-Gomuły, prezes ASM Centrum Badań i Analiz Rynku

dots
ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI
PARTNERZY MERYTORYCZNI
ORGANIZACJE BRANŻOWE
PATRONAT MEDIALNY
INFORMACJA O PARKINGACH

Najbliższe publiczne parkingi znajdują się: na Placu Teatralnym i przy ul. Podwale

KONTAKT
DLA UCZESTNIKÓW
Marek Wielgo
tel. 507 008 795

mwielgo@grupazpr.pl

DLA REKLAMODAWCÓW
Lilla Augustyniak
tel. +48 668 431 721

laugustyniak@grupazpr.pl

Muratorplus.pl - pierwszy w Polsce serwis budowlany dla profesjonalistów.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: